Tour of Malopolska

Final Classification

Sunday 14th June (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. si
KUMP Marko
Adria Mobil
10:37:38
2. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
0:12
3. dk
GRøN Martin
Riwal Platform Cycling Team
0:17
4. ru
SAVITSKIY Ivan
0:20
5. pl
ZIELIńSKI Kamil
Domin Sport
0:24
6. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
7. pl
PIASKOWY Emanuel
Cycling Academy Team
-
8. it
BOLZAN Riccardo
-
9. it
DE MARCHI Mattia
-
10. ro
NECHITA Andrei
Tusnad Cycling Team
-
11. es
GONZALEZ SALAS Mario
ActiveJet Team
-
12. de
KAMNA Lennard
Team Stölting
-
13. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
14. ua
KOSTYUK Denys
Kolss BDC Team
-
15. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
-
16. si
FAJT Kristjan
Adria Mobil
-
17. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
-
18. it
GIACOBAZZI Roberto
-
19. pl
FOLTYN Jakub
Domin Sport
-
20. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
-
21. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
22. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
23. si
ROGLIč Primož
Adria Mobil
-
24. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
3:31
25. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
3:59
26. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
5:49
27. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
5:55
28. de
WERDA Maximilian
Team Stölting
6:02
29. es
ANGULO Antonio
Cycling Academy Team
-
30. dk
MYGIND Rasmus
Riwal Platform Cycling Team
-
31. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Sprandi Polkowice
-
32. pl
BROżYNA Piotr
CCC Sprandi Polkowice
-
33. de
REUTTER Sven
Team Stölting
-
34. hu
KENYERES Abel
Tusnad Cycling Team
-
35. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
6:16
36. pl
SKARZYNSKI Wojciech
7:52
37. pl
KOHUT Slawomir
7:56
38. pl
PIERZGA Adam
-
39. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
40. pl
FRANCZAK Wojciech
-
41. ua
TOPCHANYUK Artem
Tusnad Cycling Team
8:17
42. pl
OWSIAN Arkadiusz
ActiveJet Team
11:33
43. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
44. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
45. dk
AAEN JORGENSEN Jonas
Riwal Platform Cycling Team
12:49
46. pl
BODNAR Lukasz
ActiveJet Team
-
47. dk
HALVORSEN Emil Bækhøj
Riwal Platform Cycling Team
-
48. it
VIERO Simone
15:27
49. pl
BRYLOWSKI Pawel
ActiveJet Team
16:26
50. pl
KRAKOWIAK Norbert
-
51. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
17:50
52. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
19:59
53. hr
RUMAC Josip
Adria Mobil
24:51
54. si
NOVAK Domen
Adria Mobil
24:52
55. pl
WóJCIK Adam
32:02
56. bg
GEORGIEV Nako
Team Stölting
-
57. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
X23 - Saroni Factory Team
33:18

Mountains Classification

1. dk
GRøN Martin
Riwal Platform Cycling Team
12
2. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
12
3. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
7
4. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
6
5. it
DE MARCHI Mattia
3
6. it
GIACOBAZZI Roberto
3
7. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
3
8. pl
PIASKOWY Emanuel
Cycling Academy Team
2
9. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
2
10. si
FAJT Kristjan
Adria Mobil
1
11. si
ROGLIč Primož
Adria Mobil
1
12. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
X23 - Saroni Factory Team
1

Points Classification

1. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
9
2. pl
MIGDAł Wojciech
Cycling Academy Team
7
3. dk
GRøN Martin
Riwal Platform Cycling Team
7
4. si
KUMP Marko
Adria Mobil
4
5. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
4
6. pl
SKARZYNSKI Wojciech
4
7. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
4
8. ua
TOPCHANYUK Artem
Tusnad Cycling Team
2
9. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
1
10. hr
RUMAC Josip
Adria Mobil
1

Youth Classification

1. dk
GRøN Martin
Riwal Platform Cycling Team
10:37:55
2. de
KAMNA Lennard
Team Stölting
0:07
3. de
HERKLOTZ Silvio
Team Stölting
3:42
4. pl
BROżYNA Piotr
CCC Sprandi Polkowice
5:45
5. de
REUTTER Sven
Team Stölting
-
6. hu
KENYERES Abel
Tusnad Cycling Team
-
7. pl
FRANCZAK Wojciech
7:39
8. pl
OWSIAN Arkadiusz
ActiveJet Team
11:16
9. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
10. dk
HALVORSEN Emil Bækhøj
Riwal Platform Cycling Team
12:32
11. it
VIERO Simone
15:10
12. pl
KRAKOWIAK Norbert
16:09
13. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
17:33
14. hr
RUMAC Josip
Adria Mobil
24:34
15. si
NOVAK Domen
Adria Mobil
24:35
16. bg
GEORGIEV Nako
Team Stölting
31:45
17. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
X23 - Saroni Factory Team
33:01

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
31:52:09