Brunswick CC Tuesday Night Track – 22 Nov 2011

Don’t miss out on the latest CyclingTips updates.

0
Jump To Comments

By Brunswick Cycling Club

Race Results

Event 1: Jnr E Grade 4 Lap Scratch
1. Ariel FIDDLER (PRS)
2. Evan HUMPHREYS-GREY (PRS)
3. Maddy CUINE (CAR)

Event 6: Jnr E Grade Handicap
1. Calvin LLOYD (BWK)
2. Evan HUMPHREYS-GREY (PRS)
3. Maddy CUINE (CAR)

Event 11: Jnr E Grade 4 lap Scratch
1. Ariel FIDDLER (PRS)
2. Maddy CUINE (CAR)
3. Andrew RIGONI (BWK)

Event 2: Jnr D Grade 6 Lap Scratch
1. Alana FIELD (CAR)
2. Stephen FOGGIATO (BWK)
3. Alana HUMPHREYS-GREY (PRS)

Event 7: Jnr D Grade 6 Lap Points
1. Alana FIELD (CAR) 10 Pts
2. Stephen FOGGIATO (BWK) 6
3. Ben KIRKHAM (BWK) 2
4. Nick DOBSON (BWK) 2
5. Alana HUMPHREYS-GREY (PRS) 2

Event 12: Jnr D Grade 7 lap Scratch
1. Alana FIELD (CAR)
2. Stephen FOGGIATO (BWK)
3. Luke PLAPP (BWK)

Event 3: Jnr C Grade 7 Lap Scratch
1. Nathan BOF (BWK)
2. Sarah GIGANTE (BWK)
3. Jesse FIDDLER (PRS)

Event 8: Jnr C Grade 8 Lap Points
1. Nathan BOF (BWK) 5 Pts
2. Jesse FIDDLER (PRS) 5
3. Paddy BUTLER (BWK) 5
4. Sarah GIGANTE (BWK) 5
5. Lewis SLINGSBY (PRS) 1
6. Ian HERMAN (BWK) 1

Event 13: Jnr C Grade 9 Lap Motorpace
1. Jesse FIDDLER (PRS)
2. Ian HERMAN (BWK)
3. Terrence HORE (CAR)

Event 4: Jnr B Grade 8 Lap Scratch
1. Jarrod WILSON (BBN)
2. Steven RUTHERFORD (BWK)
3. Andre AKRITIDIS (BWK)

Event 9: Jnr B Grade 8 Lap Points
1. Jarrod WILSON (BBN) 10 Pts
2. Isaac PANE (BWK) 6
3. Jeremy KIRKHAM (BWK) 4
4. David CURRIE (CAR) 1
5. Steven RUTHERFORD (BWK) 1

Event 14: Jnr B Grade 12 lap Motorpace
1. Jeremy KIRKHAM (BWK)
2. Isaac PANE (BWK)
3. Jarrod WILSON (BBN)

Event 5: Jnr A Grade 10 Lap Scratch
1. James PANE (BWK)
2. Riley TERRENS (BWK)
3. Thomas SLINGSBY (PRS)

Event 10: Jnr A Grade 12 Lap Points
1. James PANE (BWK) 10 Pts
2. Riley TERRENS (BWK) 7
3. Steven CARROLL (PRS) 6
4. Thomas SLINGSBY (PRS) 5
5. Nick ABELS (BWK) 3
6. James BUTLER (BWK) 1
7. Riley HART (BWK) 1

Event 15: Jnr A Grade 15 lap Motorpace
1. Nick ABELS (BWK)
2. James PANE (BWK)
3. Riley TERRENS (BWK)

Event 16: Snr E Grade 10 Lap Scratch
1. Luke WILSON (STK)
2. Tai BELL-LIU (BWK)
3. Tate FRANKLIN (BWK)

Event 21: Snr E Grade 10 Lap Points
1. Tai BELL-LIU (BWK) 8 Pts
2. Blane MUNTZ (BWK) 8
3. Tate FRANKLIN (BWK) 3
4. Luke WILSON (STK) 2
5. Sue COX (CTK) 1

Event 26: Snr E Grade 25 Lap Motorpace
1. Blane MUNTZ (BWK)
2. Tai BELL-LIU (BWK)
3. Tate FRANKLIN (BWK)

Event 17: Snr D Grade 10 Lap Scratch
1. Sam JOHNSON (BWK)
2. David ROWLEY (BWK)
3. Rebecca WILLIAMSON (BWK)

Event 22: Snr D Grade 10 Lap Points
1. Sam JOHNSON (BWK) 10 Pts
2. Rebecca WILLIAMSON (BWK) 3
3. Ian POTTS (BWK) 3
4. David ROWLEY (BWK) 3
5. Alister PAYNE (BWK) 3

Event 27: Snr D Grade 25 Lap Motorpace
1. Sam JOHNSON (BWK)
2. David ROWLEY (BWK)
3. Ian POTTS (BWK)

Event 18: Snr C Grade 12 Lap Scratch
1. Terry HOLLIBONE (BWK)
2. Greg BRUNT (BWK)
3. Scott GIGANTE (BWK)

Event 23: Snr C Grade 18 Lap Points
1. Terry HOLLIBONE (BWK) 8 Pts
2. Gene MILLS (BWK) 5
3. Neale ADAMS (CAR) 5
3. Adam GALVIN (BWK) 5
3. Roland COX (BWK) 5
6. Scott GIGANTE (BWK) 3
7. Dale WIESSNER (NOR) 2

Event 28: Snr C Grade 35 Lap Motorpace
1. Dale WIESSNER (NOR)
2. Terry HOLLIBONE (BWK)
3. Scott GIGANTE (BWK)

Event 19: Snr B Grade 15 Lap Scratch
1. Chris BROEREN (CAR)
2. Brett NEILSON (BWK)
3. Tim FELTHAM (BWK)

Event 24: Snr B Grade 18 Lap Points
1. Stuart PROPOSCH (CAR) 8 Pts
2. Brett NEILSON (BWK) 8
3. Chris BROEREN (CAR) 5
4. Walter DAPCICH (BWK) 5
5. Dave HOGAN (BWK) 4
6. Peter MAZZARELLA (BWK) 3

Event 29: Snr B Grade 45 Lap Motorpace
1. Chris BROEREN (CAR)
2. Stuart PROPOSCH (CAR)
3. Walter DAPCICH (BWK)

Event 20: Snr A Grade 18 Lap Scratch
1. Sean O’CALLAGHAN (BWK)
2. Chris PESCOTT (FTY)
3. Dean SANFILIPPO (BWK)

Event 25: Snr A Grade 20 Lap Points
1. Sean O’CALLAGHAN (BWK) 15 Pts
2. Dean SANFILIPPO (BWK) 6
3. Chris PESCOTT (FTY) 5
4. Sean ANDERTON (SUN) 5
5. Nick KATSONIS (BWK) 4
6. Tyson BREEN (BWK) 3
7. Steve DUGGAN (BWK) 3
dnf Steve LEISHMAN (CAR) 2
dnf Chris HICKEY (BWK) 1

Event 30: Snr A Grade 50 Lap Motorpace
1. Sean O’CALLAGHAN (BWK)
2. Dean SANFILIPPO (BWK)
3. Nick KATSONIS (BWK)

Editors' Picks