National Championships Germany U23 - ITT

: Bensheim-Einhausen > Bensheim-Einhausen

Friday 26th June (2015)

Classification: NC

Category: Int. Espoirs

1. de
KAMNA Lennard
Team Stölting
00:35:37
2. de
POLITT Nils
Team Stölting
0:07
3. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
0:49
4. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:55
5. de
BRAUN Julian
Team Kuota-Lotto
1:06
6. de
BOKELOH Jonas
SEG Racing
1:17
7. de
DENZ Nico
1:22
8. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
1:26
9. de
TSCHERNOSTER Jan
1:42
10. de
TENBROCK Jonas
Team Stölting
1:45
11. de
WALSCHEID Max
Team Kuota-Lotto
1:54
12. de
MATTHEIS Oliver
2:03
13. de
KOCH Jonas
Rad-Net Rose Team
2:04
14. de
FRANZ Marcel
LKT Team Brandenburg
-
15. de
HUPPERTZ Joshua
Team Kuota-Lotto
-
16. de
MATHIS Marco
Rad-Net Rose Team
2:09
17. de
REUTTER Sven
Team Stölting
2:20
18. de
EGNER Arne
Team Stölting
2:22
19. de
SÜßEMILCH Eric
MLP Team Bergstraße
2:23
20. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
2:24
21. de
CORINTH Yannic
2:28
22. de
RAPP Jonas
2:29
23. de
BROCKHOFF Jan
AWT-GreenWay
2:31
24. de
WALBRüL Gero
Team Heizomat
2:32
25. de
WEBER Johannes
Team Stuttgart
2:43
26. de
WINTER Laurin
Team Heizomat
2:45
27. de
REDMERS Simon
2:48
28. de
KRAUSS Aaron
Team Heizomat
2:52
29. de
PHILIPP Benedict
2:57
30. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
2:59
31. de
DONATH Felix
3:00
32. de
SCHREIER Andreas
-
33. de
DIETEREN Jan
Leopard Development Team
3:01
34. de
ZWINGENBERGER Philipp
Team Heizomat
3:03
35. de
STEIMLE Jannik
3:05
36. de
SCHOTTEN Joshua
3:07
37. de
AUERBACHER Adrian
3:08
38. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
3:11
39. de
BRINTRUP Fabian
Rad-Net Rose Team
3:12
40. de
SCHORMAIR Fabian
Team Heizomat
3:17
41. de
MANDRYSCH John
MLP Team Bergstraße
3:20
42. de
HöFNER Alexander
3:22
43. de
DELFS Tjorden
3:26
44. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
3:29
45. de
KOCH Christian
LKT Team Brandenburg
3:32
46. de
MüLLER Viktor
-
47. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
48. de
GEBAUER Tim
Team Stuttgart
3:33
49. de
SCHOLER Olivier
3:34
50. de
SCHAFFNER Moritz
Team Stuttgart
-
51. de
STEIDTEN Lukas
3:35
52. de
DANNER Fabian
3:37
53. de
HOLBACH Fabian
-
54. de
FISCHER Marcel
3:40
55. de
DERKSEN Luke
3:50
56. de
OBERSTEINER Florian
3:53
57. de
FUßNEGGER Moritz
MLP Team Bergstraße
3:56
58. de
MULLER Robert
4:04
59. de
LöER Lukas
Team Kuota-Lotto
4:05
60. de
INTRA Felix
Rad-Net Rose Team
4:07
61. de
FISCHER Robin
4:12
62. de
TENBRUCK Jonas
4:15
63. de
EGGER Mike
MLP Team Bergstraße
4:16
64. de
BECK Joschka
Bike Aid
4:19
65. de
LOEF Georg
Team Stuttgart
-
66. de
LEINAU Louis
-
67. de
STEHLIN Yannik
4:23
68. de
WOTSCHKE Sebastian
4:29
69. de
BRÜCK Victor
-
70. de
KUESTERS Alexander
4:39
71. de
HENI Jakob
4:41
72. de
STEGER Lukas
4:42
73. de
KRETSCHY Florian
4:44
74. de
SCHUBERT Erik
4:55
75. de
PESCHGES Marcel
4:58
76. de
NIEDERLAG Luca
4:59
77. de
BURKHARDT Arne
5:01
78. de
KEGREIß Valentin
5:09
79. de
KöHLER Alexander
5:16
80. de
DINKLER Jonathan
5:24
81. de
JÄGELER Robert
5:26
82. de
HäHNEL Frederik
5:27
83. de
THURAU Sven
5:51
84. de
LODERER Timon
5:52
85. de
VON COELLN Lukas
6:04
86. de
SAUTER Nathan-maxim
6:06
87. de
KÜLLMER Philipp
6:17
88. de
BARKE Marco
6:36
89. de
MILD Lukas
6:42
90. de
RAAB Lukas
6:51
91. de
SCHLENKRICH Burkhard
6:55
92. de
STARK Immanuel
8:14
93. de
HELLMOND Philip
8:36
DNF. de
WACHTER Patrick
-
DNF. de
KORNER Benjamin
-
DNF. de
BLATZ Thorsten
-
DNF. de
GRUNER Yannick
-
DNS. de
SCHULZE Julian
Team Stuttgart
-