Go to:  Prologue  Stage 1  Stage 2  Stage 3 

Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk

Stage 3

: Verviers > La Gileppe

Saturday 20th June (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Men

Distance: 186.7km


Stage Result

1. nl
HOFLAND Moreno
Team LottoNL-Jumbo
04:44:11
2. be
LAMPAERT Yves
Etixx - Quick Step
0:01
3. be
WAEYTENS Zico
Team Giant - Alpecin
-
4. be
DEBUSSCHERE Jens
Lotto Soudal
-
5. de
SCHWARZMANN Michael
Bora-Argon 18
-
6. be
THEUNS Edward
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
7. be
CAMPENAERTS Victor
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
8. de
CIOLEK Gerald
MTN - Qhubeka
-
9. be
LEUKEMANS Bjorn
Wanty - Groupe Gobert
-
10. de
GREIPEL André
Lotto Soudal
-
11. de
MATZKA Ralf
Bora-Argon 18
-
12. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
13. nl
VAN POPPEL Boy
Trek Factory Racing
0:05
14. be
VANBILSEN Kenneth
Cofidis, Solutions Crédits
0:10
15. nl
MOL Wouter
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
16. be
WALLAYS Jelle
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
17. be
NAESEN Oliver
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
18. dk
BAK Lars Ytting
Lotto Soudal
-
19. be
VAN HOECKE Gijs
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
20. be
DECLERCQ Tim
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
21. be
JANSSENS Jimmy
Team3M
-
22. nl
VAN WINDEN Dennis
Team LottoNL-Jumbo
0:15
23. it
BENEDETTI Cesare
Bora-Argon 18
-
24. au
DEMPSTER Zakkari
Bora-Argon 18
-
25. nl
CASTELIJNS Twan
Baby-Dump Cyclingteam
0:18
26. nl
HOEKSTRA Jochem
Cyclingteam Jo Piels
-
27. nl
KREDER Raymond
Team Roompot Oranje Peloton
-
28. nl
TJALLINGII Maarten
Team LottoNL-Jumbo
-
29. au
HAUSSLER Heinrich
IAM Cycling
-
30. us
BUSCHE Matthew
Trek Factory Racing
-
31. nl
VAN ZANDBEEK Ronan
Cyclingteam Join's - De Rijke
0:21
32. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
0:23
33. nl
RUIJGH Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
-
34. nl
SCHOONBROODT Bob
Parkhotel Valkenburg CT
-
35. be
VANSPEYBROUCK Pieter
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
36. nl
VAN DER HAAR Lars
Team Giant - Alpecin
-
37. nl
VAN GINNEKEN Sjoerd
Team Roompot Oranje Peloton
0:25
38. be
CORDEEL Sander
Vastgoedservice - Golden Palace
-
39. nl
VAN GOETHEM Brian
Team Roompot Oranje Peloton
0:28
40. nl
KREDER Wesley
Team Roompot Oranje Peloton
0:35
41. nl
VAN LUIJK Sven
Cyclingteam Jo Piels
0:39
42. at
KONRAD Patrick
Bora-Argon 18
-
43. nl
VERMELTFOORT Coen
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
44. nl
BOSMAN Gert-Jan
Cyclingteam Jo Piels
0:44
45. be
VANLANDSCHOOT James
Wanty - Groupe Gobert
-
46. dz
REGUIGUI Youcef
MTN - Qhubeka
0:52
47. za
VENTER Jaco
MTN - Qhubeka
-
48. be
MAES Nikolas
Etixx - Quick Step
-
49. fr
CHAINEL Steve
Cofidis, Solutions Crédits
-
50. ch
AREGGER Marcel
IAM Cycling
0:55
51. be
MERLIER Tim
Vastgoedservice - Golden Palace
1:03
52. be
MEERSMAN Gianni
Etixx - Quick Step
1:09
53. fr
LEMOINE Cyril
Cofidis, Solutions Crédits
-
54. de
SCHILLINGER Andreas
Bora-Argon 18
1:10
55. nl
HAMELINK Jasper
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
56. nl
GROENEWEGEN Dylan
Team Roompot Oranje Peloton
1:18
57. nl
RIESEBEEK Oscar
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
1:28
58. nl
SINKELDAM Ramon
Team Giant - Alpecin
1:34
59. de
SIEBERG Marcel
Lotto Soudal
-
60. be
VANENDERT Dennis
Lotto Soudal
1:44
61. it
SABATINI Fabio
Etixx - Quick Step
-
62. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
1:49
63. nl
KEIZER Martijn
Team LottoNL-Jumbo
1:54
64. be
JANS Roy
Wanty - Groupe Gobert
-
65. fr
PETIT Adrien
Cofidis, Solutions Crédits
-
66. nl
DE MAAR Marc
Team Roompot Oranje Peloton
-
67. nl
CURVERS Roy
Team Giant - Alpecin
2:15
68. be
GHYSELINCK Jan
Wanty - Groupe Gobert
2:21
69. nl
KOUWENHOVEN Sjoerd
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
3:24
70. de
KITTEL Marcel
Team Giant - Alpecin
3:45
71. be
DEGREVE Martijn
Team3M
4:18
72. be
VEREECKEN Nicolas
Team3M
-
73. nl
VAN SCHIP Jan-willem
Baby-Dump Cyclingteam
4:44
74. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
75. be
PEYSKENS Dimitri
Team3M
-
76. nz
HENDERSON Gregory
Lotto Soudal
-
77. nl
BOL Jetse
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
78. nl
BUGTER Luuc
Baby-Dump Cyclingteam
-
79. nl
EVERSDIJK Matthijs
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
80. nl
LENDERINK Peter
Rabobank Development Team
-
81. nl
BLOKKER Joris
Parkhotel Valkenburg CT
-
82. nl
KERS Koos Jeroen
Baby-Dump Cyclingteam
4:48
83. be
ADAMS Joeri
Vastgoedservice - Golden Palace
5:01
84. be
VAN STAEYEN Michael
Cofidis, Solutions Crédits
-
85. nl
ASSELMAN Jesper
Team Roompot Oranje Peloton
-
86. be
DE BIE Sean
Lotto Soudal
-
87. nl
GMELICH MEIJLING Jarno
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
88. pl
WIśNIOWSKI Łukasz
Etixx - Quick Step
-
89. se
AHLSTRAND Jonas
Cofidis, Solutions Crédits
-
90. at
SCHORN Daniel
Bora-Argon 18
-
91. be
STEEGMANS Gert
Trek Factory Racing
-
92. es
VERONA Carlos
Etixx - Quick Step
-
93. ee
JõEääR Gert
Cofidis, Solutions Crédits
-
94. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
-
95. be
DEGAND Thomas
IAM Cycling
-
96. de
KLUGE Roger
IAM Cycling
-
97. be
KEISSE Iljo
Etixx - Quick Step
-
98. it
NAPOLITANO Danilo
Wanty - Groupe Gobert
6:00
99. no
ENGER Sondre Holst
IAM Cycling
9:44
100. nl
HEREIJGERS Kobus
Cyclingteam Join's - De Rijke
10:20
101. nl
VAN RHEE Joey
Cyclingteam Jo Piels
-
102. gb
THWAITES Scott
Bora-Argon 18
-
103. nl
TOLHOEK Antwan
Rabobank Development Team
-
104. za
DOUGALL Nick
MTN - Qhubeka
-
105. it
ALAFACI Eugenio
Trek Factory Racing
-
106. de
WAGNER Robert
Team LottoNL-Jumbo
-
107. nl
ROOSEN Timo
Team LottoNL-Jumbo
-
108. nl
VAN POPPEL Danny
Trek Factory Racing
-
109. it
COLEDAN Marco
Trek Factory Racing
-
110. nl
VAN DE VALL Lars
Baby-Dump Cyclingteam
12:09
111. be
VERMOTE Alphonse
Vastgoedservice - Golden Palace
-
112. nl
SWEERING Harry
Baby-Dump Cyclingteam
-
113. be
STEVENS Timothy
Vastgoedservice - Golden Palace
12:41
114. be
PEETERS Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
-
115. nl
FLENS Rick
Team LottoNL-Jumbo
-
116. ch
LANG Pirmin
IAM Cycling
-
117. nl
ARIESEN Johim
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
118. nl
BOL Cees
Rabobank Development Team
12:51
119. nl
KREDER Stefan
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
120. nl
VAN DEN BERG Jim
Parkhotel Valkenburg CT
-
121. ie
BRAMMEIER Matthew
MTN - Qhubeka
15:03
122. de
STAUFF Andreas
MTN - Qhubeka
-
123. nl
ARIESEN Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
124. au
GOSS Matthew
MTN - Qhubeka
-
125. nl
VAN ZIJL Melvin
Team3M
-
126. be
VAN LERBERGHE Bert
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
127. nl
TE BRAKE Remco
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
128. nl
CORNELISSE Mitchell
Rabobank Development Team
-
129. nl
MEIJERS Daan
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
130. nl
GROEN Ike
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
DNF. nl
MARKUS Barry
Team LottoNL-Jumbo
-
DNF. be
DE BACKER Bert
Team Giant - Alpecin
-
DNF. ca
ROLLIN Dominique
Cofidis, Solutions Crédits
-
DNF. be
VEUCHELEN Frederik
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. nl
LAMMERTINK Maurits
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. nl
HAVIK Piotr
Rabobank Development Team
-
DNF. nl
BAKKER Dennis
Parkhotel Valkenburg CT
-
DNF. nl
STROETINGA Wim
Parkhotel Valkenburg CT
-
DNS. be
DE TROYER Tim
Wanty - Groupe Gobert
-

General Classification

1. de
GREIPEL André
Lotto Soudal
13:33:15
2. be
LAMPAERT Yves
Etixx - Quick Step
0:10
3. nl
HOFLAND Moreno
Team LottoNL-Jumbo
-
4. be
CAMPENAERTS Victor
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:12
5. be
THEUNS Edward
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:20
6. be
WAEYTENS Zico
Team Giant - Alpecin
0:25
7. be
DEBUSSCHERE Jens
Lotto Soudal
-
8. be
WALLAYS Jelle
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:30
9. be
VANBILSEN Kenneth
Cofidis, Solutions Crédits
0:34
10. be
VAN HOECKE Gijs
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:35
11. de
SCHWARZMANN Michael
Bora-Argon 18
-
12. au
DEMPSTER Zakkari
Bora-Argon 18
0:36
13. nl
TJALLINGII Maarten
Team LottoNL-Jumbo
0:38
14. be
DECLERCQ Tim
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:41
15. dk
BAK Lars Ytting
Lotto Soudal
0:43
16. be
NAESEN Oliver
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:49
17. nl
MOL Wouter
Cyclingteam Join's - De Rijke
0:50
18. be
VANSPEYBROUCK Pieter
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
19. nl
VAN GOETHEM Brian
Team Roompot Oranje Peloton
0:51
20. nl
KREDER Raymond
Team Roompot Oranje Peloton
0:58
21. nl
VERMELTFOORT Coen
Cyclingteam Join's - De Rijke
1:08
22. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
1:20
23. nl
KREDER Wesley
Team Roompot Oranje Peloton
1:30
24. ch
AREGGER Marcel
IAM Cycling
1:34
25. nl
HAMELINK Jasper
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
1:48
26. de
SIEBERG Marcel
Lotto Soudal
1:55
27. nl
VAN LUIJK Sven
Cyclingteam Jo Piels
1:57
28. nl
SINKELDAM Ramon
Team Giant - Alpecin
1:58
29. nl
VAN ZANDBEEK Ronan
Cyclingteam Join's - De Rijke
2:01
30. nz
HENDERSON Gregory
Lotto Soudal
5:01
31. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
5:22
32. nl
VAN SCHIP Jan-willem
Baby-Dump Cyclingteam
5:24
33. be
VAN STAEYEN Michael
Cofidis, Solutions Crédits
5:53
34. de
MATZKA Ralf
Bora-Argon 18
8:18
35. au
HAUSSLER Heinrich
IAM Cycling
8:20
36. nl
VAN WINDEN Dennis
Team LottoNL-Jumbo
8:30
37. nl
VAN DER HAAR Lars
Team Giant - Alpecin
-
38. nl
VAN POPPEL Boy
Trek Factory Racing
8:38
39. nl
HOEKSTRA Jochem
Cyclingteam Jo Piels
8:44
40. nl
SCHOONBROODT Bob
Parkhotel Valkenburg CT
-
41. de
CIOLEK Gerald
MTN - Qhubeka
8:52
42. be
LEUKEMANS Bjorn
Wanty - Groupe Gobert
8:55
43. it
BENEDETTI Cesare
Bora-Argon 18
8:56
44. be
MAES Nikolas
Etixx - Quick Step
-
45. be
JANSSENS Jimmy
Team3M
9:09
46. nl
BOSMAN Gert-Jan
Cyclingteam Jo Piels
9:17
47. fr
LEMOINE Cyril
Cofidis, Solutions Crédits
9:19
48. be
VANLANDSCHOOT James
Wanty - Groupe Gobert
9:22
49. be
CORDEEL Sander
Vastgoedservice - Golden Palace
9:23
50. dz
REGUIGUI Youcef
MTN - Qhubeka
9:26
51. nl
RUIJGH Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
-
52. be
MERLIER Tim
Vastgoedservice - Golden Palace
-
53. za
VENTER Jaco
MTN - Qhubeka
9:28
54. us
BUSCHE Matthew
Trek Factory Racing
9:32
55. fr
CHAINEL Steve
Cofidis, Solutions Crédits
9:34
56. nl
GROENEWEGEN Dylan
Team Roompot Oranje Peloton
9:39
57. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
9:43
58. nl
KEIZER Martijn
Team LottoNL-Jumbo
10:03
59. be
JANS Roy
Wanty - Groupe Gobert
10:15
60. de
SCHILLINGER Andreas
Bora-Argon 18
10:17
61. fr
PETIT Adrien
Cofidis, Solutions Crédits
10:28
62. nl
DE MAAR Marc
Team Roompot Oranje Peloton
10:35
63. nl
RIESEBEEK Oscar
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
10:43
64. it
SABATINI Fabio
Etixx - Quick Step
10:48
65. nl
VAN POPPEL Danny
Trek Factory Racing
10:51
66. nl
CURVERS Roy
Team Giant - Alpecin
10:58
67. be
MEERSMAN Gianni
Etixx - Quick Step
11:07
68. be
VANENDERT Dennis
Lotto Soudal
11:11
69. be
GHYSELINCK Jan
Wanty - Groupe Gobert
11:41
70. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
11:46
71. de
KITTEL Marcel
Team Giant - Alpecin
12:17
72. be
VEREECKEN Nicolas
Team3M
12:25
73. nl
KOUWENHOVEN Sjoerd
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
12:42
74. nl
CASTELIJNS Twan
Baby-Dump Cyclingteam
12:50
75. nl
LENDERINK Peter
Rabobank Development Team
12:59
76. nl
BOL Jetse
Cyclingteam Join's - De Rijke
13:01
77. de
KLUGE Roger
IAM Cycling
13:12
78. be
STEEGMANS Gert
Trek Factory Racing
13:14
79. at
KONRAD Patrick
Bora-Argon 18
13:17
80. nl
EVERSDIJK Matthijs
Cyclingteam Join's - De Rijke
-
81. se
AHLSTRAND Jonas
Cofidis, Solutions Crédits
13:29
82. pl
WIśNIOWSKI Łukasz
Etixx - Quick Step
13:30
83. at
SCHORN Daniel
Bora-Argon 18
13:36
84. nl
VAN GINNEKEN Sjoerd
Team Roompot Oranje Peloton
-
85. nl
KERS Koos Jeroen
Baby-Dump Cyclingteam
13:40
86. be
DEGREVE Martijn
Team3M
13:42
87. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
13:43
88. be
PEYSKENS Dimitri
Team3M
13:44
89. be
ADAMS Joeri
Vastgoedservice - Golden Palace
13:54
90. be
DE BIE Sean
Lotto Soudal
-
91. nl
ASSELMAN Jesper
Team Roompot Oranje Peloton
13:57
92. nl
GMELICH MEIJLING Jarno
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
14:07
93. be
DEGAND Thomas
IAM Cycling
14:19
94. nl
BLOKKER Joris
Parkhotel Valkenburg CT
14:41
95. nl
BUGTER Luuc
Baby-Dump Cyclingteam
15:16
96. it
NAPOLITANO Danilo
Wanty - Groupe Gobert
15:40
97. be
KEISSE Iljo
Etixx - Quick Step
15:41
98. be
VAN LERBERGHE Bert
Topsport Vlaanderen - Baloise
15:49
99. ee
JõEääR Gert
Cofidis, Solutions Crédits
18:14
100. it
COLEDAN Marco
Trek Factory Racing
18:17
101. es
VERONA Carlos
Etixx - Quick Step
18:28
102. nl
ROOSEN Timo
Team LottoNL-Jumbo
18:30
103. no
ENGER Sondre Holst
IAM Cycling
18:34
104. gb
THWAITES Scott
Bora-Argon 18
18:37
105. nl
VAN RHEE Joey
Cyclingteam Jo Piels
18:43
106. nl
TOLHOEK Antwan
Rabobank Development Team
18:52
107. nl
HEREIJGERS Kobus
Cyclingteam Join's - De Rijke
19:22
108. za
DOUGALL Nick
MTN - Qhubeka
19:28
109. de
WAGNER Robert
Team LottoNL-Jumbo
20:10
110. it
ALAFACI Eugenio
Trek Factory Racing
20:27
111. nl
BOL Cees
Rabobank Development Team
21:11
112. ch
LANG Pirmin
IAM Cycling
21:13
113. nl
VAN DE VALL Lars
Baby-Dump Cyclingteam
21:19
114. nl
SWEERING Harry
Baby-Dump Cyclingteam
21:25
115. be
STEVENS Timothy
Vastgoedservice - Golden Palace
21:51
116. nl
ARIESEN Johim
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
22:02
117. be
VERMOTE Alphonse
Vastgoedservice - Golden Palace
22:14
118. nl
VAN DEN BERG Jim
Parkhotel Valkenburg CT
22:35
119. nl
FLENS Rick
Team LottoNL-Jumbo
22:54
120. be
PEETERS Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
23:02
121. nl
MEIJERS Daan
Cyclingteam Join's - De Rijke
23:22
122. nl
TE BRAKE Remco
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
123. de
STAUFF Andreas
MTN - Qhubeka
23:39
124. nl
VAN ZIJL Melvin
Team3M
-
125. nl
KREDER Stefan
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
23:43
126. nl
CORNELISSE Mitchell
Rabobank Development Team
23:44
127. nl
ARIESEN Tim
Cyclingteam Jo Piels
23:56
128. au
GOSS Matthew
MTN - Qhubeka
24:02
129. ie
BRAMMEIER Matthew
MTN - Qhubeka
24:09
130. nl
GROEN Ike
Cyclingteam Join's - De Rijke
25:50

Mountains Classification

1. be
PEETERS Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
24
2. be
MEERSMAN Gianni
Etixx - Quick Step
16
3. gb
THWAITES Scott
Bora-Argon 18
11
4. nl
CASTELIJNS Twan
Baby-Dump Cyclingteam
11
5. nl
HOEKSTRA Jochem
Cyclingteam Jo Piels
10
6. be
DEGAND Thomas
IAM Cycling
8
7. nl
BOL Jetse
Cyclingteam Join's - De Rijke
4
8. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
4
9. nl
RUIJGH Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
3
10. de
KLUGE Roger
IAM Cycling
3
11. za
VENTER Jaco
MTN - Qhubeka
2
12. nl
BOL Cees
Rabobank Development Team
2
13. be
WAEYTENS Zico
Team Giant - Alpecin
2
14. be
KEISSE Iljo
Etixx - Quick Step
2

Points Classification

1. de
GREIPEL André
Lotto Soudal
32
2. nl
HOFLAND Moreno
Team LottoNL-Jumbo
31
3. be
LAMPAERT Yves
Etixx - Quick Step
28
4. be
THEUNS Edward
Topsport Vlaanderen - Baloise
27
5. nl
VAN POPPEL Danny
Trek Factory Racing
16
6. de
KLUGE Roger
IAM Cycling
15
7. be
CAMPENAERTS Victor
Topsport Vlaanderen - Baloise
14
8. be
VAN STAEYEN Michael
Cofidis, Solutions Crédits
13
9. nl
KEIZER Martijn
Team LottoNL-Jumbo
12
10. nl
KREDER Raymond
Team Roompot Oranje Peloton
11
11. be
WAEYTENS Zico
Team Giant - Alpecin
10
12. nz
HENDERSON Gregory
Lotto Soudal
9
13. be
DEBUSSCHERE Jens
Lotto Soudal
8
14. be
DE BIE Sean
Lotto Soudal
8
15. nl
SINKELDAM Ramon
Team Giant - Alpecin
8
16. de
SCHWARZMANN Michael
Bora-Argon 18
6
17. be
VANBILSEN Kenneth
Cofidis, Solutions Crédits
3
18. de
CIOLEK Gerald
MTN - Qhubeka
3
19. pl
WIśNIOWSKI Łukasz
Etixx - Quick Step
3
20. au
DEMPSTER Zakkari
Bora-Argon 18
2
21. it
COLEDAN Marco
Trek Factory Racing
2
22. be
LEUKEMANS Bjorn
Wanty - Groupe Gobert
2
23. gb
THWAITES Scott
Bora-Argon 18
1

Teams Classification

1.
Lotto Soudal
40:40:46
2.
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:07
3.
Team Roompot Oranje Peloton
1:43
4.
Cyclingteam Join's - De Rijke
2:34
5.
Team LottoNL-Jumbo
8:02
6.
Bora-Argon 18
8:25
7.
Parkhotel Valkenburg CT
9:10
8.
Team Giant - Alpecin
9:48
9.
Cyclingteam Jo Piels
10:03
10.
Etixx - Quick Step
10:13
11.
Cofidis, Solutions Crédits
10:17
12.
Trek Factory Racing
20:40
13.
IAM Cycling
21:32
14.
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
22:46
15.
Team3M
25:04
16.
MTN - Qhubeka
25:27
17.
Vastgoedservice - Golden Palace
26:24
18.
Baby-Dump Cyclingteam
26:28
19.
Wanty - Groupe Gobert
26:47
20.
Rabobank Development Team
51:39