Szlakiem Grodòw Piastowskich

Final Classification

Saturday 9th May (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
14:47:30
2. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
0:07
3. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
0:08
4. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
0:10
5. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
0:14
6. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
-
7. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
-
8. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
-
9. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
-
10. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
0:15
11. pl
FRANCZAK Paweł
ActiveJet Team
0:26
12. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
0:39
13. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
0:41
14. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
-
15. es
EZQUERRA MUELA Jesus
ActiveJet Team
-
16. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
1:29
17. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
3:20
18. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
3:32
19. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
3:33
20. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
3:35
21. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
3:36
22. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
-
23. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
-
24. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
4:21
25. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
4:23
26. pl
DETKO Artur
Domin Sport
4:24
27. pl
PODLASKI Michal
ActiveJet Team
-
28. pl
ZIELIńSKI Kamil
Domin Sport
-
29. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
-
30. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
-
31. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
4:32
32. it
ZANELLI Renzo
Kemo Dukla Trencin
6:35
33. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
-
34. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
7:22
35. ua
MALYNIVSKYI Vasyl
Kolss BDC Team
7:23
36. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
-
37. ru
FADEEV Alexander
-
38. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
8:41
39. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
17:02
40. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
17:05
41. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
17:08
42. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
-
43. de
QUAST Ole
Team Stölting
-
44. pl
JANIACZYK Blazej
Kolss BDC Team
-
45. nz
EARLY James
Team Stölting
-
46. de
VOGT Mario
Rad-Net Rose Team
19:16
47. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
21:02
48. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
21:06
49. cz
DVORSKY David
Whirlpool Author
-
50. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
21:24
51. pl
FOLTYN Jakub
Domin Sport
22:16
52. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
25:15
53. pl
HABA Grzegorz
-
54. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
31:53
55. cz
KANKOVSKY Alois
Whirlpool Author
31:56
56. de
POLITT Nils
Team Stölting
31:59
57. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
32:00
58. cz
KALOJIROS Tomas
Whirlpool Author
-
59. ua
BRATASHCHUK Andrii
Kolss BDC Team
34:55
60. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
34:58
61. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
35:00
62. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
63. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-
64. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
65. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
35:40
66. pl
KOTT Konrad
35:45
67. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
38:46
68. pl
SKARZYNSKI Wojciech
38:55
69. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
38:58
70. pl
PAWLAK Grzegorz
-
71. pl
PILIS Bartosz
Wibatech Fuji
-
72. pl
KUCHAREK Adrian
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
73. pl
SKRZESZEWSKI Pawel
-
74. pl
ZIULEK Michal
-
75. pl
MICKIEWICZ Tomasz
ActiveJet Team
41:57

Mountains Classification

1. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
53
2. ua
BRATASHCHUK Andrii
Kolss BDC Team
30
3. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
20
4. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
17
5. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
17
6. pl
SKARZYNSKI Wojciech
15
7. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
13
8. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
12
9. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
12
10. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
11
11. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
11
12. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
8
13. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
8
14. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
6
15. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
6
16. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
5
17. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
5
18. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
5
19. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
5
20. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
5
21. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
3
22. de
QUAST Ole
Team Stölting
3
23. cz
DVORSKY David
Whirlpool Author
3
24. pl
ZIELIńSKI Kamil
Domin Sport
2
25. ua
MALYNIVSKYI Vasyl
Kolss BDC Team
2
26. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
2
27. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
2
28. pl
ZIULEK Michal
2
29. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
1
30. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
1
31. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
1
32. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
1
33. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
1

Points Classification

1. pl
FRANCZAK Paweł
ActiveJet Team
66
2. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
49
3. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
44
4. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
41
5. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
40
6. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
37
7. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
37
8. it
ZANELLI Renzo
Kemo Dukla Trencin
36
9. cz
KANKOVSKY Alois
Whirlpool Author
34
10. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
33
11. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
33
12. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
29
13. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
28
14. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
25
15. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
24
16. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
23
17. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
22
18. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
21
19. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
20
20. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
18
21. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
17
22. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
16
23. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
15
24. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
15
25. pl
KOTT Konrad
13
26. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
11
27. pl
DETKO Artur
Domin Sport
11
28. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
11
29. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
11
30. pl
FOLTYN Jakub
Domin Sport
10
31. pl
SKARZYNSKI Wojciech
9
32. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
9
33. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
9
34. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
7
35. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
7
36. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
7
37. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
6
38. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
6
39. es
EZQUERRA MUELA Jesus
ActiveJet Team
6
40. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
6
41. ua
BRATASHCHUK Andrii
Kolss BDC Team
5
42. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
4
43. pl
HABA Grzegorz
4
44. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
3
45. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
3
46. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
3
47. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
1
48. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
1
49. ua
MALYNIVSKYI Vasyl
Kolss BDC Team
1
50. de
VOGT Mario
Rad-Net Rose Team
1
51. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1
52. de
POLITT Nils
Team Stölting
1

Youth Classification

1. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
14:47:44
2. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
4:07
3. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
8:27
4. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
16:54
5. de
POLITT Nils
Team Stölting
31:45
6. cz
KALOJIROS Tomas
Whirlpool Author
31:46
7. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
34:46
8. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-
9. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
35:26
10. pl
KOTT Konrad
35:31
11. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
38:44
12. pl
KUCHAREK Adrian
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
13. pl
MICKIEWICZ Tomasz
ActiveJet Team
41:43