Go to:  Prologue  Stage 1  Stage 2  Stage 3 

Dookola Mazowsza

Stage 3

: Zwolen > Kozienice

Friday 31st July (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men

Distance: 150km


Stage Result

1. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
03:17:42
2. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
-
3. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
-
4. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
-
5. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
-
6. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
-
7. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
8. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
-
9. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
-
10. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
11. by
PIASETSKI Aliaksandr
-
12. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
13. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
14. no
LUNDER TEFRE Nikolai
-
15. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
-
16. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
-
17. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
18. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
19. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
-
20. pl
KOHUT Slawomir
-
21. by
ZHYHUNOU Dzmitry
-
22. pl
HABA Grzegorz
-
23. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
24. se
SVENSSON Johan
-
25. fr
MONCORGE Pierre
-
26. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
27. pl
WYPYCH Karol
-
28. pl
SYKALA Wojciech
-
29. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
30. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
31. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
-
32. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
-
33. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
-
34. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
-
35. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
36. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
-
37. pl
ZLOTOWICZ Patryk
-
38. pl
GóRECKI Patryk
-
39. pl
DETKO Artur
Domin Sport
-
40. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
-
41. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
42. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
-
43. pl
SKARZYNSKI Wojciech
-
44. pl
GRABIS Mateusz
-
45. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
3:17:42
46. pl
KRZYWDA Patryk
-
47. fi
MANNINEN Matti
-
48. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
-
49. pl
SOLINSKI Jakub
-
50. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
51. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
-
52. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
-
53. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
-
54. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
-
55. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
-
56. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
-
57. pl
FRANCZAK Wojciech
-
58. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
-
59. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
-
60. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
61. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
-
62. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
-
63. pl
JAROMIN Piotr
-
64. se
PöLDER Robert
-
65. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
-
66. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
-
67. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
-
68. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
-
69. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
-
70. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
71. pl
SOLINSKI Patryk
-
72. pl
WEWIÓR Patryk
-
73. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
-
74. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
-
75. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
-
76. nl
JANSSEN Yannick
-
77. pl
WEWIÓR Dominik
-
78. by
STROKAU Vasili
-
79. pl
KUCIęBA Karol
-
80. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
-
81. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
-
82. by
BUDKEVICH Kanstantsin
0:33
83. by
DUBOVSKI Vladzislau
-
84. pl
FURCZYK Maciej
0:35
85. pl
DOMAGANA Patryk
0:41
86. pl
KORCZYNSKI Borys
-
87. pl
KISTOWSKI Kacper
-
88. pl
KRAKOWIAK Norbert
-
89. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
-
90. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
0:44
91. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
92. pl
BIJAK Marcin
0:50
93. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
0:53
94. pl
KASPEREK Michal
-
95. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
1:01
96. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
1:13
97. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
1:18
98. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
1:25
99. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
-
100. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-
101. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
-
102. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
1:55
103. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
2:43
104. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
2:46
105. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
-
DNF. pl
GUTEK Mikolaj
-
DNS. pl
STACHOWIAK Adam
Kolss BDC Team
-
DNS. pl
BATEK Dariusz
Wibatech Fuji
-

General Classification

1. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
10:07:33
2. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
0:04
3. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
0:08
4. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
0:10
5. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
0:11
6. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:15
7. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
8. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
0:18
9. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
0:20
10. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
0:21
11. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:24
12. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:29
13. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
0:32
14. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
0:35
15. pl
HABA Grzegorz
0:37
16. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
0:38
17. nl
JANSSEN Yannick
0:40
18. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
1:14
19. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
1:22
20. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:26
21. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
1:28
22. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:33
23. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
24. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
1:36
25. fi
MANNINEN Matti
1:38
26. pl
SKARZYNSKI Wojciech
1:39
27. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
28. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
1:40
29. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
30. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
1:41
31. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
1:43
32. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
1:44
33. by
PIASETSKI Aliaksandr
1:46
34. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
1:48
35. pl
DETKO Artur
Domin Sport
1:52
36. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
1:55
37. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
1:59
38. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
2:01
39. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
2:03
40. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
2:04
41. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
2:09
42. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
2:22
43. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
2:26
44. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
3:18
45. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
3:24
46. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
3:25
47. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
3:59
48. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
4:42
49. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
4:47
50. de
LIß Lucas
Rad-Net Rose Team
8:12
51. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
8:29
52. pl
SYKALA Wojciech
8:37
53. no
LUNDER TEFRE Nikolai
8:38
54. fr
MONCORGE Pierre
8:39
55. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
8:42
56. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
8:43
57. pl
GRABIS Mateusz
-
58. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
59. pl
GóRECKI Patryk
8:58
60. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
9:01
61. pl
KRZYWDA Patryk
9:04
62. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
9:06
63. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
64. pl
FRANCZAK Wojciech
9:08
65. se
SVENSSON Johan
9:15
66. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
9:23
67. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
68. pl
WYPYCH Karol
9:29
69. pl
JAROMIN Piotr
9:30
70. pl
SOLINSKI Jakub
9:31
71. pl
KOHUT Slawomir
9:36
72. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
9:42
73. by
ZHYHUNOU Dzmitry
9:55
74. pl
WEWIÓR Patryk
10:01
75. pl
SOLINSKI Patryk
10:05
76. se
PöLDER Robert
10:12
77. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
10:16
78. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
-
79. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
10:20
80. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
-
81. pl
ZLOTOWICZ Patryk
10:21
82. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
10:23
83. by
BUDKEVICH Kanstantsin
10:34
84. pl
KUCIęBA Karol
10:39
85. pl
WEWIÓR Dominik
10:40
86. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
10:44
87. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
10:54
88. by
DUBOVSKI Vladzislau
10:57
89. pl
KORCZYNSKI Borys
11:01
90. by
STROKAU Vasili
11:05
91. pl
KISTOWSKI Kacper
11:11
92. pl
DOMAGANA Patryk
11:12
93. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
94. pl
KASPEREK Michal
11:27
95. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
11:31
96. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
11:39
97. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
11:47
98. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
11:55
99. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
12:03
100. pl
FURCZYK Maciej
13:06
101. pl
BIJAK Marcin
13:16
102. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
13:58
103. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
14:02
104. pl
KRAKOWIAK Norbert
15:10
105. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
16:28

Mountains Classification

1. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
16
2. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
12
3. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
7
4. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
5
5. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
5
6. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
3
7. pl
SOLINSKI Patryk
3
8. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
1
9. se
SVENSSON Johan
1
10. by
STROKAU Vasili
1

Teams Classification

1.
LKT Team Brandenburg
30:24:02
2.
Kolss BDC Team
0:35
3.
Rad-Net Rose Team
0:37
4.
Cyclingteam Jo Piels
0:44
5.
Domin Sport
0:59