Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise

: Nogent-sur-Oise > Nogent-sur-Oise

Sunday 10th May (2015)

Classification: 1.2

Category: Int. Men

Distance: 168.4km

1. be
STENUIT Robin
Veranclassic - Ekoi
03:57:15
2. it
PASQUALON Andrea
Roth – Skoda
-
3. be
ISTA Kevyn
Wallonie - Bruxelles
-
4. it
CECCHIN Alberto
Roth – Skoda
-
5. fr
TALLONNEAU Gwenael
-
6. fr
JULES Justin
Veranclassic - Ekoi
-
7. fr
LEGROS Adrien
-
8. ch
JAUN Lukas
Roth – Skoda
-
9. fr
FOURNIER Marc
-
10. fr
MAINARD Jerome
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
11. fr
GUYOT Yann
Equipe Cycliste Armée de Terre
0:06
12. fr
SEIGNEUR Fabrice
-
13. fr
MOTTIER Justin
0:09
14. be
HABEAUX Gregory
Wallonie - Bruxelles
0:16
15. fr
ALAPHILIPPE Bryan
Equipe Cycliste Armée de Terre
0:59
16. be
DEMOITIE Antoine
Wallonie - Bruxelles
-
17. fr
LECROCQ Jérémy
-
18. fr
FOBERT Victor
-
19. be
DE ROOZE Niels
Veranclassic - Ekoi
-
20. fr
YSSAAD Yannis
-
21. fr
GARBET Nicolas
-
22. be
STASSEN Julien
Wallonie - Bruxelles
-
23. fr
GUERIN Camille
-
24. fr
CANALES Wilfried
-
25. fr
FOUCHER Sébastien
-
26. fr
JANVIER Guillaume
-
27. fr
COUTURE Kévin
-
28. fr
FLET Axel
-
29. be
VAN COPPERNOLLE Francesco
Veranclassic - Ekoi
-
30. nz
SCHREURS Hamish
-
31. be
DUFRASNE Jonathan
Wallonie - Bruxelles
-
32. be
COENEN Johan
Team Differdange - Losch
-
33. hu
SOMOGYI Grégoire
-
34. fr
GOUEL Valentin
-
35. er
TEKLEHAYMANOT Temesgen
Roth – Skoda
-
36. be
CAMMAERTS Edwig
Veranclassic - Ekoi
-
37. nz
ZENOVICH Matthew
CCT p/b Champion System
1:03
38. gb
SPRAGG James
CCT p/b Champion System
-
39. fr
POUILLY Félix
1:05
40. fr
COMBAUD Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
1:06
41. fr
LEBRETON Pierre
1:08
42. it
VACCHER Andrea
Roth – Skoda
1:15
43. fr
DAENINCK Benoit
1:20
44. fr
GINELLI Vincent
2:08
45. fr
TANIS Quentin
-
46. be
HUYGENS Maxime
-
47. be
GOOVAERTS Tom
CCT p/b Champion System
-
48. lt
KAUPAS Gediminas
Team Differdange - Losch
-
49. fr
ROMAN Martial
Veranclassic - Ekoi
-
50. ch
MARGUET Tristan
Roth – Skoda
5:45
51. fr
TRACA Baptiste
6:45
52. fr
MANCEL Médéric
-
53. lt
DZERVUS Darijus
CCT p/b Champion System
-
54. be
DE WINTER Ludwig
Wallonie - Bruxelles
7:15
55. be
DELMARQUETTE Remi
-
56. fr
LEVASSEUR Jordan
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
57. de
AMPLER Rick
Team Differdange - Losch
-
DNF. pl
NOWICKI Kacper
Team Differdange - Losch
-
DNF. fr
CHERBONNET David
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
DNF. au
WOHLER Alex
-
DNF. fr
LEMEME Aurelien
-
DNF. fr
PIRY Sébastien
-
DNF. be
PONS Gaetan
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. fr
LOUIS Clément
-
DNF. fr
RONXIN Pierre
-
DNF. fr
GARCIA Thomas
-
DNF. fr
RIGAUT Valentin
-
DNF. fr
FLAHAUT Denis
CCT p/b Champion System
-
DNF. us
CREEL Ricardo Tomas
Roth – Skoda
-
DNF. ch
STOCKER Manuel
Team Differdange - Losch
-
DNF. nz
HAGGERTY Joshua
CCT p/b Champion System
-
DNF. jp
TOKUDA Tanzo
CCT p/b Champion System
-
DNF. nz
WILLS Ryan
CCT p/b Champion System
-
DNF. fr
DE SOUZA Christopher
-
DNF. fr
WILD Damien
-
DNF. fr
FOBERT Arthur
-
DNF. fr
LEROUX Samuel
-
DNF. ch
BRüNGGER Nico
Roth – Skoda
-
DNF. fr
LEGRAS Nicolas
-