2011 Metro Road Champs

by CyclingTips


ELITEM

1. 1 Darren LAPTHORNE (Coburg Cycling Club Inc ELITEM 2h45:42

2. 39 Luke FETCH (Mornington Cycling Club) ELITEM 2h46:03 +21

3. 3 Stuart GRIMSEY (Brunswick Cycling Club In ELITEM 2h46:23 +41

4. 4 Timothy WHITE (Hawthorn Citizens Youth… ELITEM 2h50:11 +4:29

5. 23 Adam MURCHIE (Footscray Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:11

6. 15 Dominik DUDKIEWICZ (Footscray Cycling … ELITEM 2h50:13 +4:31

7. 44 Fergus MACLACHLAN (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:13

8. 9 Peter ENGLISH (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:13

9. 36 Aaron EYNAUD (Blackburn Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:13

10. 33 James HERD (Brunswick Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:13

11. 8 Travers NUTTALL (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:13

12. 5 Paul REDENBACH (Footscray Cycling Club In ELITEM 2h50:13

13. 34 Dean SANFILIPPO (Brunswick Cycling Clu… ELITEM 2h50:13

14. 42 Shannon O’BRIEN (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:13

15. 37 Patrick DRAPAC (Brunswick Cycling Club In ELITEM 2h50:13

16. 25 Aaron SALISBURY (St Kilda Cycling Club In ELITEM 2h50:13

17. 26 David WOOLSEY (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:13

18. 43 Ben HILLEARD (Mornington Cycling Club) ELITEM 2h50:13

19. 6 Thomas DONALD (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:13

20. 30 Matt SHERWIN (Maccabi CC) ELITEM 2h50:13

21. 31 Eric SHEPPARD (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:13

22. 27 Lynton ZAWADZKI (St Kilda Cycling Club In ELITEM 2h50:13

23. 7 William RAISIN-SHAW (St Kilda Cycling … ELITEM 2h50:13

24. 22 Adrian JACKSON (Dirt Riders) ELITEM 2h50:13

25. 18 Mark GUIRGUIS (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:13

26. 83 Stuart MORGAN (Footscray Cycling Club Inc ELITEM 2h50:13

27. 24 Lucas RENIERIS (Hawthorn Citizens Yout… ELITEM 2h50:13

28. 38 Andrew CHRISTIE (Blackburn Cycling Clu… ELITEM 2h50:13

29. 10 Gabriel CAREY (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM 2h50:18 +4:36

30. 16 Jordan ELLIOTT (St Kilda Cycling Club Inc ELITEM 2h50:18

31. 32 Luca GIACOMIN (Brunswick Cycling Club Inc ELITEM 2h50:18

32. 41 Oliver PHILLIPS (Brunswick Cycling Clu… ELITEM 2h50:18

33. 35 Trent MOREY (Carnegie Caulfield CC) ELITEM 2h50:20 +4:38

34. 40 Stephen RACKHAM (St Kilda Cycling Club In ELITEM 2h51:12 +5:30

35. 13 Wesley CORDINGLEY (St Kilda Cycling Cl… ELITEM 2h55:23 +9:41

36. 21 Sean HURLEY (Brunswick Cycling Club Inc) ELITEM 2h55:23

37. 45 Blaise BOURKE (Hawthorn Citizens Youth… ELITEM 2h59:12 +13:30

dnf 14 Benjamin DOUGLAS (Hawthorn Citizens Yo… ELITEM

dnf 17 Dean GREGOREVIC (St Kilda Cycling Club In ELITEM

dnf 20 Daniel HOPPER (Footscray Cycling Club Inc ELITEM

dnf 28 Peter JONES (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM

dnf 29 Peter MALCOLM (Carnegie Caulfield CC) ELITEM

dns 2 Jacob SUTHERLAND (Brunswick Cycling Cl… ELITEM

dns 11 Andrew CLARK (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEM

dns 19 Matthew HEATH (Footscray Cycling Club Inc ELITEM

ELITEW

1. 55 Chloe MCCONVILLE (Carnegie Caulfield CC) ELITEW 2h18:55

2. 53 Stephanie IVES (Carnegie Caulfield CC) ELITEW 2h18:55

3. 51 Kendelle HODGES (Brunswick Cycling Clu… ELITEW 2h18:55

4. 54 Miranda GRIFFITHS (St Kilda Cycling Cl… ELITEW 2h18:55

5. 57 Tanya MATTHEWSON (St Kilda Cycling Clu… ELITEW 2h18:57 +2

6. 61 Carley MCKAY (Mercantile CC) ELITEW 2h27:33 +8:38

7. 56 Ingrid TROTTER (St Kilda Cycling Club Inc ELITEW 2h27:33

8. 60 Grace PHANG (St Kilda Cycling Club Inc) ELITEW 2h36:03 +17:08

MMAS1

1. 71 Shane MILLER (Hawthorn Citizens Youth Clu MMAS1 1h27:46

2. 75 Andrew MCGRATH (Hawthorn Citizens Yout… MMAS1 1h27:48 +2

3. 73 Nick YOUNGS (Carnegie Caulfield CC) MMAS1 1h28:29 +43

4. 72 Adam VERSTEEGE (Carnegie Caulfield CC) MMAS1 1h28:29

5. 74 James GRANT (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS1 1h28:31 +45

MMAS2

1. 76 Paul MASON (Carnegie Caulfield CC) MMAS2 1h27:46

2. 80 Stuart CAMERON (Southern Veterans Cycl… MMAS2 1h28:29 +43

3. 81 James MCARDLE (Dirt Riders) MMAS2 1h28:29

4. 77 Jason KRUGER (Carnegie Caulfield CC) MMAS2 1h28:29

5. 82 Jason LAIRD (Coburg Cycling Club Inc) MMAS2 1h28:31 +45

6. 79 David PHILLIPS (St Kilda Cycling Club Inc MMAS2 1h37:36 +9:50

7. 78 Mathew WHITSON (St Kilda Cycling Club Inc MMAS2 1h52:51 +25:05

MMAS3

1. 89 Harry BRENNAN (Carnegie Caulfield CC) MMAS3 1h27:46

2. 88 Miles DACOSTA (Footscray Cycling Club Inc MMAS3 1h28:36 +50

3. 85 Adrian SINNATT (Blackburn Cycling Club In MMAS3 1h30:17 +2:31

4. 84 Stephen PLANINCIC (St Kilda Cycling Cl… MMAS3 1h32:50 +5:04

5. 103 Adrian GALLAGHER (Northcote Cycling Cl… MMAS3 1h41:49 +14:03

6. 87 Richard STRINGER (Blackburn Cycling Cl… MMAS3 1h48:13 +20:27

dns 86 Leigh PARSONS (Southern Veterans Cycli… MMAS3

MMAS4

1. 94 Phillip SMITH (Coburg Cycling Club Inc) MMAS4 1h30:59

2. 92 Roy CLARK (Carnegie Caulfield CC) MMAS4 1h33:20 +2:21

3. 90 Chris HALLEY (Carnegie Caulfield CC) MMAS4 1h33:20

4. 93 Michael FISHER (Carnegie Caulfield CC) MMAS4 1h33:20

5. 104 Stuart BENDALL (Blackburn Cycling Club In MMAS4 1h33:20

6. 97 Andrew GANNON (Brunswick Cycling Club Inc MMAS4 1h33:22 +2:23

7. 100 Peter BOLTON (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS4 1h33:22

8. 96 David HEATLEY (Carnegie Caulfield CC) MMAS4 1h33:24 +2:25

9. 101 Philip SHEPPARD (Southern Veterans Cyc… MMAS4 1h33:31 +2:32

10. 98 Daniel GALLAGHER (Carnegie Caulfield CC) MMAS4 1h35:45 +4:46

dnf 95 Russell O’TOOLE (Southern Veterans Cyc… MMAS4

dns 91 Thomas BLAZEVIC (Carnegie Caulfield CC) MMAS4

dns 99 Michael CLUCAS (Southern Veterans Cycl… MMAS4

dns 102 Edward SMITH (Carnegie Caulfield CC) MMAS4

MMAS5

1. 119 Paul JAMES (Southern Veterans Cycling … MMAS5 1h32:55

2. 111 Tom WALKER (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS5 1h32:57 +2

3. 114 Matthew RAFFERTY (St Kilda Cycling Clu… MMAS5 1h32:57

4. 112 Gary ROSENGARTEN (Carnegie Caulfield CC) MMAS5 1h32:57

5. 115 Trevor COULTER (Carnegie Caulfield CC) MMAS5 1h32:57

6. 113 Tim FELTHAM (Brunswick Cycling Club Inc) MMAS5 1h37:23 +4:28

7. 118 Daryl BEOVICH (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS5 1h41:15 +8:20

8. 117 Raymond MARTIN (Carnegie Caulfield CC) MMAS5 1h45:28 +12:33

dns 116 Matthew PRINGLE (St Kilda Cycling Club In MMAS5

MMAS6

1. 125 Ramon CARDOSI (Carnegie Caulfield CC) MMAS6 1h38:49

2. 122 Timothy NUTTALL (Southern Veterans Cyc… MMAS6 1h38:49

3. 123 Robert MOORE (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS6 1h38:49

4. 121 Mark CUMMINGS (Carnegie Caulfield CC) MMAS6 1h38:49

5. 126 Brad SPELLER (St Kilda Cycling Club Inc) MMAS6 1h38:53 +4

6. 127 Mel HUMPHREYS-GREY (Northcote Cycling … MMAS6 1h39:44 +55

7. 124 Robert BEATTIE (Carnegie Caulfield CC) MMAS6 1h40:54 +2:05

dnf 120 Jeffrey PROVAN (St Kilda Cycling Club Inc MMAS6

MMAS7

dns 128 Phillip GOLDBURG (Southern Veterans Cy… MMAS7

WMAS1

1. 59 Nadine LE MESCAM (St Kilda Cycling Clu… WMAS1 1h40:48

2. 141 Veronica MICICH (St Kilda Cycling Club In WMAS1 1h44:43 +3:55

WMAS2

1. 142 Carolyn BAKER (Brunswick Cycling Club Inc WMAS2 1h41:02

WMAS3

1. 143 Jodie BATCHELOR (St Kilda Cycling Club In WMAS3 1h3