GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho

Final Classification

Sunday 12th July (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. pt
BENTA Joäo
Louletano- Ray Just Energy
12:05:27
2. es
FERNANDEZ CRUZ Delio
W52-Quinta da Lixa
0:03
3. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
0:09
4. ru
SHILOV Sergey
Lokosphinx
0:13
5. es
DUENAS NEVADO Moises
Louletano- Ray Just Energy
0:27
6. cl
OYARZUN Carlos
Keith Mobel - Partisan
0:32
7. pt
BROCO Hernani
LA Aluminios - Antarte
0:38
8. pt
MESTRE Ricardo
Tavira
0:39
9. pt
SILVA Bruno
LA Aluminios - Antarte
0:41
10. pt
SOUSA Célio Cristiano
Rádio Popular ONDA Boavista
-
11. pt
RODRIGUES David Miguel Costa
Rádio Popular ONDA Boavista
0:56
12. es
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Murias Taldea
1:06
13. es
TXOPERENA Beñat
Murias Taldea
1:36
14. pt
ISIDORO Michael
Louletano- Ray Just Energy
1:46
15. cz
SCHLEGEL Michal
AWT-GreenWay
1:49
16. pt
SOUSA Sérgio
LA Aluminios - Antarte
2:04
17. pt
SANCHO Hugo
LA Aluminios - Antarte
2:09
18. fr
GUYOT Romain
2:10
19. pt
CASIMIRO Henrique
Tavira
2:11
20. es
SIMóN CASULLERAS Jordi
Team Ecuador
2:23
21. es
TORRES MUINO Pablo
Burgos-BH
2:35
22. pt
SANTOS Virgilio
Rádio Popular ONDA Boavista
2:54
23. es
BIZKARRA Mikel
Murias Taldea
3:17
24. pt
LIVRAMENTO David
Tavira
3:19
25. ru
SOKOLOV Dmitry
Lokosphinx
3:20
26. es
VELOSO Gustavo Cesar
W52-Quinta da Lixa
3:27
27. es
MARQUE PORTO Alejandro
Efapel
3:46
28. pt
FERREIRA Hélder
Efapel
3:47
29. es
DE LA FUENTE RASILLA David
Efapel
4:23
30. ru
SAMOKHVALOV Dmitrii
Itera - Katusha
4:32
31. ua
KRIVTSOV Dmytro
ISD Continental Team
4:54
32. es
MERINO CORTAZAR Igor
Burgos-BH
5:07
33. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
5:27
34. ru
SAMOKHVALOV Anton
Itera - Katusha
5:33
35. ru
SHALUNOV Evgeny
Lokosphinx
6:15
36. pt
ALMEIDA Nuno
6:21
37. pt
CARVALHO Vitor
6:40
38. es
BELDA GARCIA David
Burgos-BH
6:53
39. es
SOLE Arnau
Burgos-BH
7:42
40. es
FERNANDEZ SUAREZ Higinio
Team Ecuador
8:29
41. pt
OLIVEIRA Helder
W52-Quinta da Lixa
8:55
42. ru
RYBALKIN Aleksey
Lokosphinx
10:23
43. de
BROCKHOFF Jan
AWT-GreenWay
11:16
44. pt
GONÇALVES Júlio
11:27
45. ua
BUDYAK Anatoliy
ISD Continental Team
11:59
46. es
ROVIRA POUS Jaume
Team Ecuador
13:36
47. ru
VDOVIN Sergey
Lokosphinx
13:53
48. pt
PEREIRA João
Tavira
15:08
49. ru
NEUSTROEV Vasily
Lokosphinx
16:44
50. es
ALARCON GARCIA Raul
W52-Quinta da Lixa
18:10
51. es
GARCíA ETXEGIBEL Egoitz
Murias Taldea
18:15
52. es
DOMINGUEZ BARRAGAN Daniel
Team Ecuador
18:53
53. fr
GRELLIER Fabien
19:27
54. es
GARCIA FERNANDEZ Marcos
Louletano- Ray Just Energy
20:06
55. pt
OLIVEIRA Fabio
20:29
56. fr
OURSELIN Paul
20:42
57. pt
CALDEIRA Samuel
W52-Quinta da Lixa
20:55
58. pt
RODRIGUES Rui Emanuel
Louletano- Ray Just Energy
21:48
59. ru
VDOVIN Alexander
Lokosphinx
21:54
60. es
TORRES BARCELO Albert
Team Ecuador
22:38
61. ua
PAKHTUSOV Anatoliy
ISD Continental Team
22:54
62. es
DE SEGOVIA BOTELLA Jose Antonio
Louletano- Ray Just Energy
24:24
63. pt
SILVA Daniel
Rádio Popular ONDA Boavista
24:51
64. es
LORENTE GARCIA Carlos
Keith Mobel - Partisan
26:12
65. pt
FERREIRA Tiago
27:19
66. es
HERNANDEZ Dario
Burgos-BH
30:44
67. fr
KRAINER Taruia
31:04
68. pt
MANSILHAS Fabio
31:20
69. es
MARTINEZ GUTIERREZ Juan Tomas
31:27
70. es
GONZáLEZ BREA Óscar
Efapel
31:40
71. es
VALERO Javier
Keith Mobel - Partisan
32:40
72. fr
CORNU Jeremy
33:52
73. pt
CARDOSO Manuel
Tavira
33:57
74. fr
GUERIN Alexis
AWT-GreenWay
36:50
75. pt
MEIRELES Nuno
LA Aluminios - Antarte
39:09
76. pt
RAMALHO Andrè
39:10
77. pt
REIS Rafael
Tavira
39:26
78. pt
LETRAS João
40:02
79. pt
AFONSO Luis
LA Aluminios - Antarte
40:28
80. pt
SANCHO Bruno
41:22
81. pt
SANTOS Joao
41:39
82. pt
PAULINHO Pedro
LA Aluminios - Antarte
42:08
83. pt
VALINHO Victor
Louletano- Ray Just Energy
42:17
84. pt
VINHAS Rui
W52-Quinta da Lixa
42:21
85. pt
FERNANDES Luis
W52-Quinta da Lixa
42:36
86. es
INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander
Murias Taldea
42:42
87. pt
COUTINHO Leonel
LA Aluminios - Antarte
42:47
88. pt
ALMEIDA Luís
43:22
89. ua
UDOD Rinat
ISD Continental Team
45:35
90. es
CARBONELL Isaac
Team Ecuador
46:27
91. pt
SILVA Xavier
46:31
92. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
46:38
93. pt
EVANGELISTA Andre Piedade
Louletano- Ray Just Energy
47:03
94. ua
MALEEV Tymur
ISD Continental Team
47:49
95. pt
NUNES Diogo
Tavira
50:26
96. pt
SILVA João
51:11
97. cz
LEHKY Roman
AWT-GreenWay
51:41
98. cz
BêCHYNE Matêj
AWT-GreenWay
52:36
99. pt
SANTOS Diogo
Efapel
57:16

Mountains Classification

1. pt
BENTA Joäo
Louletano- Ray Just Energy
25
2. pt
BROCO Hernani
LA Aluminios - Antarte
18
3. es
FERNANDEZ CRUZ Delio
W52-Quinta da Lixa
16
4. es
MARQUE PORTO Alejandro
Efapel
13
5. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
13
6. es
DUENAS NEVADO Moises
Louletano- Ray Just Energy
13
7. pt
MESTRE Ricardo
Tavira
11
8. fr
GUERIN Alexis
AWT-GreenWay
8
9. cl
OYARZUN Carlos
Keith Mobel - Partisan
7
10. es
DE LA FUENTE RASILLA David
Efapel
5
11. fr
GRELLIER Fabien
5
12. ru
SHILOV Sergey
Lokosphinx
3
13. pt
LIVRAMENTO David
Tavira
3
14. es
MERINO CORTAZAR Igor
Burgos-BH
3
15. fr
OURSELIN Paul
3
16. pt
ISIDORO Michael
Louletano- Ray Just Energy
2
17. pt
PAULINHO Pedro
LA Aluminios - Antarte
2
18. pt
SANCHO Hugo
LA Aluminios - Antarte
1
19. pt
CASIMIRO Henrique
Tavira
1
20. pt
SANTOS Virgilio
Rádio Popular ONDA Boavista
1

Points Classification

1. pt
BENTA Joäo
Louletano- Ray Just Energy
51
2. es
FERNANDEZ CRUZ Delio
W52-Quinta da Lixa
41
3. es
GALLEGO Alberto
Rádio Popular ONDA Boavista
32
4. es
DE LA FUENTE RASILLA David
Efapel
29
5. es
DUENAS NEVADO Moises
Louletano- Ray Just Energy
29
6. ru
SHILOV Sergey
Lokosphinx
26
7. pt
MESTRE Ricardo
Tavira
25
8. fr
GUYOT Romain
20
9. cl
OYARZUN Carlos
Keith Mobel - Partisan
18
10. pt
SILVA Bruno
LA Aluminios - Antarte
16
11. es
GARCíA ETXEGIBEL Egoitz
Murias Taldea
16
12. pt
BROCO Hernani
LA Aluminios - Antarte
10
13. fr
GUERIN Alexis
AWT-GreenWay
6
14. es
MARQUE PORTO Alejandro
Efapel
4
15. pt
ISIDORO Michael
Louletano- Ray Just Energy
4
16. es
MERINO CORTAZAR Igor
Burgos-BH
4
17. pt
CASIMIRO Henrique
Tavira
3
18. pt
SANCHO Bruno
3
19. pt
RODRIGUES David Miguel Costa
Rádio Popular ONDA Boavista
2
20. es
BIZKARRA Mikel
Murias Taldea
2
21. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
2
22. fr
KRAINER Taruia
2
23. pt
SANCHO Hugo
LA Aluminios - Antarte
1
24. pt
CALDEIRA Samuel
W52-Quinta da Lixa
1
25. pt
NUNES Diogo
Tavira
1

Youth Classification

1. cz
SCHLEGEL Michal
AWT-GreenWay
12:07:16
2. fr
GUYOT Romain
0:21
3. pt
VALE Ricardo
Rádio Popular ONDA Boavista
3:38
4. ru
SHALUNOV Evgeny
Lokosphinx
4:26
5. pt
CARVALHO Vitor
4:51
6. es
SOLE Arnau
Burgos-BH
5:53
7. ru
RYBALKIN Aleksey
Lokosphinx
8:34
8. de
BROCKHOFF Jan
AWT-GreenWay
9:27
9. pt
GONÇALVES Júlio
9:38
10. ua
BUDYAK Anatoliy
ISD Continental Team
10:10
11. ru
VDOVIN Sergey
Lokosphinx
12:04
12. fr
GRELLIER Fabien
17:38
13. pt
OLIVEIRA Fabio
18:40
14. fr
OURSELIN Paul
18:53
15. pt
RODRIGUES Rui Emanuel
Louletano- Ray Just Energy
19:59
16. ru
VDOVIN Alexander
Lokosphinx
20:05
17. es
LORENTE GARCIA Carlos
Keith Mobel - Partisan
24:23
18. pt
FERREIRA Tiago
25:30
19. pt
MANSILHAS Fabio
29:31
20. es
GONZáLEZ BREA Óscar
Efapel
29:51
21. es
VALERO Javier
Keith Mobel - Partisan
30:51
22. fr
GUERIN Alexis
AWT-GreenWay
35:01
23. pt
RAMALHO Andrè
37:21
24. pt
REIS Rafael
Tavira
37:37
25. pt
SANTOS Joao
39:50
26. es
INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander
Murias Taldea
40:53
27. pt
COUTINHO Leonel
LA Aluminios - Antarte
40:58
28. pt
ALMEIDA Luís
41:33
29. ua
UDOD Rinat
ISD Continental Team
43:46
30. es
CARBONELL Isaac
Team Ecuador
44:38
31. pt
SILVA Xavier
44:42
32. es
LIZARRALDE Eneko
Murias Taldea
44:49
33. pt
EVANGELISTA Andre Piedade
Louletano- Ray Just Energy
45:14
34. ua
MALEEV Tymur
ISD Continental Team
46:00
35. pt
SILVA João
49:22
36. cz
LEHKY Roman
AWT-GreenWay
49:52
37. cz
BêCHYNE Matêj
AWT-GreenWay
50:47
38. pt
SANTOS Diogo
Efapel
55:27

Teams Classification

1.
Rádio Popular ONDA Boavista
36:18:19
2.
Louletano- Ray Just Energy
0:17
3.
LA Aluminios - Antarte
0:51