Euskal Emakumeen Bira

Stage 4

: Markina > Markina

Sunday 14th June (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Woman

Distance: 86.8km


Stage Result

1. se
JOHANSSON Emma
Orica - AIS
02:20:35
2. pl
NIEWIADOMA Katarzyna
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
-
3. us
GUARNIER Megan
Boels - Dolmans Cycling Team
0:01
4. za
MOOLMAN PASIO Ashleigh
Bigla Pro Cycling Team
-
5. nl
VAN DER BREGGEN Anna
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
0:04
6. us
STEVENS Evelyn
Boels - Dolmans Cycling Team
0:30
7. nl
VAN VLEUTEN Annemiek
Bigla Pro Cycling Team
0:32
8. au
SPRATT Amanda
Orica - AIS
-
9. it
CECCHINI Elena
Lotto Soudal Ladies
-
10. fr
ERAUD Séverine
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
-
11. au
GARFOOT Katrin
Orica - AIS
-
12. fr
RIVAT Amelie
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
-
13. gb
LAWS Sharon
Bigla Pro Cycling Team
-
14. au
GILLOW Shara
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
0:35
15. be
DAAMS Jessie
Lotto Soudal Ladies
-
16. ua
RIABCHENKO Tetyana
Inpa Sottoli Giusfredi
0:38
17. es
SANCHIS CHAFER Anna
Wiggle Honda Pro Cycling
0:42
18. es
MARTINEZ Cristina
Lointek
0:45
19. es
GARCIA DEL ALBA Rocio
-
20. it
PIEROBON Chiara
Top Girls Fassa Bortolo
0:49
21. nl
DE JONG Demi
Boels - Dolmans Cycling Team
1:17
22. nl
BLAAK Chantal
Boels - Dolmans Cycling Team
-
23. co
LOZANO RAMIREZ Laura Camila
S.C. Michela Fanini Rox
1:22
24. es
MERINO CORTAZAR Eider
Lointek
1:32
25. es
GARCIA Margarita Victoria
Bizkaia-Durango
-
26. ch
SCHWEIZER Doris
Bigla Pro Cycling Team
2:03
27. de
KOPPENBURG Clara
Bigla Pro Cycling Team
2:28
28. es
BONNIN PALOU Maria Del Mar
BZK Pro Basic
-
29. it
ARZUFFI Alice Maria
Inpa Sottoli Giusfredi
-
30. au
WILLIAMS Lizzie
Orica - AIS
-
31. it
SCANDOLARA Valentina
Orica - AIS
-
32. lt
TUSLAITE Daiva
Inpa Sottoli Giusfredi
-
33. es
GONZáLEZ BLANCO Lucía
Lointek
-
34. it
BITTO Irene
Top Girls Fassa Bortolo
-
35. it
VIECELI Lara
S.C. Michela Fanini Rox
3:15
36. au
TAYLOR Carlee
Lotto Soudal Ladies
3:53
37. ch
HANSELMANN Nicole
Bigla Pro Cycling Team
-
38. nl
BRAND Lucinda
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
-
39. de
KASPER Romy
Boels - Dolmans Cycling Team
-
40. au
NEYLAN Rachel
Orica - AIS
-
41. fr
BRAVARD Charlotte
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
-
42. nl
KOREVAAR Jeanne
Rabobank-Liv Woman Cycling Team
4:44
43. es
ELBUSTO ARTEAGA Ainara
-
44. ru
ZAVERSHINSKAYA Anna
Bizkaia-Durango
6:50
45. it
INTINO Azzurra
S.C. Michela Fanini Rox
9:50
46. it
RATTO Rossella
Inpa Sottoli Giusfredi
-
47. es
RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria
BZK Pro Basic
-
48. it
PALADIN Soraya
Top Girls Fassa Bortolo
-
49. it
PALADIN Asja
Top Girls Fassa Bortolo
10:35
50. es
ESKAMENDI GIL Dorleta
Bizkaia-Durango
-
51. es
RAMíREZ BAUXEL Anna
Bizkaia-Durango
-
52. es
OYARBIDE JIMéNEZ Lourdes
Bizkaia-Durango
-
53. es
LEKUONA ETXEBESTE Lierni
Bizkaia-Durango
15:36
54. es
OLABERRIA DORRONSORO Leire
-
55. et
KELIL Eyerusalem
S.C. Michela Fanini Rox
24:14
56. es
NUñO PALACIO Aida
-
57. it
GRIFI Sara
Top Girls Fassa Bortolo
-
58. it
GULINO Nina
S.C. Michela Fanini Rox
-
59. ee
RIST Liisi
Inpa Sottoli Giusfredi
-
60. be
MEYVISCH Molly
Lotto Soudal Ladies
-
61. es
RAMIS RAYO Catalina
-
62. es
LóPEZ MORALES Belén
Lointek
-
63. es
ISASI Ziortza
BZK Pro Basic
-
64. es
USABIAGA BALERDI Irene
-
DNF. es
GUTIéRREZ RUIZ Sheyla
Lointek
-
DNF. nl
VAN DIJK Ellen
Boels - Dolmans Cycling Team
-
DNF. it
ZORZI Susanna
Lotto Soudal Ladies
-