Tour de Berlin

Stage 4

: Rudow > Rudow

Saturday 16th May (2015)

Classification: 2.2U

Category: Int. Men

Distance: 146.4km


Stage Result

1. de
WALSCHEID Max
Team Kuota-Lotto
03:18:00
2. gb
LATHAM Christopher
-
3. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
0:04
4. nl
ARIESEN Tim
Cyclingteam Jo Piels
0:00
5. be
DECLERCQ Benjamin
-
6. de
RESKE Tim
LKT Team Brandenburg
-
7. de
BOKELOH Jonas
SEG Racing
-
8. au
MCCARTHY Robert-jon
SEG Racing
-
9. de
GROSSER Aaron
-
10. no
LANDA Oscar
Team Coop - ØsterHus
-
11. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
12. be
MERLIER Braam
-
13. be
NOPPE Christophe
-
14. sk
BAšKA Erik
AWT-GreenWay
-
15. nl
JAKOBSEN Fabio
SEG Racing
-
16. de
RAPPS Dario
Team Kuota-Lotto
-
17. be
MENTEN Milan
-
18. de
MATHIS Marco
Rad-Net Rose Team
-
19. be
MICHIELS Killian
-
20. dk
ANDERSEN Søren Kragh
Team Trefor - Blue Water
-
21. il
EINHORN Ben
Cycling Academy Team
-
22. at
AUER Daniel
WSA-Greenlife
-
23. de
PORZNER Manuel
Team Stölting
-
24. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
25. be
LONCIN Gilles
-
26. de
CARSTENSEN Lucas
-
27. kz
SHTEIN Grigoriy
-
28. nl
BAKKER Stephan
Cyclingteam Jo Piels
-
29. de
OBERSTEINER Florian
-
30. de
JÄGELER Robert
-
31. nl
LAMMERTINK Steven
SEG Racing
-
32. fr
BOUHANNI Rayane
AWT-GreenWay
-
33. de
TSCHERNOSTER Jan
-
34. no
JACOBSEN Tormod Hausken
Team Coop - ØsterHus
-
35. de
STEGER Lukas
-
36. de
GEßNER Konrad
-
37. cz
TUREK Daniel
Cycling Academy Team
-
38. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
-
39. be
MOONS Steven
-
40. nz
MCCORMICK Hayden
-
41. kz
SHEMYAKIN Sergey
-
42. nl
VAN DONGEN Ricardo
SEG Racing
-
43. be
BIERMANS Jenthe
SEG Racing
-
44. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
45. de
FISCHER Robin
-
46. dk
HYLDGAARD JEPPESEN Andreas
Team Trefor - Blue Water
-
47. de
SCHACHMANN Maximilian
AWT-GreenWay
-
48. de
BRAUN Julian
Team Kuota-Lotto
-
49. kz
KUZMIN Anton
-
50. be
DE GENDT Aime
-
51. de
LEINAU Louis
-
52. be
VAN DER HAEGHEN Ruben
-
53. de
HERBERT Luca
-
54. de
HUPPERTZ Joshua
Team Kuota-Lotto
-
55. gb
SLATER Alistair
An Post - Chain Reaction
-
56. dk
GREGAARD Jonas
Team Trefor - Blue Water
-
57. dk
BUKDAL Joakim
-
58. be
LEYSEN Senne
-
59. at
TAFERNER Michael
WSA-Greenlife
-
60. dk
HARDAHL Anders
Team Trefor - Blue Water
-
61. at
SCHLEMMER Lukas
WSA-Greenlife
-
62. de
SCHUBERT Erik
-
63. kz
MAIDOS Tilegen
Vino 4ever
-
64. be
VANDERAERDEN Massimo
-
65. kz
NATAROV Yuriy
-
66. gb
STEWART Mark
-
67. de
SCHULZE Julian
Team Stuttgart
-
68. de
KNAUP Tobias
Team Kuota-Lotto
-
69. dk
RAHBEK Mads
Team Trefor - Blue Water
-
70. dk
VINJEBO NYGAARD Emil
Team Trefor - Blue Water
-
71. dk
MORTENSGAARD Lasse
-
72. dk
KRIGBAUM Mathias
-
73. be
PLANCKAERT Emiel
-
74. de
INTRA Felix
Rad-Net Rose Team
-
75. be
VANHOUCKE Herman
-
76. gb
WOOD Olivier
-
77. be
MOENS Jens
-
78. kz
SEMYONOV Roman
-
79. pl
TALAGA Patryk
Cycling Academy Team
-
80. at
BRUS Alexander
WSA-Greenlife
-
81. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
-
82. de
NIEDERLAG Luca
-
83. dk
NORDKROGGAARD Jonas
-
84. gb
CULLAIGH Gabriel
-
85. gb
BURTON Germain
-
86. de
KRETSCHY Florian
-
87. de
KUESTERS Alexander
-
88. no
KVINGEDAL Hans-arne
-
89. de
BACKOFEN Moritz
Team Stölting
0:13
90. de
EGNER Arne
Team Stölting
-
91. be
PYFFEROEN Miel
0:15
92. de
JüRß Malte
0:30
93. de
STEIDTEN Lukas
0:36
94. no
KALLAND-OLSEN Einar
-
DNF. bg
GEORGIEV Nako
Team Stölting
-
DNF. de
LEINAU Joann
-
DNF. il
GUY Gabay
Cycling Academy Team
-