Brunswick CC Tuesday Night Track 15 Nov 2011

Don’t miss out on the latest CyclingTips updates.

0
Jump To Comments

By Brunswick Cycling Club

Race Results

Juniors
E grade 3 Lap Scratch
1. 42 Shanelle FREEMAN
2. 44 Madeleine CURRIE
3. 45 Evan HUMPHREYS-GREY

E Grade 4 Lap Points
1. 45 Evan HUMPHREYS-GREY 8pts
2. 47 Ariel FIDDLER 8pts
3. 44 Madeleine CURRIE 4pts

E Grade 4 Lap Scratch
1. 45 Evan HUMPHREYS-GREY
2. 47 Ariel FIDDLER
3. 44 Madeleine CURRIE

D Grade 5 Lap Scratch
1. 34 Patrick FOWLER
2. 33 Alana HUMPHREYS-GREY
3. 35 Timothy BUTLER

D Grade 6 Lap Points
1. 33 Alana HUMPHREYS-GREY
2. 34 Patrick FOWLER
3. 35 Timothy BUTLER

D Grade 5 Lap Scratch
1. 42 Shanelle FREEMAN
2. 33 Alana HUMPHREYS-GREY
3. 31 Luke PLAPP

C Grade 7 Lap Scratch
1. 22 Johanna DOBSON
2. 24 Terrence HORE
3. 29 Jessie FIDDLER

C Grade 8 Lap Points
1. 22 Johanna DOBSON
2. 29 Jessie FIDDLER
3. 23 Sarah GIGANTE

C Grade 8 Lap Scratch
1. 27 Ian HERMAN
2. 22 Johanna DOBSON
3. 21 Lewis SLINGSBY

B Grade 10 Lap Scratch
1. 11 Trey FREEMAN
2. 13 David CURRIE
3. 14 Isaac PANE

B Grade 8 Lap Points
1. 17 J KIRKHAM
2. 18 Jarrod WILSON
3. 11 Trey FREEMAN

B Grade 12 Lap Moto
1. 19 Abraham FIDDLER
2. 11 Trey FREEMAN
3. 18 Jarrod WILSON

A grade 12 Lap Scratch
1. 5 James PANE
2. 8 Riley TERRENS
3. 3 B CARROLL

A Grade 10 Lap Points
1. 7 Ryan SCHILT 5pts
2. 5 James PANE 5pts
3. 3 B CARROLL 5pts

A Grade 18 Lap Moto
1. 5 James PANE
2. 2 Thomas SLINGSBY
3. 6 Nick ABELS

Seniors
E Grade 8 Lap Scratch
1. 63 David ROWLEY
2. 64 Tai BELL-LIU
3. 61 B MUNTZ

E Grade 10 Lap Points
1. 62 Tate FRANKLIN 5pts
2. 64 Tai BELL-LIU 5pts
3. 55 Jim NGUYEN 5pts

E Grade 15 Lap Moto
1. 64 Tai BELL-LIU
2. 55 Jim NGUYEN
3. 61 B MUNTZ

D Grade 12 Lap Scratch
1. 56 David ROOKE
2. 49 Blaine COOPER
3. 54 Sam JOHNSON

D Grade 10 Lap Points
1. 54 Sam JOHNSON 10pts
2. 59 Gavin WRIGHT 4pts
3. 52 Nick MAHONEY 4pts

D Grade 25 Lap Moto No Result

C Grade 12 Lap Scratch
1. 37 Tristen VAN MAANEN
2. 31 Terry HOLLIBONE
3. 35 Mark PAUSSLER

C Grade 12 Lap Points
1. 37 Tristen VAN MAANEN 8pts
2. 39 Gene MILLS 5pts
3. 36 Roland COX 3pts

C Grade 35 Lap Moto
1. 42 Dale WIESSNER
2. 36 Roland COX
3. 37 Tristen VAN MAANEN

B Grade 12 Lap Scratch
1. 23 Brett NEILSEN
2. 21 Adrian D’ALFONSO
3. 22 Corey MORRISON

B Grade 15 Lap Points
1. 16 Rob DE BERNADI
2. 22 Corey MORRISON
3. 21 Adrian D’ALFONSO

B Grade 45 Lap Moto
1. 23 Brett NEILSEN
2. 21 Adrian D’ALFONSO
3. 25 Dave HOGAN

A Grade 15 Lap Scratch
1. 5 Brendan BAILEY
2. 6 Nick KATSONIS
3. 9 Luca GIACOMIN

A Grade 18 Lap Points
1. 5 Brendan BAILEY 10pts
2. 9 Luca GIACOMIN 8pts
3. 2 Tyson BREEN 3pts

A Grade 50 Lap Moto
1. 5 Brendan BAILEY
2. 9 Luca GIACOMIN
3. 10 Dean SANFILIPPO

Editors' Picks