Ain'Ternational-Rhône Alpes-Valromey Tour

Final Classification

: Oyonnax > Plans d'Hotonnes

Tuesday 14th July (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors

Distance: 98km


General Classification

1. za
GIRDLESTONE Keagan
10:41:02
2. nl
INKELAAR Kevin
0:46
3. be
JASPERS Ward
1:41
4. fr
RONDEAU Fabien
1:48
5. be
LEYMAN Celestin
2:05
6. fr
SOUTON Julien
2:18
7. fr
DOLEATTO Aurélien
3:15
8. it
CIARDO Stefano
3:57
9. fr
DELETTRE Alexandre
4:33
10. fr
GUGLIELMI Simon
5:56
11. be
VAN DAMME Robbe
6:13
12. fr
JEANNIERE Emilien
6:16
13. be
HUYS Laurens
6:28
14. fr
GUILLOT Jocelyn
6:39
15. fr
GIBERT Antoine
7:10
16. it
MATTALIA Nicolò
7:19
17. be
MONIQUET Sylvain
7:37
18. de
SINGER Max
7:48
19. be
MORTIER Julien
7:49
20. de
HUGGER Jan
8:26
21. be
COPPENS Jan
8:58
22. fr
NAVARRO Quentin
9:25
23. us
WILLETT Daniel
10:33
24. be
REYNAERTS Jan
10:44
25. be
VAN TILBORGH Brent
12:03
26. fr
ROUX Corentin
13:44
27. be
VERHULST Lothar
13:47
28. it
OLIVERO Enrico
13:58
29. fr
FINE Eddy
15:05
30. fr
BOURMAUD Alexis
15:45
31. fr
BONJEAN Maxence
16:29
32. be
TASSET Marvin
-
33. fr
BRENANS Emile
17:01
34. be
VANDEBOSCH Victor
17:45
35. fr
JASSERAND Valentin
17:46
36. fr
BERNARD Enzo
18:04
37. fr
DUJARDIN Sandy
18:59
38. fr
COUTURIER Florent
19:11
39. be
BERO Sean
19:43
40. fr
HERAUD Hugo
23:05
41. be
GERITS Senne
24:54
42. nl
DEKKER Jens
25:30
43. be
OFFERMANS Michiel
25:54
44. be
DEMOLDER Stijn
26:16
45. be
DE WITTE Bono
26:50
46. be
PESTIAUX Yann
29:06
47. be
SNYERS Jari
30:04
48. be
CORNET Olivier
30:25
49. es
CASANOVAS ALEGRI David
31:17
50. be
VAN DE VOORDE Lennert
36:18
51. fr
CORDEIRO Damien
36:59
52. de
HENN Luca
39:07
53. fr
ROQUAIN Louis
39:49
54. fr
CUEFF Robin
47:06
55. fr
DELAHAYE Alexandre
48:50
56. fr
DELESTRE Aléxis
50:05
57. de
LUTZ Jakob
53:26
58. fr
GUY Julien
1:00:32

Mountains Classification

1. fr
ROUX Corentin
82
2. fr
FINE Eddy
46
3. it
OLIVERO Enrico
42
4. be
LEYMAN Celestin
38
5. it
CIARDO Stefano
36
6. nl
INKELAAR Kevin
30
7. za
GIRDLESTONE Keagan
22
8. fr
RONDEAU Fabien
22
9. fr
DELETTRE Alexandre
20
10. fr
GUGLIELMI Simon
18
11. es
CASANOVAS ALEGRI David
18
12. fr
DUJARDIN Sandy
15
13. fr
BRENANS Emile
15
14. be
JASPERS Ward
12
15. fr
SOUTON Julien
10
16. fr
DOLEATTO Aurélien
10
17. it
MATTALIA Nicolò
10
18. fr
DELAHAYE Alexandre
3

Points Classification

1. it
OLIVERO Enrico
30
2. fr
FINE Eddy
12
3. fr
ROUX Corentin
12
4. it
MATTALIA Nicolò
8
5. be
LEYMAN Celestin
8
6. fr
DELAHAYE Alexandre
8
7. fr
RONDEAU Fabien
7
8. fr
GIBERT Antoine
6
9. fr
DOLEATTO Aurélien
6
10. fr
BERNARD Enzo
5
11. it
CIARDO Stefano
5
12. be
DEMOLDER Stijn
5
13. fr
BRENANS Emile
5
14. fr
DUJARDIN Sandy
4
15. us
WILLETT Daniel
2
16. be
JASPERS Ward
1
17. fr
GUGLIELMI Simon
1
18. za
GIRDLESTONE Keagan
1
19. fr
SOUTON Julien
1

Teams Classification

1.
Team U Nantes Atlantique
32:21:17
2.
Cicli Mattio Team Vigor
7:36
3.
Onder Ons Parike
7:44