Coppa dei Laghi - Trofeo Almar

: Taino > Angera

Sunday 26th July (2015)

Classification: 1.Ncup

Category: Int. Men

Distance: 180km

1. it
MOSCON Gianni
03:59:58
2. ee
RAIM Mihkel
-
3. nl
HOFSTEDE Lennard
Rabobank Development Team
-
4. be
DE PLUS Laurens
-
5. de
KOCH Jonas
Rad-Net Rose Team
-
6. ru
ZVERKOV Evgeny
-
7. fr
MAISON Jérémy
-
8. kz
AKHMETOV Galym
Seven Rivers Cycling Team
-
9. it
ROTA Lorenzo
Unieuro Wilier Trevigiani
-
10. ee
LAAS Martin
1:07
11. fr
PEREIRA Florent
-
12. ch
PAGE Dylan
Roth – Skoda
-
13. nl
BOUWMAN Koen
SEG Racing
-
14. fr
PETERS Nans
-
15. cz
HAMPL Petr
-
16. be
VAN HOOYDONCK Nathan
-
17. at
BRKIC Benjamin
Tirol Cycling Team
-
18. at
GOGL Michael
Tirol Cycling Team
-
19. jp
OKA Atsushi
-
20. us
OIEN Justin
Axeon Cycling Team
-
21. cz
SCHLEGEL Michal
AWT-GreenWay
-
22. nl
TOLHOEK Antwan
Rabobank Development Team
-
23. au
HAIG Jack
-
24. ma
AIT EL ABDIA Anass
-
25. ru
ARSLANOV Ildar
RusVelo
-
26. at
SCHöNBERGER Sebastian
Tirol Cycling Team
-
27. br
GOHR Andre Eduardo
-
28. nl
OOMEN Sam
Rabobank Development Team
-
29. ru
KUSTADINCHEV Roman
RusVelo
-
30. be
VAN GESTEL Dries
-
31. si
RUčIGAJ Žiga
Radenska Ljubljana
1:20
32. ar
NAVARRO Nicolas
1:34
33. si
BOžIč Jon
Adria Mobil
-
34. kz
LUCHSHENKO Sergey
-
35. at
PAULUS Dennis
Amplatz - BMC
-
36. pl
REKITA Szymon
1:36
37. ar
GADAY OROZCO Lucas Manuel
Unieuro Wilier Trevigiani
3:14
38. kz
SHTEIN Grigoriy
Seven Rivers Cycling Team
-
39. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
40. lu
WIRTGEN Tom
Leopard Development Team
-
41. pl
SZELAG Gracjan
-
42. si
KATRAŠNIK Gašper
-
43. ch
GERBER Lukas
3:16
44. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever
3:18
45. de
DIETEREN Jan
Leopard Development Team
3:21
46. it
CONSONNI Simone
4:26
47. ee
NöMMELA Aksel
-
48. be
FARAZIJN Maxime
-
49. jp
OMOTE Toshiki
-
50. jp
KOBASHI Yuri
-
51. pl
PALUTA Michal
CCC Sprandi Polkowice
-
52. ru
STASH Mamyr
RusVelo
-
53. it
BALLERINI Davide
Unieuro Wilier Trevigiani
-
54. pa
JURADO LOPEZ Cristofer Robin
-
55. de
KOCH Christian
LKT Team Brandenburg
-
56. nl
LENDERINK Peter
Rabobank Development Team
-
57. lu
MORABITO Massimo
Leopard Development Team
-
58. lu
CENTRONE Ivan
Team Differdange - Losch
-
59. ru
ZAKARIN Aydar
-
60. au
CARPENTER Harry
-
61. kz
RIVE Dmitriy
-
62. pl
KACZMAREK Jakub
CCC Sprandi Polkowice
-
63. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
64. us
WILLIAMS Tyler
-
65. ee
MÄOMA Silver
-
66. mk
PETROVSKI Andrej
-
67. be
CRASS Steff
-
68. lu
VALVASORI Larry
-
69. cz
ZAHáLKA Matej
SKC Tufo Prostējov
-
70. cl
RODRIGUEZ Jose Luis
-
71. ar
BIOCCA Ezequiel
4:36
72. ar
GARCíA Joaquín
-
73. it
MOSCA Jacopo
4:37
74. si
PENKO Izidor
Radenska Ljubljana
-
75. si
LOGAR Tadej
-
76. nl
TUSVELD Martijn
Rabobank Development Team
4:39
77. fr
LEGROS Adrien
-
78. at
LEHNER Daniel
Team Vorarlberg
-
79. cz
SISR Frantisek
Team Dukla Praha
4:46
80. cz
CAMRDA Pavel
Whirlpool Author
-
81. cz
KUKRLE Michael
-
82. fr
GESBERT Elie
-
83. at
SCHIPFLINGER Florian
Tirol Cycling Team
-
84. ch
LIENHARD Fabian
-
85. de
DENZ Nico
-
86. ch
SCHNYDER Lars
-
87. ch
SPENGLER Lukas
-
88. fr
BONNAMOUR Franck
-
89. au
CLEMENTS Alex
4:52
90. au
SCOTSON Miles
-
91. us
CURRAN Geoffrey
Axeon Cycling Team
-
92. dz
BARBARI Adil
-
93. jp
KOISHI Yuma
CCT p/b Champion System
-
94. pl
BROżYNA Piotr
CCC Sprandi Polkowice
4:53
95. us
EISENHART Taylor
4:54
DNF. ar
CURUCHET Juan Ignacio
-
DNF. ru
MAMYKIN Matvei
Itera - Katusha
-
DNF. de
ACKERMANN Pascal
Rad-Net Rose Team
-
DNF. de
WEBER Johannes
Team Stuttgart
-
DNF. ee
VOSMAN Ekke-kaur
-
DNF. ee
PUNG Peeter
-
DNF. au
POWER Robert
-
DNF. au
SCHULTZ Nick
-
DNF. ch
BAILLIFARD Valentin
-
DNF. ar
CONTRERAS Emiliano
-
DNF. us
VERMEULEN Alexey
-
DNF. it
TROIA Oliviero
-
DNF. us
SWIRBUL Keegan
Axeon Cycling Team
-
DNF. jp
AKITA Takuma
-
DNF. jp
MATSUMOTO Yosuke
-
DNF. kz
NATAROV Yuriy
Seven Rivers Cycling Team
-
DNF. lu
TURCHI Luc
Leopard Development Team
-
DNF. lu
DOSTERT Sandro
-
DNF. az
ASANOV Enver
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. az
ILIASOV Ismail
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. az
ALIZADA Elgun
Synergy Baku Cycling Project
-