Sibiu Cycling Tour

Stage 4

: Sibiu > Sibiu

Sunday 5th July (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Men

Distance: 144.9km


Stage Result

1. it
GATTO Oscar
Androni Giocattoli - Sidermec
03:16:59
2. ro
GROSU Eduard Michael
Nippo - Vini Fantini
-
3. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
0:02
4. it
FORTIN Filippo
GM Cycling Team
-
5. it
PONZI Simone
Southeast
-
6. it
CHINELLO Fabio
Unieuro Wilier Trevigiani
-
7. it
DE NEGRI Pier Paolo
Nippo - Vini Fantini
-
8. it
FINETTO Mauro
Southeast
-
9. it
GASPARRINI Rino
Unieuro Wilier Trevigiani
-
10. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
-
11. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
12. it
REBELLIN Davide
CCC Sprandi Polkowice
-
13. de
MAYER Yannick
Bike Aid
-
14. it
PARRINELLO Antonio
d\'Amico - Bottecchia
-
15. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:07
16. it
CIAVATTA Paolo
d\'Amico - Bottecchia
0:08
17. lv
DAKTERIS Janis
Team Differdange - Losch
-
18. ru
NIKOLAEV Sergey
Itera - Katusha
-
19. it
TABORRE Fabio
Androni Giocattoli - Sidermec
-
20. it
PLEBANI Davide
Unieuro Wilier Trevigiani
-
21. bg
MIHAYLOV Nikolay
CCC Sprandi Polkowice
-
22. it
CONTI Samuele
Southeast
0:11
23. lu
THILL Tom
Team Differdange - Losch
-
24. it
CARBONI Giovanni
Unieuro Wilier Trevigiani
-
25. ro
NECHITA Andrei
Tusnad Cycling Team
-
26. it
BISOLTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
-
27. sk
TYBOR Patrik
Kemo Dukla Trencin
0:15
28. de
LECHNER Patrick
Bike Aid
0:16
29. it
TALIANI Alessio
Androni Giocattoli - Sidermec
-
30. de
FIEK Arnold
Team Stuttgart
0:18
31. ro
CRISTA Daniel
-
32. de
SCHULZE Julian
Team Stuttgart
-
33. ru
POMOSHNIKOV Sergey
Itera - Katusha
-
34. br
ANDRIATO DE MATTAS Rafael
Southeast
-
35. ru
SAMOKHVALOV Dmitrii
Itera - Katusha
-
36. it
FAVILLI Elia
Southeast
0:21
37. ru
BELYKH Sergey
Itera - Katusha
-
38. ua
TOPCHANYUK Artem
Tusnad Cycling Team
-
39. hu
LOVASSY Krisztian
Team Differdange - Losch
-
40. nl
BEUKEBOOM Dion
Parkhotel Valkenburg CT
-
41. no
WORMSEN Kristoffer
Team Ringeriks - Kraft
-
42. co
HERNANDEZ Jose Tito
GM Cycling Team
-
43. sk
MAHDAR Martin
Kemo Dukla Trencin
-
44. it
DI SANTE Antonio
GM Cycling Team
-
45. no
LUKKEDAHL Øivind
Team Ringeriks - Kraft
-
46. no
WILMANN Frederik
Team Ringeriks - Kraft
-
47. no
KLEIVEN Njål
Team Ringeriks - Kraft
-
48. it
CACCIOTTI Andrea
GM Cycling Team
-
49. ru
KRIVOSHEEV Evgeniy
Itera - Katusha
-
50. nl
VAN BEUSICHEM Thijs
Parkhotel Valkenburg CT
-
51. it
ROTONDI Matteo
GM Cycling Team
0:28
52. ru
ROZIN Sergey
Itera - Katusha
-
53. fr
BOSSIS Tom
Tusnad Cycling Team
0:29
54. nl
BAKKER Dennis
Parkhotel Valkenburg CT
0:31
55. it
FILOSI Iuri
Nippo - Vini Fantini
-
56. ro
PETRACHE Marius
-
57. de
NOWAK Florian
Team Stuttgart
0:36
58. it
BERLATO Giacomo
Nippo - Vini Fantini
0:39
59. co
CHAPARRO Didier
Nippo - Vini Fantini
0:41
60. ca
BUCKOSKY Kyle
Bike Aid
0:42
61. de
SCHNAPKA Matthias
Bike Aid
-
62. no
TRAEEN Torstein
Team Ringeriks - Kraft
-
63. pl
KUREK Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
64. it
BOCCHIOLA Giorgio
d\'Amico - Bottecchia
0:47
65. de
LOEF Georg
Team Stuttgart
0:48
66. it
BROGI Adriano
d\'Amico - Bottecchia
0:52
67. it
D\' URBANO Marco
GM Cycling Team
-
68. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
69. ro
SZABOLCS Sebestyen
Tusnad Cycling Team
0:58
70. it
FRAPPORTI Mattia
Unieuro Wilier Trevigiani
1:03
71. ar
GADAY OROZCO Lucas Manuel
Unieuro Wilier Trevigiani
1:05
72. it
CAVASIN Daniele
GM Cycling Team
1:16
73. pl
RUTKIEWICZ Marek
CCC Sprandi Polkowice
-
74. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
-
75. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
-
76. it
TECCHIO Marco
Unieuro Wilier Trevigiani
1:20
77. ru
MAMYKIN Matvei
Itera - Katusha
1:37
78. it
FEDI Andrea
Southeast
1:52
79. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
1:57
80. it
NIBALI Antonio
Nippo - Vini Fantini
2:00
81. it
GAVAZZI Francesco
Southeast
2:12
82. nl
VAN BREDA Rick
Parkhotel Valkenburg CT
3:41
83. de
WALSLEBEN Max
Team Stuttgart
-
84. nl
VAN DIEMEN Jurgen
Parkhotel Valkenburg CT
-
85. de
LEEFMANN Jonas
Bike Aid
-
86. al
NIKA Iltjan
d\'Amico - Bottecchia
-
87. ro
SDRAILA Ionut-adrian
3:45
88. de
KAUTZ Kai
Team Stuttgart
3:47
89. ch
STOCKER Manuel
Team Differdange - Losch
-
90. it
CAPOCCHI Thomas
d\'Amico - Bottecchia
3:49
91. de
BERGER Leon
LKT Team Brandenburg
3:58
92. de
REIMER Martin
LKT Team Brandenburg
4:21
93. lt
KAUPAS Gediminas
Team Differdange - Losch
-
94. de
AMPLER Rick
Team Differdange - Losch
-
95. it
DALL\'ANTONIA Tiziano
Androni Giocattoli - Sidermec
6:05
96. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. ro
NOVAK Carol Eduard
Tusnad Cycling Team
-
DNF. hu
KENYERES Abel
Tusnad Cycling Team
-
DNF. no
FLøTTEN Audun Brekke
Team Ringeriks - Kraft
-