National Championships Denmark - Road Race

Sunday 28th June (2015)

Classification: NC

Category: Int. Men

1. dk
SøRENSEN Chris Anker
Tinkoff - Saxo
04:59:21
2. dk
MORTENSEN Martin
Cult Energy Pro Cycling
-
3. dk
KAMP EGESTED Alexander
ColoQuick
0:10
4. dk
CORT NIELSEN Magnus
Orica GreenEDGE
-
5. dk
CARBEL SVENDGAARD Michael
Cult Energy Pro Cycling
-
6. dk
VALGREN ANDERSEN Michael
Tinkoff - Saxo
0:12
7. dk
WüRTZ SCHMITZ Mads
ColoQuick
0:19
8. dk
FUGLSANG Jakob
Astana Pro Team
0:29
9. dk
VINTHER Troels
Cult Energy Pro Cycling
-
10. dk
VINJEBO NYGAARD Emil
Team Trefor - Blue Water
1:59
11. dk
BRøCHNER Nicolai
Riwal Platform Cycling Team
3:00
12. dk
MøRKøV Michael
Tinkoff - Saxo
3:02
13. dk
STEEN Nicolaj
5:23
14. dk
MYGIND Rasmus
Riwal Platform Cycling Team
-
15. dk
REIHS Michael
Cult Energy Pro Cycling
-
16. dk
CLAUSEN Patrick
Team Trefor - Blue Water
-
17. dk
GULDHAMMER Rasmus
Cult Energy Pro Cycling
5:26
18. dk
JUUL-JENSEN Christopher
Tinkoff - Saxo
-
19. dk
QUAADE Rasmus
Cult Energy Pro Cycling
9:39
20. dk
BROGE Rolf Nyborg
ColoQuick
-
21. dk
GINNERUP Rasmus Esmann
-
22. dk
GRøN Martin
Riwal Platform Cycling Team
9:43
23. dk
HALVORSEN Emil Bækhøj
Riwal Platform Cycling Team
11:42
24. dk
WALLIN Rasmus Bogh
-
25. dk
ANDERSEN Asbjørn Kragh
Team Trefor - Blue Water
-
26. dk
HYLDGAARD JEPPESEN Andreas
Team Trefor - Blue Water
-
27. dk
RIIS Thomas Nybo
Team Trefor - Blue Water
-
28. dk
WESTERGAARD Mathias
Team Almeborg-Bornholm
-
29. dk
PEDERSEN Nicklas Overgaard
-
30. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
31. dk
KLARIS Magnus Bak
SEG Racing
-
32. dk
SCHULTZ Jesper
-
33. dk
STEENGAARD Jes
-
34. dk
HESTER Marc
One Pro Cycling
-
35. dk
NORDKROGGAARD Jonas
-
36. dk
HARDAHL Anders
Team Trefor - Blue Water
11:47
37. dk
BROGE Niels Nyborg
-
38. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
11:50
39. dk
FOLSACH Casper
Riwal Platform Cycling Team
11:53
40. dk
HERFORTH Dennis
ColoQuick
-
41. dk
LUND Christian Nyvang
ColoQuick
11:56
42. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
11:59
43. dk
OLESEN Patrick
Leopard Development Team
12:00
44. dk
GREGAARD Jonas
Team Trefor - Blue Water
-
45. dk
BAHNSEN Mikkel
12:03
46. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
12:10
47. dk
NIELSEN Jesper Odgaard
ColoQuick
-
48. dk
CHRISTIANSEN Steffen
12:15
49. dk
MEYER Mads
-
50. dk
ZEUNER Frederik
12:23
51. dk
GADGAARD Morten
CCT p/b Champion System
-
52. dk
PEDERSEN Mads
Cult Energy Pro Cycling
12:32
53. dk
FODER HOLM Daniel
Team Trefor - Blue Water
-
54. dk
VORRE LOURING Aske
ColoQuick
-
55. dk
PEDERSEN Mark Sehested
Team Trefor - Blue Water
-
56. dk
RAVNSHOLT Emil
Team Almeborg-Bornholm
-
57. dk
MOBERG JORGENSEN Christian
ColoQuick
13:11
58. dk
HANSEN Jesper
14:04
59. dk
MUFF Frederik
16:39
60. dk
HARTVIG Daniel
16:59
61. dk
BIGUM Simon
Team Almeborg-Bornholm
17:00
62. dk
BOJE-PEDERSEN Nicklas
17:03
63. no
LINDBERG Mathias
-
64. dk
HENNING Nikolaj
-
65. dk
THERKILDSEN Marius
-
66. dk
GAAL Simon
-
67. dk
SKOV-JENSEN Mathias
-
68. dk
STAMPE Kristoffer
-
69. dk
MADSEN Martin Toft
Team Almeborg-Bornholm
17:06
70. dk
EBSEN John
Androni Giocattoli - Sidermec
17:09
71. dk
STILLING Jacques
17:18
72. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
17:20
73. dk
RAHBEK Mads
Team Trefor - Blue Water
17:27
74. dk
HOLM Anders
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
BRENGHOJ Mathias
-
DNF. dk
NORMAN HANSEN Lasse
Team Cannondale - Garmin
-
DNF. dk
FJORDSIDE Rasmus
-
DNF. dk
JENSEN Thomas
-
DNF. dk
SÖRENSEN Kris Arnth
-
DNF. dk
HAUGAARD JENSEN Kristian
Leopard Development Team
-
DNF. dk
KRIGBAUM Mathias
-
DNF. dk
ASGREEN Kasper
MLP Team Bergstraße
-
DNF. dk
ELBAEK Christian
-
DNF. dk
LAHM Erik
-
DNF. dk
JORGENSEN Nicolai
-
DNF. dk
ASMUSSEN Niels Munk
-
DNF. dk
MORTENSGAARD Lasse
-
DNF. dk
SVENSSON Joakim Mikkel
-
DNF. dk
KRACH Anders
-
DNF. dk
PEDERSEN Jens Moller
-
DNF. dk
MøLLER Sebastian
-
DNF. dk
PEDERSEN Casper
Riwal Platform Cycling Team
-
DNF. dk
AAEN JORGENSEN Jonas
Riwal Platform Cycling Team
-
DNF. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
DNF. dk
CHRISTENSEN Mads
Riwal Platform Cycling Team
-
DNF. dk
BUKDAL Joakim
-
DNF. dk
MALMKJæR Kasper
-
DNF. dk
BRADTBERG Nils Eigil
-
DNF. dk
LISSON Christoffer
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
AMPING Nicolaj
-
DNF. dk
WINDING Heine
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
ANDREASEN Jesper Juul
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
LISSON Mathias
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
JAEGER Michael
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
DJURHUUS Stefan
Team Almeborg-Bornholm
-
DNF. dk
MADSEN Jacob Gye
ColoQuick
-
DNF. dk
SøRENSEN Jimmi
ColoQuick
-
DNF. dk
CORELL Mads
ColoQuick
-
DNF. dk
ALMINDSø Rune
ColoQuick
-
DNF. dk
BLIGAARD Daniel
-
DNF. dk
FRANDSEN Jakob
-
DNF. dk
SCHWARTZ Frederik
-
DNF. dk
DAM SøRENSEN Emil
-
DNF. dk
HOBERG Morten
-
DNF. dk
JENSEN Søren
-
DNF. dk
RASMUSSEN Alex
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. dk
ANDERSEN Søren Kragh
Team Trefor - Blue Water
-
DNF. dk
VAMMEN Eskil
-
DNF. dk
CHRISTENSEN Mikkel Black
-
DNF. dk
GULDHAMMER Thomas
-
DNF. dk
HARDAHL Mads
-
DNF. dk
TOUDAL Emil
Team Almeborg-Bornholm
-