Grand Prix Cerami

: Saint Ghislain > Frameri

Wednesday 22nd July (2015)

Classification: 1.1

Category: Int. Men

Distance: 211km

1. be
GILBERT Philippe
BMC Racing Team
04:44:03
2. nl
VAN POPPEL Danny
Trek Factory Racing
-
3. be
DEVRIENDT Tom
Wanty - Groupe Gobert
-
4. be
BOONEN Tom
Etixx - Quick Step
-
5. fr
TURGOT Sébastien
AG2R La Mondiale
-
6. gb
LAWLESS Christopher
Team Wiggins
-
7. be
DEMOITIE Antoine
Wallonie - Bruxelles
-
8. de
WALSLEBEN Philipp
BKCP - Powerplus
-
9. fr
PICHON Laurent
FDJ
-
10. nl
MEIJERS Jeroen
Rabobank Development Team
-
11. be
CAMPENAERTS Victor
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
12. fr
LEVEAU Jeremy
Roubaix Lille Métropole
-
13. be
MAES Nikolas
Etixx - Quick Step
0:06
14. be
CAMMAERTS Edwig
Veranclassic - Ekoi
-
15. nl
DE VRIES Hartthijs
Rabobank Development Team
-
16. be
VAN ASBROECK Tom
Team LottoNL-Jumbo
-
17. nl
BOL Cees
Rabobank Development Team
-
18. nl
RUIJGH Rob
Vastgoedservice - Golden Palace
0:09
19. fr
DANIEL Maxime
AG2R La Mondiale
-
20. fr
BéRARD Julien
AG2R La Mondiale
-
21. be
WALLAYS Jens
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:13
22. be
DELFOSSE Sebastien
Wallonie - Bruxelles
-
23. be
SERRY Pieter
Etixx - Quick Step
0:17
24. be
WALLAYS Jelle
Topsport Vlaanderen - Baloise
0:22
25. nl
VAN DER POEL Mathieu
BKCP - Powerplus
-
26. be
BOECKMANS Kris
Lotto Soudal
0:24
27. be
HABEAUX Gregory
Wallonie - Bruxelles
-
28. be
TEUNS Dylan
BMC Racing Team
-
29. be
VLIEGEN Loïc
BMC Racing Team
-
30. nl
DUYN Huub
Team Roompot Oranje Peloton
-
31. nl
ROOSEN Timo
Team LottoNL-Jumbo
-
32. be
WYNANTS Maarten
Team LottoNL-Jumbo
0:32
33. be
EIJSSEN Yannick
Wanty - Groupe Gobert
-
34. fr
LEDANOIS Kevin
Bretagne - Séché Environnement
0:34
35. nl
TEUNISSEN Mike
Team LottoNL-Jumbo
0:43
36. fr
COURTEILLE Arnaud
FDJ
0:51
37. be
VANENDERT Dennis
Lotto Soudal
1:15
38. be
VANENDERT Jelle
Lotto Soudal
1:33
39. be
DE BIE Sean
Lotto Soudal
4:13
40. be
TOUQUET Joren
Verandas Willems Cycling Team
5:14
41. be
NAESEN Oliver
Topsport Vlaanderen - Baloise
5:29
42. it
ALAFACI Eugenio
Trek Factory Racing
5:31
43. nl
KREDER Wesley
Team Roompot Oranje Peloton
5:33
44. nl
LIGTHART Pim
Lotto Soudal
5:35
45. nl
TJALLINGII Maarten
Team LottoNL-Jumbo
5:37
46. be
PALM Martin
Color Code - Aquality Protect
-
47. de
BURGHARDT Marcus
BMC Racing Team
5:39
48. be
SPRENGERS Thomas
Topsport Vlaanderen - Baloise
9:52
49. fr
LECUISINIER Pierre-Henri
FDJ
-
50. nl
TERPSTRA Niki
Etixx - Quick Step
-
51. be
VALLéE Boris
Lotto Soudal
-
52. lt
BAGDONAS Gediminas
AG2R La Mondiale
-
53. be
DUQUENNOY Jimmy
Color Code - Aquality Protect
-
54. nl
VAN GOETHEM Brian
Team Roompot Oranje Peloton
-
55. be
BROECKX Stig
Lotto Soudal
-
DNF. be
VANDEWALLE Kristof
Trek Factory Racing
-
DNF. it
SABATINI Fabio
Etixx - Quick Step
-
DNF. be
VANDENBERGH Stijn
Etixx - Quick Step
-
DNF. be
DEHAES Kenny
Lotto Soudal
-
DNF. it
DE MARCHI Alessandro
BMC Racing Team
-
DNF. lu
DRUCKER Jean-Pierre
BMC Racing Team
-
DNF. de
ZABEL Rick
BMC Racing Team
-
DNF. sk
VELITS Peter
BMC Racing Team
-
DNF. jp
BEPPU Fumiyuki
Trek Factory Racing
-
DNF. be
STUYVEN Jasper
Trek Factory Racing
-
DNF. nl
VAN POPPEL Boy
Trek Factory Racing
-
DNF. nl
HOFLAND Moreno
Team LottoNL-Jumbo
-
DNF. de
WAGNER Robert
Team LottoNL-Jumbo
-
DNF. be
MEERSMAN Gianni
Etixx - Quick Step
-
DNF. nl
FLENS Rick
Team LottoNL-Jumbo
-
DNF. be
BOUCHER David
FDJ
-
DNF. fr
DELAGE Mickaël
FDJ
-
DNF. fr
OFFREDO Yoann
FDJ
-
DNF. fr
LE BON Johan
FDJ
-
DNF. fr
SARREAU Marc
FDJ
-
DNF. fr
BONNAFOND Guillaume
AG2R La Mondiale
-
DNF. fr
DOMONT Axel
AG2R La Mondiale
-
DNF. be
DE TIER Floris
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. be
THEUNS Edward
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. be
VANSPEYBROUCK Pieter
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. be
LEUKEMANS Bjorn
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. be
DE TROYER Tim
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. be
SEYNAEVE Lander
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. be
JANS Roy
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. be
VANLANDSCHOOT James
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. be
ROBERT Fréderique
Wanty - Groupe Gobert
-
DNF. fr
BIDEAU Jean Marc
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. fr
CAM Maxime
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. fr
FEILLU Romain
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. fr
GUILLOU Florian
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. by
HUTAROVICH Yauheni
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. fr
LABORIE Christophe
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. nl
ASSELMAN Jesper
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. be
DELFOSSE Florent
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. nl
KREDER Raymond
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. nl
GROENEWEGEN Dylan
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. nl
LOOIJ Andre
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. nl
LAMMERTINK Maurits
Team Roompot Oranje Peloton
-
DNF. be
ISTA Kevyn
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. be
CHEVALIER Olivier
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. be
DE WINTER Ludwig
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. be
PONS Gaetan
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. be
WARNIER Antoine
Wallonie - Bruxelles
-
DNF. be
ARIMONT Charlie
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. fr
JARRIER Benoit
Bretagne - Séché Environnement
-
DNF. be
DRUYTS Gerry
Vastgoedservice - Golden Palace
-
DNF. be
MERTZ Remy
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. be
KAISE Julien
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. be
LOY Antoine
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. be
DE ROOZE Niels
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. be
DEWORTELAER Serge
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. de
FINDERS Dirk
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. be
LELEU Antoine
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. fr
JULES Justin
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. fr
RULLIERE Melvin
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. be
STENUIT Robin
Veranclassic - Ekoi
-
DNF. be
PICOUX Maximilien
Color Code - Aquality Protect
-
DNF. be
VERMOTE Alphonse
Vastgoedservice - Golden Palace
-
DNF. be
CORDEEL Sander
Vastgoedservice - Golden Palace
-
DNF. be
LENNERTZ Sam
Vastgoedservice - Golden Palace
-
DNF. be
BAESTAENS Vincent
BKCP - Powerplus
-
DNF. be
BOSMANS Wietse
BKCP - Powerplus
-
DNF. be
HOEYBERGHS Daan
BKCP - Powerplus
-
DNF. cz
BOROS Michael
BKCP - Powerplus
-
DNF. cz
TOUPALIK Adam
BKCP - Powerplus
-
DNF. nl
VAN DER POEL David
BKCP - Powerplus
-
DNF. gb
ARMSTRONG Thomas
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. it
CATANIA Claudio
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
HAAG Guillaume
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
KROONEN Bastien
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
MERTZ Nicolas
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
DELVAUX Guillaume
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
DIDIER Antoine
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
VANSUMERE Ian
T.Palm - Pôle Continental Wallon
-
DNF. be
BILLE Gaetan
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. be
CALLEEUW Joeri
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. be
CLAEYS Dimitri
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. be
KERF Jerome
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. be
PREMONT Christophe
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. be
VAN BREUSSEGEM Elias
Verandas Willems Cycling Team
-
DNF. fr
ANTOMARCHI Julien
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. nl
HAVIK Piotr
Rabobank Development Team
-
DNF. be
PLANCKAERT Baptiste
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. be
BOUVRY Dieter
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. be
DUPONT Timothy
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. be
VANTOMME Maxime
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. fr
PILLON Romain
Roubaix Lille Métropole
-
DNF. gb
CHRISTIAN Mark
Team Wiggins
-
DNF. gb
DIBBEN Jonathan
Team Wiggins
-
DNF. gb
DOULL Owain
Team Wiggins
-
DNF. gb
HALL Luc
Team Wiggins
-
DNF. gb
TENNANT Andrew
Team Wiggins
-
DNF. gb
PATTEN Daniel
Team Wiggins
-
DNF. nl
KOREVAAR Merijn
Rabobank Development Team
-
DNF. fr
DAMUSEAU Thomas
Roubaix Lille Métropole
-
DNS. be
PEETERS Kevin
Vastgoedservice - Golden Palace
-
DNS. be
PARDINI Olivier
Verandas Willems Cycling Team
-