Go to:  Stage 1  Stage 2 

Szlakiem Grodòw Piastowskich

Stage 1

: Swidnica > Swidnica

Wednesday 6th May (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men

Distance: 176km


Stage Result

1. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
04:14:42
2. pl
FRANCZAK Paweł
ActiveJet Team
-
3. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
-
4. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
-
5. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
-
6. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
-
7. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
-
8. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
-
9. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
10. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
-
11. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
-
12. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
13. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
-
14. it
ZANELLI Renzo
Kemo Dukla Trencin
-
15. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
-
16. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
-
17. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
18. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
19. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
-
20. es
EZQUERRA MUELA Jesus
ActiveJet Team
-
21. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
-
22. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
23. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
-
24. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
-
25. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
-
26. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
0:48
27. cz
DVORSKY David
Whirlpool Author
-
28. pl
ZIELIńSKI Kamil
Domin Sport
-
29. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
-
30. de
QUAST Ole
Team Stölting
-
31. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
-
32. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
33. ua
MALYNIVSKYI Vasyl
Kolss BDC Team
-
34. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
35. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
-
36. ru
FADEEV Alexander
-
37. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
-
38. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
39. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
-
40. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
41. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
42. pl
PODLASKI Michal
ActiveJet Team
-
43. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
-
44. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
-
45. nz
EARLY James
Team Stölting
-
46. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
47. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
48. pl
JANIACZYK Blazej
Kolss BDC Team
-
49. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:03
50. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
15:40
51. it
MUFFOLINI Luca
MG.Kvis Vega
-
52. de
VOGT Mario
Rad-Net Rose Team
-
53. pl
MICKIEWICZ Tomasz
ActiveJet Team
-
54. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
55. cz
KALOJIROS Tomas
Whirlpool Author
-
56. cz
KANKOVSKY Alois
Whirlpool Author
-
57. de
POLITT Nils
Team Stölting
-
58. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
-
59. pl
GRONKIEWICZ Kacper
Kolss BDC Team
18:40
60. pl
PAWLAK Grzegorz
-
61. pl
ZIULEK Michal
-
62. de
MATHIS Marco
Rad-Net Rose Team
-
63. pl
PILIS Bartosz
Wibatech Fuji
-
64. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
65. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
66. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
67. sk
JURCO Matej
Kemo Dukla Trencin
-
68. ua
BRATASHCHUK Andrii
Kolss BDC Team
-
69. pl
HABA Grzegorz
-
70. pl
SAMOL Pawel
-
71. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
72. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
73. pl
FOLTYN Jakub
Domin Sport
-
74. pl
SKRZESZEWSKI Pawel
-
75. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
76. pl
KUCHAREK Adrian
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
77. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
78. pl
KOTT Konrad
-
79. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-
80. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
DNF. pl
DABKOWSKI Konrad
ActiveJet Team
-
DNF. pl
BRYLOWSKI Pawel
ActiveJet Team
-
DNF. bg
GEORGIEV Nako
Team Stölting
-
DNF. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
-
DNF. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
-
DNF. il
EINHORN Ben
Cycling Academy Team
-
DNF. sk
DAŠKO Mario
Cycling Academy Team
-
DNF. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
DNF. ru
ANTONOV Igor
-

General Classification

1. pl
FRANCZAK Paweł
ActiveJet Team
04:14:31
2. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
0:01
3. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
0:07
4. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
0:08
5. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
0:11
6. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
-
7. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
-
8. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
-
9. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
-
10. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
11. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
-
12. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
-
13. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
14. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
-
15. it
ZANELLI Renzo
Kemo Dukla Trencin
-
16. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
-
17. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
18. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
19. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
-
20. es
EZQUERRA MUELA Jesus
ActiveJet Team
-
21. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
-
22. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
23. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
-
24. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
-
25. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
-
26. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
0:53
27. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
0:57
28. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
0:58
29. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
-
30. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
0:59
31. cz
DVORSKY David
Whirlpool Author
-
32. pl
ZIELIńSKI Kamil
Domin Sport
-
33. de
QUAST Ole
Team Stölting
-
34. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
-
35. ua
MALYNIVSKYI Vasyl
Kolss BDC Team
-
36. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
37. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
-
38. ru
FADEEV Alexander
-
39. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
-
40. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
41. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
-
42. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
43. pl
PODLASKI Michal
ActiveJet Team
-
44. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
-
45. nz
EARLY James
Team Stölting
-
46. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
47. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
48. pl
JANIACZYK Blazej
Kolss BDC Team
-
49. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:14
50. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
15:51
51. it
MUFFOLINI Luca
MG.Kvis Vega
-
52. de
VOGT Mario
Rad-Net Rose Team
-
53. pl
MICKIEWICZ Tomasz
ActiveJet Team
-
54. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
55. cz
KALOJIROS Tomas
Whirlpool Author
-
56. cz
KANKOVSKY Alois
Whirlpool Author
-
57. de
POLITT Nils
Team Stölting
-
58. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
-
59. pl
GRONKIEWICZ Kacper
Kolss BDC Team
18:51
60. pl
PAWLAK Grzegorz
-
61. pl
ZIULEK Michal
-
62. de
MATHIS Marco
Rad-Net Rose Team
-
63. pl
PILIS Bartosz
Wibatech Fuji
-
64. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
65. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
66. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
67. sk
JURCO Matej
Kemo Dukla Trencin
-
68. ua
BRATASHCHUK Andrii
Kolss BDC Team
-
69. pl
HABA Grzegorz
-
70. pl
SAMOL Pawel
-
71. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
72. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
73. pl
FOLTYN Jakub
Domin Sport
-
74. pl
SKRZESZEWSKI Pawel
-
75. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
76. pl
KUCHAREK Adrian
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
77. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
78. pl
KOTT Konrad
-
79. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-
80. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-

Mountains Classification

1. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
15
2. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
6
3. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
5
4. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
5
5. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
5
6. pl
GRADEK Kamil
ActiveJet Team
5
7. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
5
8. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
3
9. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
3
10. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
3
11. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
3
12. de
QUAST Ole
Team Stölting
3
13. cz
HOSEK Josef
Whirlpool Author
3
14. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
2
15. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
1
16. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
1
17. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
1
18. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
1
19. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
1
20. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
1

Points Classification

1. pl
FRANCZAK Paweł
ActiveJet Team
24
2. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
20
3. pl
TACIAK Mateusz
CCC Sprandi Polkowice
18
4. cz
POLNICKY Jiri
Whirlpool Author
17
5. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
16
6. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
15
7. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
14
8. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
13
9. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
12
10. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
11
11. pl
CIEśLIK Paweł
Whirlpool Author
10
12. pl
BERNAS Pawel
ActiveJet Team
9
13. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
9
14. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
8
15. it
ZANELLI Renzo
Kemo Dukla Trencin
7
16. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
6
17. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
5
18. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
4
19. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
3
20. pl
WARCHOł Bartosz
Cycling Academy Team
2
21. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
2
22. es
EZQUERRA MUELA Jesus
ActiveJet Team
1
23. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
1
24. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
1

Youth Classification

1. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
04:14:42
2. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
-
3. de
BAUM Lukas
Rad-Net Rose Team
0:46
4. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
0:48
5. pl
MICKIEWICZ Tomasz
ActiveJet Team
15:40
6. cz
KALOJIROS Tomas
Whirlpool Author
-
7. de
POLITT Nils
Team Stölting
-
8. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
-
9. pl
GRONKIEWICZ Kacper
Kolss BDC Team
18:40
10. de
MATHIS Marco
Rad-Net Rose Team
-
11. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
12. pl
SAMOL Pawel
-
13. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
14. pl
KUCHAREK Adrian
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
15. pl
KOTT Konrad
-
16. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-

Teams Classification

1.
Whirlpool Author
12:44:06
2.
MG.Kvis Vega
-
3.
CCC Sprandi Polkowice
-
4.
ActiveJet Team
-
5.
Kolss BDC Team
0:48
6.
Kemo Dukla Trencin
-
7.
Team Stölting
1:36
8.
Rad-Net Rose Team
2:24
9.
Domin Sport
-
10.
Wibatech Fuji
15:40
11.
Cycling Academy Team
19:28
12.
Whistle Team Ziemia Brzeska
38:08
13.
Krismar Big Silvant Team
-