Go to:  Prologue 

Dookola Mazowsza

Prologue

: Warszawa > Warszawa

Tuesday 28th July (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men

Distance: 2.5km


Stage Result

1. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
00:02:48
2. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
0:02
3. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
0:03
4. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:04
5. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
-
6. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
7. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
0:05
8. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
9. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
0:06
10. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
-
11. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
-
12. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
13. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
14. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
15. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
16. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
17. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
18. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
0:07
19. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
-
20. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
21. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
22. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
0:08
23. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
-
24. pl
GóRECKI Patryk
0:09
25. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
-
26. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
27. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
28. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
29. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
30. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
0:10
31. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
32. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
-
33. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
34. pl
SYKALA Wojciech
0:11
35. fi
MANNINEN Matti
-
36. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
37. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
0:12
38. nl
JANSSEN Yannick
-
39. pl
GUTEK Mikolaj
-
40. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
41. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
42. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
43. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
44. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
0:13
45. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
46. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
47. fr
MONCORGE Pierre
-
48. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
49. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
50. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
0:14
51. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
-
52. by
STROKAU Vasili
-
53. pl
WYPYCH Karol
-
54. se
SVENSSON Johan
-
55. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
0:15
56. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
57. pl
JAROMIN Piotr
-
58. pl
KORCZYNSKI Borys
-
59. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
60. pl
ZLOTOWICZ Patryk
0:16
61. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
-
62. pl
SOLINSKI Jakub
-
63. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
64. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
0:17
65. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
66. pl
GRABIS Mateusz
-
67. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
-
68. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
69. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
-
70. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
71. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
-
72. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
-
73. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
74. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
0:18
75. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
76. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
77. by
DUBOVSKI Vladzislau
0:19
78. by
PIASETSKI Aliaksandr
-
79. pl
FRANCZAK Wojciech
-
80. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
81. pl
KRZYWDA Patryk
-
82. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
83. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
0:20
84. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
0:21
85. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
86. pl
WEWIÓR Patryk
-
87. pl
KOHUT Slawomir
-
88. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
89. by
BUDKEVICH Kanstantsin
-
90. pl
KRAKOWIAK Norbert
0:22
91. pl
KASPEREK Michal
-
92. pl
FURCZYK Maciej
0:23
93. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
94. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
0:24
95. se
PöLDER Robert
-
96. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
97. pl
KISTOWSKI Kacper
0:25
98. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
99. pl
SOLINSKI Patryk
-
100. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
101. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
0:26
102. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
-
103. pl
DOMAGANA Patryk
-
104. pl
HABA Grzegorz
-
105. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
0:27
106. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
-
107. pl
KUCIęBA Karol
-
108. pl
BIJAK Marcin
0:29
109. pl
SZCZUROWSKI Lukasz
0:30
110. pl
WEWIÓR Dominik
0:35
111. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-

General Classification

1. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
00:02:48
2. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
0:02
3. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
0:03
4. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:04
5. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
-
6. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
7. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
0:05
8. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
9. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
0:06
10. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
-
11. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
-
12. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
13. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
14. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
15. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
16. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
17. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
18. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
0:07
19. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
-
20. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
21. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
22. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
0:08
23. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
-
24. pl
GóRECKI Patryk
0:09
25. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
-
26. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
27. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
28. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
29. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
30. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
0:10
31. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
32. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
-
33. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
34. pl
SYKALA Wojciech
0:11
35. fi
MANNINEN Matti
-
36. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
37. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
0:12
38. nl
JANSSEN Yannick
-
39. pl
GUTEK Mikolaj
-
40. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
41. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
42. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
43. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
44. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
0:13
45. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
46. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
47. fr
MONCORGE Pierre
-
48. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
49. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
50. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
0:14
51. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
-
52. by
STROKAU Vasili
-
53. pl
WYPYCH Karol
-
54. se
SVENSSON Johan
-
55. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
0:15
56. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
57. pl
JAROMIN Piotr
-
58. pl
KORCZYNSKI Borys
-
59. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
60. pl
ZLOTOWICZ Patryk
0:16
61. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
-
62. pl
SOLINSKI Jakub
-
63. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
64. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
0:17
65. pl
SKARZYNSKI Piotr
-
66. pl
GRABIS Mateusz
-
67. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
-
68. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
69. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
-
70. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
71. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
-
72. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
-
73. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
74. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
0:18
75. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
76. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
77. by
DUBOVSKI Vladzislau
0:19
78. by
PIASETSKI Aliaksandr
-
79. pl
FRANCZAK Wojciech
-
80. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
81. pl
KRZYWDA Patryk
-
82. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
83. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
0:20
84. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
0:21
85. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
86. pl
WEWIÓR Patryk
-
87. pl
KOHUT Slawomir
-
88. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
89. by
BUDKEVICH Kanstantsin
-
90. pl
KRAKOWIAK Norbert
0:22
91. pl
KASPEREK Michal
-
92. pl
FURCZYK Maciej
0:23
93. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
94. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
0:24
95. se
PöLDER Robert
-
96. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
97. pl
KISTOWSKI Kacper
0:25
98. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
99. pl
SOLINSKI Patryk
-
100. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
101. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
0:26
102. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
-
103. pl
DOMAGANA Patryk
-
104. pl
HABA Grzegorz
-
105. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
0:27
106. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
-
107. pl
KUCIęBA Karol
-
108. pl
BIJAK Marcin
0:29
109. pl
SZCZUROWSKI Lukasz
0:30
110. pl
WEWIÓR Dominik
0:35
111. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
00:08:33
2.
CCC Sprandi Polkowice
0:04
3.
Rad-Net Rose Team
0:05
4.
LKT Team Brandenburg
0:08
5.
Cyclingteam Jo Piels
0:09