Go to:  Stage 1  Stage 2 

Route du Sud - la Depeche du Midi

Stage 2

: Auch > Saint-Gaudens

Friday 19th June (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Men

Distance: 141km


Stage Result

1. fr
COQUARD Bryan
Team Europcar
03:23:25
2. fr
JAUREGUI Quentin
AG2R La Mondiale
-
3. fr
FONSECA Armindo
Bretagne - Séché Environnement
-
4. fr
HARDY Romain
Cofidis, Solutions Crédits
-
5. fr
MANZIN Lorrenzo
FDJ
-
6. dk
NORMAN HANSEN Lasse
Team Cannondale - Garmin
-
7. fr
MOLARD Rudy
Cofidis, Solutions Crédits
-
8. co
RUBIANO Miguel Angel
Team Colombia
-
9. es
SANZ Enrique
Movistar Team
-
10. dk
CARBEL SVENDGAARD Michael
Cult Energy Pro Cycling
-
11. fr
TULIK Angelo
Team Europcar
-
12. fr
TRONET Steven
Auber 93
-
13. fr
PACHER Quentin
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
14. de
GERDEMANN Linus
Cult Energy Pro Cycling
-
15. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Colombia
-
16. es
CONTADOR Alberto
Tinkoff - Saxo
-
17. es
MADRAZO RUIZ Ángel
Caja Rural - Seguros RGA
-
18. co
QUINTANA Nairo
Movistar Team
-
19. fr
LATOUR Pierre-Roger
AG2R La Mondiale
-
20. fr
BAGOT Yoann
Cofidis, Solutions Crédits
-
21. fr
LOUBET Julien
Team Marseille 13 KTM
-
22. co
QUINTANA Dayer
Movistar Team
-
23. pt
VILELA Ricardo
Caja Rural - Seguros RGA
-
24. pt
FIGUEIREDO Federico
Rádio Popular ONDA Boavista
-
25. fr
FEILLU Romain
Bretagne - Séché Environnement
-
26. fr
ROSSETTO Stephane
Cofidis, Solutions Crédits
-
27. fr
BARBAS Yoann
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
28. es
ARROYO DURáN David
Caja Rural - Seguros RGA
-
29. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
-
30. no
SKJERPING Kristoffer
Team Cannondale - Garmin
-
31. es
BAGüES KALPARSORO Aritz
Murias Taldea
-
32. fr
PAILLOT Yoann
Team Marseille 13 KTM
0:03
33. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
34. cz
HNIK Karel
Cult Energy Pro Cycling
-
35. ar
SEPúLVEDA Eduardo
Bretagne - Séché Environnement
-
36. fr
DELAPLACE Anthony
Bretagne - Séché Environnement
-
37. us
BROWN Nathan
Team Cannondale - Garmin
-
38. es
MOLINA CANET Antonio
Caja Rural - Seguros RGA
-
39. fr
DUPONT Hubert
AG2R La Mondiale
-
40. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
-
41. fr
LEMARCHAND Romain
Cult Energy Pro Cycling
-
42. es
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Murias Taldea
-
43. fr
JEANDESBOZ Fabrice
Team Europcar
-
44. fr
LEVARLET Guillaume
Auber 93
-
45. fr
BIHEL César
Auber 93
-
46. fr
RIBLON Christophe
AG2R La Mondiale
0:13
47. uy
FERRARI Fabricio
Caja Rural - Seguros RGA
0:15
48. pt
RODRIGUES David Miguel Costa
Rádio Popular ONDA Boavista
-
49. pt
SILVA Daniel
Rádio Popular ONDA Boavista
-
50. fr
LECUISINIER Pierre-Henri
FDJ
-
51. pt
BICO Nuno
Rádio Popular ONDA Boavista
-
52. es
ESTEVEZ SALAS Imanol
Murias Taldea
-
53. fr
SAINT MARTIN Clément
Team Marseille 13 KTM
-
54. fr
CANAL Fabien
Equipe Cycliste Armée de Terre
0:18
55. de
SüTTERLIN Jasha
Movistar Team
-
56. it
VILLELLA Davide
Team Cannondale - Garmin
-
57. co
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo
Caja Rural - Seguros RGA
0:20
58. fr
LE GAC Olivier
FDJ
-
59. fr
EL FARES Julien
Team Marseille 13 KTM
0:22
60. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
-
61. es
BIZKARRA Mikel
Murias Taldea
-
62. fr
FEDRIGO Pierrick
Bretagne - Séché Environnement
-
63. fr
LE ROUX Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
64. fr
ROUX Anthony
FDJ
-
65. fr
BéRARD Julien
AG2R La Mondiale
-
66. fr
CHETOUT Loïc
Cofidis, Solutions Crédits
0:37
67. ru
ROVNY Ivan
Tinkoff - Saxo
-
68. fr
MOUREY Francis
FDJ
0:39
69. es
SAEZ Héctor
Caja Rural - Seguros RGA
-
70. us
KING Edward
Team Cannondale - Garmin
-
71. fr
DI GRéGORIO Rémy
Team Marseille 13 KTM
-
72. fi
VEIKKANEN Jussi
FDJ
-
73. es
ERVITI Imanol
Movistar Team
-
74. it
BASSO Ivan
Tinkoff - Saxo
-
75. fr
BLAIN Alexandre
Team Marseille 13 KTM
-
76. fr
GIRAUD Benjamin
Team Marseille 13 KTM
-
77. fr
GUAY Julien
Auber 93
-
78. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
79. fr
VIMPERE Theo
Auber 93
0:43
80. fr
MALDONADO Anthony
Auber 93
-
81. fr
MAINARD Jerome
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
82. co
SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano
Team Colombia
-
83. dk
JUUL-JENSEN Christopher
Tinkoff - Saxo
-
84. dk
GULDHAMMER Rasmus
Cult Energy Pro Cycling
0:52
85. dk
REIHS Michael
Cult Energy Pro Cycling
-
86. dk
PEDERSEN Mads
Cult Energy Pro Cycling
-
87. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
0:54
88. es
GONZáLEZ Adrián
Murias Taldea
-
89. es
GARCíA ETXEGIBEL Egoitz
Murias Taldea
-
90. au
ROGERS Michael
Tinkoff - Saxo
0:57
91. fr
GADRET John
Movistar Team
1:01
92. fr
HIVERT Jonathan
Bretagne - Séché Environnement
-
93. fr
JARRIER Benoit
Bretagne - Séché Environnement
1:12
94. fr
PENVEN Clément
Team Marseille 13 KTM
-
95. es
SOLER Marc
Movistar Team
-
96. fr
PINEAU Cédric
FDJ
-
97. fr
GESLIN Anthony
FDJ
-
98. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
-
99. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
-
100. de
GRETSCH Patrick
AG2R La Mondiale
1:24
101. gb
MCLAY Daniel
Bretagne - Séché Environnement
1:25
102. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
-
103. es
HERNáNDEZ Jesús
Tinkoff - Saxo
-
104. pt
PAULINHO Sérgio
Tinkoff - Saxo
-
105. fr
DANIEL Maxime
AG2R La Mondiale
-
106. fr
DUVAL Julien
Equipe Cycliste Armée de Terre
1:28
107. fr
GUYOT Yann
Equipe Cycliste Armée de Terre
1:38
108. ch
ZAUGG Oliver
Tinkoff - Saxo
1:41
109. fr
COMBAUD Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
1:58
110. pt
MAGALHAES Samuel
Rádio Popular ONDA Boavista
2:20
111. fr
GENE Yohann
Team Europcar
-
112. fr
BERNAUDEAU Giovanni
Team Europcar
3:06
113. be
VERHELST Louis
Cofidis, Solutions Crédits
-
114. gb
DOWSETT Alex
Movistar Team
3:08
115. de
MAGER Christian
Cult Energy Pro Cycling
3:42
116. fr
COUSIN Jérôme
Team Europcar
4:36
117. jp
ARASHIRO Yukiya
Team Europcar
-
118. es
ARAMENDIA Javier
Caja Rural - Seguros RGA
8:51
119. ca
HESJEDAL Ryder
Team Cannondale - Garmin
-
120. fr
MENUT David
Auber 93
11:04
121. fr
RENAULT Maxime
Auber 93
-
122. fr
VENTURINI Clément
Cofidis, Solutions Crédits
14:15
DNS. fr
GAUTIER Cyril
Team Europcar
-
OTL. co
MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian
Team Colombia
-

General Classification

1. fr
TRONET Steven
Auber 93
08:22:56
2. fr
COQUARD Bryan
Team Europcar
0:03
3. fr
HARDY Romain
Cofidis, Solutions Crédits
0:04
4. dk
CARBEL SVENDGAARD Michael
Cult Energy Pro Cycling
0:06
5. fr
FONSECA Armindo
Bretagne - Séché Environnement
0:09
6. fr
MOLARD Rudy
Cofidis, Solutions Crédits
0:13
7. fr
PACHER Quentin
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
8. de
GERDEMANN Linus
Cult Energy Pro Cycling
-
9. dk
NORMAN HANSEN Lasse
Team Cannondale - Garmin
-
10. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Colombia
-
11. es
CONTADOR Alberto
Tinkoff - Saxo
-
12. fr
LOUBET Julien
Team Marseille 13 KTM
-
13. no
SKJERPING Kristoffer
Team Cannondale - Garmin
-
14. es
MADRAZO RUIZ Ángel
Caja Rural - Seguros RGA
-
15. pt
FIGUEIREDO Federico
Rádio Popular ONDA Boavista
-
16. es
ARROYO DURáN David
Caja Rural - Seguros RGA
-
17. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
-
18. fr
LATOUR Pierre-Roger
AG2R La Mondiale
-
19. co
QUINTANA Dayer
Movistar Team
-
20. es
BAGüES KALPARSORO Aritz
Murias Taldea
-
21. fr
ROSSETTO Stephane
Cofidis, Solutions Crédits
-
22. co
QUINTANA Nairo
Movistar Team
-
23. pt
VILELA Ricardo
Caja Rural - Seguros RGA
-
24. cz
HNIK Karel
Cult Energy Pro Cycling
-
25. fr
BIHEL César
Auber 93
-
26. fr
BARBAS Yoann
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
27. es
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Murias Taldea
-
28. fr
DELAPLACE Anthony
Bretagne - Séché Environnement
-
29. es
MOLINA CANET Antonio
Caja Rural - Seguros RGA
-
30. fr
BAGOT Yoann
Cofidis, Solutions Crédits
-
31. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
-
32. fr
LEVARLET Guillaume
Auber 93
-
33. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
34. us
BROWN Nathan
Team Cannondale - Garmin
-
35. fr
DUPONT Hubert
AG2R La Mondiale
-
36. ar
SEPúLVEDA Eduardo
Bretagne - Séché Environnement
-
37. fr
LEMARCHAND Romain
Cult Energy Pro Cycling
-
38. fr
JEANDESBOZ Fabrice
Team Europcar
-
39. fr
RIBLON Christophe
AG2R La Mondiale
0:26
40. fr
SAINT MARTIN Clément
Team Marseille 13 KTM
0:28
41. pt
SILVA Daniel
Rádio Popular ONDA Boavista
-
42. pt
BICO Nuno
Rádio Popular ONDA Boavista
-
43. fr
LECUISINIER Pierre-Henri
FDJ
-
44. pt
RODRIGUES David Miguel Costa
Rádio Popular ONDA Boavista
-
45. uy
FERRARI Fabricio
Caja Rural - Seguros RGA
-
46. it
VILLELLA Davide
Team Cannondale - Garmin
0:31
47. co
RUBIANO Miguel Angel
Team Colombia
-
48. fr
LE GAC Olivier
FDJ
0:33
49. co
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo
Caja Rural - Seguros RGA
-
50. fr
ROUX Anthony
FDJ
0:35
51. fr
FEDRIGO Pierrick
Bretagne - Séché Environnement
-
52. fr
EL FARES Julien
Team Marseille 13 KTM
-
53. fr
BéRARD Julien
AG2R La Mondiale
-
54. es
BIZKARRA Mikel
Murias Taldea
-
55. fr
MOUREY Francis
FDJ
0:52
56. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
57. fi
VEIKKANEN Jussi
FDJ
-
58. es
ERVITI Imanol
Movistar Team
-
59. fr
GUAY Julien
Auber 93
-
60. fr
JAUREGUI Quentin
AG2R La Mondiale
0:53
61. de
SüTTERLIN Jasha
Movistar Team
-
62. fr
CANAL Fabien
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
63. fr
LE ROUX Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
64. fr
MALDONADO Anthony
Auber 93
0:56
65. fr
VIMPERE Theo
Auber 93
-
66. fr
TULIK Angelo
Team Europcar
0:59
67. es
GARCíA ETXEGIBEL Egoitz
Murias Taldea
1:07
68. us
KING Edward
Team Cannondale - Garmin
1:10
69. fr
CHETOUT Loïc
Cofidis, Solutions Crédits
1:17
70. dk
GULDHAMMER Rasmus
Cult Energy Pro Cycling
1:35
71. it
BASSO Ivan
Tinkoff - Saxo
1:38
72. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
-
73. fr
DANIEL Maxime
AG2R La Mondiale
-
74. dk
JUUL-JENSEN Christopher
Tinkoff - Saxo
1:39
75. fr
PENVEN Clément
Team Marseille 13 KTM
1:47
76. dk
REIHS Michael
Cult Energy Pro Cycling
1:51
77. dk
PEDERSEN Mads
Cult Energy Pro Cycling
-
78. au
ROGERS Michael
Tinkoff - Saxo
1:56
79. fr
GESLIN Anthony
FDJ
2:07
80. fr
GADRET John
Movistar Team
2:21
81. pt
MAGALHAES Samuel
Rádio Popular ONDA Boavista
3:14
82. fr
GENE Yohann
Team Europcar
4:14
83. fr
PAILLOT Yoann
Team Marseille 13 KTM
4:25
84. es
SANZ Enrique
Movistar Team
5:29
85. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
5:45
86. fr
BLAIN Alexandre
Team Marseille 13 KTM
6:05
87. fr
GIRAUD Benjamin
Team Marseille 13 KTM
6:08
88. de
GRETSCH Patrick
AG2R La Mondiale
6:14
89. gb
DOWSETT Alex
Movistar Team
6:57
90. es
ESTEVEZ SALAS Imanol
Murias Taldea
6:59
91. fr
COUSIN Jérôme
Team Europcar
7:05
92. fr
DI GRéGORIO Rémy
Team Marseille 13 KTM
7:23
93. fr
MAINARD Jerome
Equipe Cycliste Armée de Terre
7:27
94. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
7:35
95. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
7:52
96. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
7:53
97. fr
JARRIER Benoit
Bretagne - Séché Environnement
7:56
98. fr
GUYOT Yann
Equipe Cycliste Armée de Terre
8:22
99. fr
COMBAUD Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
8:42
100. ca
HESJEDAL Ryder
Team Cannondale - Garmin
9:04
101. fr
MANZIN Lorrenzo
FDJ
9:09
102. fr
FEILLU Romain
Bretagne - Séché Environnement
-
103. es
SAEZ Héctor
Caja Rural - Seguros RGA
9:48
104. ru
ROVNY Ivan
Tinkoff - Saxo
10:14
105. co
SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano
Team Colombia
10:20
106. es
GONZáLEZ Adrián
Murias Taldea
10:31
107. fr
HIVERT Jonathan
Bretagne - Séché Environnement
10:38
108. fr
PINEAU Cédric
FDJ
10:43
109. pt
PAULINHO Sérgio
Tinkoff - Saxo
11:02
110. fr
RENAULT Maxime
Auber 93
11:17
111. es
SOLER Marc
Movistar Team
12:40
112. jp
ARASHIRO Yukiya
Team Europcar
12:47
113. gb
MCLAY Daniel
Bretagne - Séché Environnement
12:53
114. fr
DUVAL Julien
Equipe Cycliste Armée de Terre
12:56
115. de
MAGER Christian
Cult Energy Pro Cycling
13:19
116. be
VERHELST Louis
Cofidis, Solutions Crédits
14:34
117. fr
VENTURINI Clément
Cofidis, Solutions Crédits
15:51
118. fr
MENUT David
Auber 93
16:30
119. es
HERNáNDEZ Jesús
Tinkoff - Saxo
16:56
120. ch
ZAUGG Oliver
Tinkoff - Saxo
17:15
121. es
ARAMENDIA Javier
Caja Rural - Seguros RGA
18:00
122. fr
BERNAUDEAU Giovanni
Team Europcar
18:37

Mountains Classification

1. pt
MAGALHAES Samuel
Rádio Popular ONDA Boavista
10
2. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
10
3. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
5
4. fr
BéRARD Julien
AG2R La Mondiale
3
5. dk
PEDERSEN Mads
Cult Energy Pro Cycling
3
6. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
3
7. dk
JUUL-JENSEN Christopher
Tinkoff - Saxo
2
8. fr
PAILLOT Yoann
Team Marseille 13 KTM
2
9. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
2
10. es
SAEZ Héctor
Caja Rural - Seguros RGA
2
11. fr
FEDRIGO Pierrick
Bretagne - Séché Environnement
1
12. fr
PINEAU Cédric
FDJ
1

Points Classification

1. fr
HARDY Romain
Cofidis, Solutions Crédits
30
2. fr
TRONET Steven
Auber 93
24
3. dk
CARBEL SVENDGAARD Michael
Cult Energy Pro Cycling
21
4. fr
COQUARD Bryan
Team Europcar
20
5. fr
MOLARD Rudy
Cofidis, Solutions Crédits
17
6. fr
JAUREGUI Quentin
AG2R La Mondiale
17
7. fr
PACHER Quentin
Equipe Cycliste Armée de Terre
16
8. fr
FONSECA Armindo
Bretagne - Séché Environnement
15
9. fr
PINEAU Cédric
FDJ
12
10. de
GERDEMANN Linus
Cult Energy Pro Cycling
12
11. no
SKJERPING Kristoffer
Team Cannondale - Garmin
11
12. fr
MANZIN Lorrenzo
FDJ
11
13. dk
NORMAN HANSEN Lasse
Team Cannondale - Garmin
10
14. fr
ROUX Anthony
FDJ
9
15. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Colombia
8
16. co
RUBIANO Miguel Angel
Team Colombia
8
17. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
7
18. es
SANZ Enrique
Movistar Team
7
19. fr
PAILLOT Yoann
Team Marseille 13 KTM
6
20. es
CONTADOR Alberto
Tinkoff - Saxo
6
21. fr
LOUBET Julien
Team Marseille 13 KTM
5
22. fr
TULIK Angelo
Team Europcar
5
23. it
VILLELLA Davide
Team Cannondale - Garmin
4
24. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
4
25. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
4
26. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
4
27. es
ARROYO DURáN David
Caja Rural - Seguros RGA
3
28. pt
MAGALHAES Samuel
Rádio Popular ONDA Boavista
3
29. pt
FIGUEIREDO Federico
Rádio Popular ONDA Boavista
2
30. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
1

Youth Classification

1. fr
COQUARD Bryan
Team Europcar
08:22:59
2. dk
CARBEL SVENDGAARD Michael
Cult Energy Pro Cycling
0:03
3. fr
PACHER Quentin
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
4. dk
NORMAN HANSEN Lasse
Team Cannondale - Garmin
-
5. no
SKJERPING Kristoffer
Team Cannondale - Garmin
-
6. pt
FIGUEIREDO Federico
Rádio Popular ONDA Boavista
-
7. fr
LATOUR Pierre-Roger
AG2R La Mondiale
-
8. co
QUINTANA Dayer
Movistar Team
-
9. cz
HNIK Karel
Cult Energy Pro Cycling
-
10. es
MOLINA CANET Antonio
Caja Rural - Seguros RGA
-
11. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
-
12. us
BROWN Nathan
Team Cannondale - Garmin
-
13. ar
SEPúLVEDA Eduardo
Bretagne - Séché Environnement
-
14. fr
SAINT MARTIN Clément
Team Marseille 13 KTM
0:25
15. pt
BICO Nuno
Rádio Popular ONDA Boavista
-
16. fr
LECUISINIER Pierre-Henri
FDJ
-
17. pt
RODRIGUES David Miguel Costa
Rádio Popular ONDA Boavista
-
18. it
VILLELLA Davide
Team Cannondale - Garmin
0:28
19. fr
LE GAC Olivier
FDJ
0:30
20. co
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo
Caja Rural - Seguros RGA
-
21. fr
JAUREGUI Quentin
AG2R La Mondiale
0:50
22. de
SüTTERLIN Jasha
Movistar Team
-
23. fr
LE ROUX Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
-
24. fr
MALDONADO Anthony
Auber 93
0:53
25. fr
VIMPERE Theo
Auber 93
-
26. fr
TULIK Angelo
Team Europcar
0:56
27. fr
CHETOUT Loïc
Cofidis, Solutions Crédits
1:14
28. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
-
29. fr
DANIEL Maxime
AG2R La Mondiale
-
30. dk
PEDERSEN Mads
Cult Energy Pro Cycling
-
31. pt
MAGALHAES Samuel
Rádio Popular ONDA Boavista
3:11
32. fr
PAILLOT Yoann
Team Marseille 13 KTM
4:22
33. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
5:42
34. es
ESTEVEZ SALAS Imanol
Murias Taldea
6:56
35. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
7:32
36. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
7:50
37. fr
COMBAUD Romain
Equipe Cycliste Armée de Terre
8:39
38. fr
MANZIN Lorrenzo
FDJ
9:06
39. es
SAEZ Héctor
Caja Rural - Seguros RGA
9:45
40. es
GONZáLEZ Adrián
Murias Taldea
10:28
41. es
SOLER Marc
Movistar Team
12:37
42. gb
MCLAY Daniel
Bretagne - Séché Environnement
12:50
43. de
MAGER Christian
Cult Energy Pro Cycling
13:16
44. be
VERHELST Louis
Cofidis, Solutions Crédits
14:31
45. fr
VENTURINI Clément
Cofidis, Solutions Crédits
15:48
46. fr
MENUT David
Auber 93
16:27

Teams Classification

1.
Cofidis, Solutions Crédits
25:09:24
2.
Cult Energy Pro Cycling
-
3.
Auber 93
-
4.
Team Cannondale - Garmin
0:03
5.
Caja Rural - Seguros RGA
-
6.
AG2R La Mondiale
-
7.
Bretagne - Séché Environnement
-
8.
Team Colombia
-
9.
Movistar Team
-
10.
Team Marseille 13 KTM
0:18
11.
Rádio Popular ONDA Boavista
-
12.
Murias Taldea
-
13.
FDJ
0:38
14.
Equipe Cycliste Armée de Terre
0:39
15.
Team Europcar
0:49
16.
Tinkoff - Saxo
2:48