Go to:  Prologue  Stage 1 

Dookola Mazowsza

Stage 1

: Warszawa > Ciechanow

Wednesday 29th July (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men

Distance: 145.7km


Stage Result

1. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
03:08:37
2. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
-
3. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
0:03
4. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
-
5. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
-
6. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
-
7. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
-
8. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
9. nl
JANSSEN Yannick
-
10. pl
HABA Grzegorz
-
11. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
-
12. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
13. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
14. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
15. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
-
16. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
17. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
18. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:36
19. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
1:19
20. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
-
21. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
-
22. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
23. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
24. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
25. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
26. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
27. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
28. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
29. by
PIASETSKI Aliaksandr
-
30. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
31. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
32. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
33. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
34. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
-
35. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
-
36. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
37. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
38. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
-
39. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
-
40. fi
MANNINEN Matti
-
41. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
42. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
43. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
44. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
45. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
-
46. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
-
47. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
-
48. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
49. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
50. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
51. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
1:52
52. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
8:18
53. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
-
54. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
-
55. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
56. pl
SOLINSKI Jakub
-
57. pl
KORCZYNSKI Borys
-
58. pl
WYPYCH Karol
-
59. pl
DOMAGANA Patryk
-
60. pl
KUCIęBA Karol
-
61. pl
SYKALA Wojciech
-
62. by
BUDKEVICH Kanstantsin
-
63. pl
KOHUT Slawomir
-
64. pl
KRZYWDA Patryk
-
65. pl
GóRECKI Patryk
-
66. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
67. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
68. pl
SOLINSKI Patryk
-
69. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
70. by
DUBOVSKI Vladzislau
-
71. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
72. pl
WEWIÓR Dominik
-
73. pl
FRANCZAK Wojciech
-
74. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
75. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
-
76. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
-
77. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
-
78. pl
ZLOTOWICZ Patryk
-
79. se
PöLDER Robert
-
80. pl
JAROMIN Piotr
-
81. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
82. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
83. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
84. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
85. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
-
86. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
-
87. pl
WEWIÓR Patryk
-
88. fr
MONCORGE Pierre
-
89. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
-
90. se
SVENSSON Johan
-
91. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
92. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
93. pl
BIJAK Marcin
-
94. pl
GRABIS Mateusz
-
95. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
96. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
97. pl
KRAKOWIAK Norbert
-
98. by
STROKAU Vasili
-
99. pl
KISTOWSKI Kacper
-
100. pl
GUTEK Mikolaj
-
101. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
102. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
-
103. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
104. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
105. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
106. pl
KASPEREK Michal
-
107. pl
FURCZYK Maciej
10:21
108. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
13:04
109. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
-
DNF. pl
SZCZUROWSKI Lukasz
-
OTL. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
-

General Classification

1. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
03:11:21
2. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
0:06
3. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
0:07
4. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
5. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
0:10
6. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:11
7. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
0:12
8. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
0:14
9. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
0:15
10. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
0:17
11. nl
JANSSEN Yannick
0:19
12. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:20
13. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
0:21
14. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
0:24
15. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
0:28
16. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
0:31
17. pl
HABA Grzegorz
0:33
18. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:41
19. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:26
20. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
21. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
1:27
22. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
1:28
23. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:29
24. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
25. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
26. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
27. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
1:30
28. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
1:31
29. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
1:32
30. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
31. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
32. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
33. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
1:33
34. fi
MANNINEN Matti
1:34
35. pl
SKARZYNSKI Wojciech
1:35
36. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
37. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
1:36
38. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
39. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
40. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
41. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
1:37
42. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
1:39
43. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
1:40
44. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
1:41
45. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
46. by
PIASETSKI Aliaksandr
1:42
47. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
48. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
49. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
1:44
50. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
1:49
51. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
2:13
52. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
8:25
53. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
8:28
54. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
8:30
55. pl
GóRECKI Patryk
8:31
56. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
57. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
8:32
58. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
59. pl
SYKALA Wojciech
8:33
60. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
61. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
8:34
62. pl
GUTEK Mikolaj
-
63. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
64. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
65. fr
MONCORGE Pierre
8:35
66. by
STROKAU Vasili
8:36
67. pl
WYPYCH Karol
-
68. se
SVENSSON Johan
-
69. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
8:37
70. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
71. pl
JAROMIN Piotr
-
72. pl
KORCZYNSKI Borys
-
73. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
74. pl
ZLOTOWICZ Patryk
8:38
75. pl
SOLINSKI Jakub
-
76. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
77. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
8:39
78. pl
GRABIS Mateusz
-
79. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
80. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
81. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
-
82. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
83. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
8:40
84. by
DUBOVSKI Vladzislau
8:41
85. pl
FRANCZAK Wojciech
-
86. pl
KRZYWDA Patryk
-
87. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
8:42
88. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
8:43
89. pl
WEWIÓR Patryk
-
90. pl
KOHUT Slawomir
-
91. by
BUDKEVICH Kanstantsin
-
92. pl
KRAKOWIAK Norbert
8:44
93. pl
KASPEREK Michal
-
94. pl
LEWANDOWSKI Kamil
8:45
95. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
8:46
96. se
PöLDER Robert
-
97. pl
KISTOWSKI Kacper
8:47
98. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
99. pl
SOLINSKI Patryk
-
100. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
101. pl
DOMAGANA Patryk
8:48
102. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
8:49
103. pl
KUCIęBA Karol
-
104. pl
BIJAK Marcin
8:51
105. pl
WEWIÓR Dominik
8:57
106. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
107. pl
FURCZYK Maciej
10:48
108. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
13:34
109. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
13:35

Mountains Classification

1. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
5
2. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
5
3. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
3
4. pl
SOLINSKI Patryk
3
5. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
1
6. se
SVENSSON Johan
1

Teams Classification

1.
LKT Team Brandenburg
09:35:14
2.
Kolss BDC Team
0:35
3.
Rad-Net Rose Team
0:37
4.
CCC Sprandi Polkowice
0:39
5.
Cyclingteam Jo Piels
0:44