National Championships Germany - Road Race

: Bensheim > Bensheim

Sunday 28th June (2015)

Classification: NC

Category: Int. Men

Distance: 204.8km

1. de
BUCHMANN Emanuel
Bora-Argon 18
04:55:22
2. de
ARNDT Nikias
Team Giant - Alpecin
-
3. de
BURGHARDT Marcus
BMC Racing Team
0:07
4. de
WEGMANN Fabian
Cult Energy Pro Cycling
0:10
5. de
SCHILLINGER Andreas
Bora-Argon 18
-
6. de
KNEES Christian
Team Sky
-
7. de
BISSINGER Florian
WSA-Greenlife
-
8. de
FISCHER Marcel
-
9. de
MEISEN Marcel
Team Kuota-Lotto
0:13
10. de
GERDEMANN Linus
Cult Energy Pro Cycling
-
11. de
DENZ Nico
-
12. de
KAMNA Lennard
Team Stölting
-
13. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
-
14. de
THURAU Bjorn
Bora-Argon 18
-
15. de
VOSS Paul
Bora-Argon 18
-
16. de
DEGENKOLB John
Team Giant - Alpecin
0:21
17. de
MATZKA Ralf
Bora-Argon 18
-
18. de
GREIPEL André
Lotto Soudal
-
19. de
HATZ Christopher
Team Kuota-Lotto
1:19
20. de
GRETSCH Patrick
AG2R La Mondiale
-
21. de
GESCHKE Simon
Team Giant - Alpecin
-
22. de
MEIER Alexander
Team Hrinkow Advarics Cycleang
3:03
23. de
WEBER Johannes
Team Stuttgart
5:12
24. de
HOLLER Nikodemus
Bike Aid
6:19
25. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
-
26. de
FROHLINGER Johannes
Team Giant - Alpecin
-
27. de
RAPP Jonas
8:35
28. de
FINDERS Dirk
Veranclassic - Ekoi
8:44
29. de
SüTTERLIN Jasha
Movistar Team
8:45
30. de
KOCH Christian
LKT Team Brandenburg
-
31. de
KOCH Jonas
Rad-Net Rose Team
-
32. de
BROCKHOFF Jan
AWT-GreenWay
-
33. de
BICHLMANN Daniel
Bike Aid
-
34. de
LAMPATER Leif
-
35. de
MATTHEIS Oliver
-
36. de
ZABEL Rick
BMC Racing Team
-
37. de
NUBER Simon
-
38. de
DIETEREN Jan
Leopard Development Team
-
39. de
REUTTER Sven
Team Stölting
-
40. de
SCHULZE Julian
Team Stuttgart
-
41. de
SCHWARZMANN Michael
Bora-Argon 18
-
42. de
KAPFHAMMER Thomas
-
43. de
KöNIG Marco
Leopard Development Team
-
44. de
CIOLEK Gerald
MTN - Qhubeka
-
45. de
OELERICH Jan
Team Stölting
8:54
46. de
SIEBERG Marcel
Lotto Soudal
-
47. de
NERZ Dominik
Bora-Argon 18
-
48. de
ZWINGENBERGER Philipp
Team Heizomat
12:56
49. de
INTRA Felix
Rad-Net Rose Team
-
50. de
NIEDERLAG Luca
-
51. de
SÜßEMILCH Eric
MLP Team Bergstraße
-
52. de
WINTER Laurin
Team Heizomat
-
53. de
LODERER Timon
-
54. de
BECK Joschka
Bike Aid
-
55. de
MANDRYSCH John
MLP Team Bergstraße
-
56. de
KRIEGER Alexander
Leopard Development Team
-
57. de
EDMüLLER Benjamin
Team Heizomat
-
58. de
STARKER Sascha
Team Heizomat
-
59. de
HOLBACH Fabian
-
60. de
SPRINGER Christoph
Team Vorarlberg
-
61. de
TSCHERNOSTER Jan
-
62. de
DOMBROWSKI Frederik
Team Kuota-Lotto
-
63. de
STOCKHAUSEN Richard
-
64. de
SCHWEIZER Christoph
Bike Aid
12:59
65. de
NOWAK Florian
Team Stuttgart
-
66. de
SELIG Rüdiger
Team Katusha
-
67. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
13:04
68. de
MEILER Lukas
Team Vorarlberg
-
69. de
BACKOFEN Moritz
Team Stölting
-
70. de
RETSCHKE Robert
Team Kuota-Lotto
-
71. de
KNAUP Tobias
Team Kuota-Lotto
-