Go to:  Prologue  Stage 1  Stage 2 

Dookola Mazowsza

Stage 2

: Ciechanow > Nowy Dwor Mazowiecki

Thursday 30th July (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men

Distance: 156km


Stage Result

1. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
03:38:34
2. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
-
3. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
4. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
-
5. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
-
6. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
7. fr
MONCORGE Pierre
-
8. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
9. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
10. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
11. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
-
12. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
13. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
-
14. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
-
15. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
16. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
17. pl
GRABIS Mateusz
-
18. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
19. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
20. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
-
21. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
-
22. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
23. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
24. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
-
25. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
26. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
-
27. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
28. pl
SYKALA Wojciech
-
29. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
30. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
31. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
32. by
PIASETSKI Aliaksandr
-
33. fi
MANNINEN Matti
-
34. pl
HABA Grzegorz
-
35. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
36. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
37. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
38. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
39. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
40. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
-
41. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
0:19
42. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
43. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
-
44. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
-
45. pl
KRZYWDA Patryk
-
46. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
0:23
47. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
48. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
-
49. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
50. nl
JANSSEN Yannick
-
51. pl
GóRECKI Patryk
-
52. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
53. pl
FRANCZAK Wojciech
-
54. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
0:31
55. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
56. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
0:33
57. se
SVENSSON Johan
0:35
58. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
0:42
59. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
0:49
60. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
-
61. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
62. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
-
63. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
-
64. pl
SOLINSKI Jakub
-
65. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
-
66. pl
KOHUT Slawomir
-
67. pl
JAROMIN Piotr
-
68. pl
WYPYCH Karol
-
69. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
0:54
70. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
71. by
BUDKEVICH Kanstantsin
1:14
72. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
73. pl
SOLINSKI Patryk
-
74. pl
WEWIÓR Patryk
-
75. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
-
76. se
PöLDER Robert
1:22
77. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
1:39
78. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
79. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
80. pl
DOMAGANA Patryk
-
81. pl
ZLOTOWICZ Patryk
-
82. pl
FURCZYK Maciej
-
83. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
-
84. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
-
85. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
86. pl
KORCZYNSKI Borys
-
87. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-
88. by
DUBOVSKI Vladzislau
-
89. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
90. pl
WEWIÓR Dominik
-
91. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
-
92. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
93. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
94. pl
KISTOWSKI Kacper
-
95. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
96. pl
KUCIęBA Karol
1:46
97. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
98. pl
KASPEREK Michal
-
99. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
-
100. pl
GUTEK Mikolaj
-
101. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
1:58
102. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
2:07
103. by
STROKAU Vasili
2:25
104. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
3:31
105. pl
BIJAK Marcin
-
106. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
3:50
107. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
108. pl
KRAKOWIAK Norbert
5:41
DNF. sk
DUBEN Martin
Kemo Dukla Trencin
-
DNF. pl
BARTKIEWICZ Andrzej
Whistle Team Ziemia Brzeska
-

General Classification

1. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
06:49:55
2. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
3. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
0:04
4. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
0:06
5. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
0:07
6. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:11
7. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
8. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
0:14
9. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
0:17
10. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:20
11. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
0:22
12. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
0:28
13. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
0:31
14. pl
HABA Grzegorz
0:33
15. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
0:34
16. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:35
17. nl
JANSSEN Yannick
0:42
18. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
1:10
19. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
1:18
20. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:22
21. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
1:28
22. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:29
23. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
24. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
1:31
25. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
1:32
26. fi
MANNINEN Matti
1:34
27. pl
SKARZYNSKI Wojciech
1:35
28. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
29. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
1:36
30. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
31. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
1:37
32. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
1:39
33. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
1:40
34. by
PIASETSKI Aliaksandr
1:42
35. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
1:44
36. pl
DETKO Artur
Domin Sport
1:48
37. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
1:51
38. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
1:55
39. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
1:57
40. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
1:59
41. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
2:00
42. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
2:01
43. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
2:05
44. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
2:18
45. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
2:22
46. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
2:54
47. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
3:18
48. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
3:20
49. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
3:21
50. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
3:25
51. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
5:22
52. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
5:39
53. pl
SYKALA Wojciech
8:33
54. no
LUNDER TEFRE Nikolai
8:34
55. fr
MONCORGE Pierre
8:35
56. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
8:38
57. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
8:39
58. pl
GRABIS Mateusz
-
59. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
60. pl
GóRECKI Patryk
8:54
61. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
8:57
62. pl
KRZYWDA Patryk
9:00
63. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
9:02
64. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
65. pl
FRANCZAK Wojciech
9:04
66. se
SVENSSON Johan
9:11
67. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
9:19
68. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
69. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
9:21
70. pl
WYPYCH Karol
9:25
71. pl
JAROMIN Piotr
9:26
72. pl
SOLINSKI Jakub
9:27
73. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
9:28
74. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
9:31
75. pl
KOHUT Slawomir
9:32
76. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
9:38
77. by
ZHYHUNOU Dzmitry
9:51
78. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
9:57
79. pl
WEWIÓR Patryk
-
80. by
BUDKEVICH Kanstantsin
-
81. pl
SOLINSKI Patryk
10:01
82. se
PöLDER Robert
10:08
83. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
10:09
84. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
10:10
85. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
10:11
86. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
10:16
87. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
88. pl
KORCZYNSKI Borys
-
89. pl
ZLOTOWICZ Patryk
10:17
90. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
10:18
91. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
10:19
92. by
DUBOVSKI Vladzislau
10:20
93. pl
GUTEK Mikolaj
-
94. pl
LEWANDOWSKI Kamil
10:24
95. pl
KISTOWSKI Kacper
10:26
96. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
97. pl
DOMAGANA Patryk
10:27
98. pl
KASPEREK Michal
10:30
99. pl
KUCIęBA Karol
10:35
100. pl
WEWIÓR Dominik
10:36
101. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
10:40
102. by
STROKAU Vasili
11:01
103. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
11:59
104. pl
BIJAK Marcin
12:22
105. pl
FURCZYK Maciej
12:27
106. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
13:58
107. pl
KRAKOWIAK Norbert
14:25
108. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
16:24

Mountains Classification

1. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
16
2. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
12
3. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
7
4. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
5
5. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
5
6. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
3
7. pl
SOLINSKI Patryk
3
8. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
1
9. se
SVENSSON Johan
1
10. by
STROKAU Vasili
1

Teams Classification

1.
LKT Team Brandenburg
20:30:56
2.
Kolss BDC Team
0:35
3.
Rad-Net Rose Team
0:37
4.
CCC Sprandi Polkowice
0:39
5.
Cyclingteam Jo Piels
0:44