Sint-Martinusprijs Kontich

Final Classification

Monday 6th July (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors


General Classification

1. dk
HONORE Mikkel Frolich
08:54:21
2. be
DE PESTEL Sander
0:20
3. be
JASPERS Ward
0:41
4. be
ISERBYT Eli
0:51
5. nl
NIEUWPOORT Jelle
0:56
6. nl
TULNER Rens
1:21
7. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
1:29
8. nl
SCHELLING Ide
1:38
9. be
DRIESEN Jarne
1:39
10. nl
VAN DEEST Martijn
2:05
11. be
DELBAEN Michael
2:14
12. be
LEMBRECHTS Toon
2:15
13. be
PANIS Thibaut
2:19
14. be
THERAIN Quentin
2:24
15. ee
LAUK Karl Patrick
-
16. tr
OZGUR Batuhan
2:25
17. us
WILLETT Daniel
2:30
18. be
DE WINTER Gordon
2:32
19. nl
GOSINK Stan
2:43
20. nl
MOOK Marco
2:47
21. be
SMETS Gert
2:58
22. nl
EEKHOFF Nils
3:14
23. nl
MENGOULAS Alex
3:21
24. be
MEEUS Jordi
-
25. nl
SCHOONEWILLE Jon
3:27
26. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:36
27. be
ROMBOUTS Seppe
3:40
28. be
DEKKERS Robin
3:45
29. be
VAN MOER Brent
3:46
30. nl
DE VRIES Rick
3:48
31. be
SIEBENS Gianni
3:49
32. fi
HÄNNINEN Jaakko
3:52
33. dk
MIELKE Anders
4:08
34. be
DEVOS Han
4:10
35. nl
BOELE Niels
4:11
36. nl
PAAUWE Joris
4:14
37. be
WEEMAES Sasha
4:17
38. nl
DEKKER David
4:20
39. il
EINHORN Itmar
-
40. be
REYNDERS Jens
4:23
41. fr
LOUVET Louis
4:28
42. be
GEERTS Kenneth
4:35
43. nl
RIJSDIJK Tristan
4:37
44. be
HERREGODTS Rune
4:39
45. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
4:44
46. be
HOUBBEN Adrien
4:47
47. be
BAUDE Arthur
4:53
48. ee
LATTE Raimo
4:55
49. gb
QUARTERMAN Charlie
4:57
50. ee
JOHANSON Kristjan
5:02
51. ee
KISKONEN Siim
-
52. nl
VOLKERS Jorn
5:05
53. nl
GEIJS Vince
5:15
54. nl
GRIEMINK Niels
5:17
55. nz
CARTER Tom
-
56. gb
BULLEY Lewis
5:18
57. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
5:20
58. nz
CANNINGS Cory
5:24
59. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
5:30
60. nl
RUIJMGAARD Yentl
5:33
61. dk
BIDSTRUP Soren
5:38
62. fi
RELANTO Erik
-
63. be
VERDONK Brent
5:48
64. be
AMELINCKX Stef
5:49
65. dk
DAMGAARD Christian
5:50
66. dk
VEJRE Phillip Christian
5:51
67. be
LOOCKX Lander
5:53
68. nl
VAN DESSEL Djoerd
5:57
69. be
LEFEBER Mathias
-
70. be
SZEDELYI Tomas
6:02
71. nl
ENGELE Rienk
6:06
72. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
-
73. be
VAN DONINCK Alec
6:08
74. nl
FLOREN Wesley
6:09
75. be
BYLOOS Jeff
6:18
76. be
THEUNIS Bram
6:24
77. be
DE VOS Lenn
6:27
78. nl
KNOPPERT Martijn
6:28
79. nl
KELLER Jesper
6:30
80. be
VAN DEN BULCK Pelle
6:34
81. jp
YOSHIMOTO Kenji
6:35
82. be
CLEREBOUT Sven
6:36
83. be
DHOORE Alessio
6:40
84. be
VANSTEENSEL Mats
6:46
85. nl
STRAVERS Jarri
6:51
86. nl
WIJFJE Tom
-
87. be
STAPPERS Dries
6:56
88. fi
TERäVä Simo
7:01
89. nl
VAN NUNSPEET Mike
7:06
90. be
VAN MALDEREN Bjorn
7:15
91. nl
JORNA Gijs
7:22
92. dk
VEBER William
7:34
93. be
VERHEYEN Thomas
7:41
94. be
VANDERMEER Laurens
7:51
95. nl
BOERSMA Sietse
-
96. nl
VAN NIEROP Dion
8:04
97. ee
REISENBUK Erik
8:05
98. fr
ANGONNET Romain
8:14
99. be
VAN STAEYEN Maarten
8:24
100. be
VERSTRAELEN Bert
8:30
101. fr
DEBEUNNE Cesar
8:42
102. fr
HABERT Axel
8:47
103. nl
VAN DEN BROEK Floris
8:55
104. be
ROOSEN Glenn
9:00
105. be
SERNEELS Dieter
9:04
106. ee
PRANGEL Kristo
9:09
107. be
KONINGS Frits
9:49
108. fr
SIMON Quentin
10:01
109. be
BREUGELMANS Michiel
10:12
110. dk
EGHOLM Jakob
10:41
111. us
KNICKMAN Bo
11:06
112. be
LEFEBER Cédric
11:47
113. tr
ÖZTÜRK Faruk
12:19
114. tr
DILEK Halil Ibrahim
12:50
115. dk
CHRISTIANSEN Matias Kjeldmark
12:59
116. be
LIJNEN Marnix
13:00
117. cy
CHRISTODOULOS Michael
13:16
118. nl
MUIS Jesse
13:20
119. fi
UUSIPERHE Jesse
14:21
120. be
SCHELFHOUT Wies
14:35
121. tr
TIRYAKI Oguzhan
14:57
122. cy
POLYKARPOS Varellas
17:33
123. gb
JONES Harrison
22:54

Mountains Classification

1. be
ISERBYT Eli
31
2. nl
SCHELLING Ide
30
3. be
THERAIN Quentin
16
4. be
JASPERS Ward
12
5. dk
EGHOLM Jakob
10
6. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
6
7. be
DEVOS Han
3
8. nl
GRIEMINK Niels
3
9. be
DRIESEN Jarne
3
10. be
MEEUS Jordi
3
11. nl
NIEUWPOORT Jelle
3
12. be
ROMBOUTS Seppe
3

Points Classification

1. be
WEEMAES Sasha
75
2. dk
HONORE Mikkel Frolich
50
3. be
DE PESTEL Sander
48
4. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
42
5. nl
RIJSDIJK Tristan
38
6. nl
EEKHOFF Nils
37
7. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
33
8. be
ISERBYT Eli
32
9. tr
OZGUR Batuhan
27
10. be
DELBAEN Michael
26
11. be
THERAIN Quentin
24
12. nl
SCHELLING Ide
22
13. ee
LAUK Karl Patrick
21
14. fi
HÄNNINEN Jaakko
21
15. be
VANDERMEER Laurens
21
16. be
JASPERS Ward
20
17. be
MEEUS Jordi
20
18. be
BAUDE Arthur
17
19. dk
EGHOLM Jakob
16
20. nl
NIEUWPOORT Jelle
16
21. fr
LOUVET Louis
15
22. ee
KISKONEN Siim
15
23. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
13
24. nl
STRAVERS Jarri
13
25. cy
CHRISTODOULOS Michael
13
26. be
SMETS Gert
12
27. nl
MENGOULAS Alex
12
28. fr
SIMON Quentin
12
29. be
LEMBRECHTS Toon
11
30. be
PANIS Thibaut
11
31. be
VAN DONINCK Alec
11
32. fr
HABERT Axel
11
33. be
DE WINTER Gordon
10
34. il
EINHORN Itmar
10
35. gb
JONES Harrison
10
36. be
DE VOS Lenn
9
37. be
DRIESEN Jarne
8
38. nl
SCHOONEWILLE Jon
7
39. tr
ÖZTÜRK Faruk
6
40. us
WILLETT Daniel
5
41. nl
RUIJMGAARD Yentl
5
42. be
LIJNEN Marnix
5
43. be
DEVOS Han
4
44. nl
WIJFJE Tom
4
45. nl
TULNER Rens
1
46. nl
VAN DESSEL Djoerd
1

Youth Classification

1. be
DE PESTEL Sander
08:54:41
2. nl
TULNER Rens
1:01
3. nl
SCHELLING Ide
1:18
4. be
DRIESEN Jarne
1:19
5. nl
VAN DEEST Martijn
1:45
6. be
DELBAEN Michael
1:54
7. tr
OZGUR Batuhan
2:05
8. us
WILLETT Daniel
2:10
9. nl
GOSINK Stan
2:23
10. nl
MOOK Marco
2:27
11. nl
EEKHOFF Nils
2:54
12. be
MEEUS Jordi
3:01
13. nl
SCHOONEWILLE Jon
3:07
14. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:16
15. be
ROMBOUTS Seppe
3:20
16. be
VAN MOER Brent
3:26
17. nl
DE VRIES Rick
3:28
18. be
SIEBENS Gianni
3:29
19. dk
MIELKE Anders
3:48
20. nl
BOELE Niels
3:51
21. nl
PAAUWE Joris
3:54
22. be
WEEMAES Sasha
3:57
23. nl
DEKKER David
4:00
24. be
REYNDERS Jens
4:03
25. be
HERREGODTS Rune
4:19
26. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
4:24
27. be
HOUBBEN Adrien
4:27
28. be
BAUDE Arthur
4:33
29. gb
QUARTERMAN Charlie
4:37
30. nl
VOLKERS Jorn
4:45
31. nl
GEIJS Vince
4:55
32. nl
GRIEMINK Niels
4:57
33. gb
BULLEY Lewis
4:58
34. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
5:00
35. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
5:10
36. nl
RUIJMGAARD Yentl
5:13
37. dk
BIDSTRUP Soren
5:18
38. be
AMELINCKX Stef
5:29
39. dk
DAMGAARD Christian
5:30
40. dk
VEJRE Phillip Christian
5:31
41. be
LEFEBER Mathias
5:37
42. be
SZEDELYI Tomas
5:42
43. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
5:46
44. be
VAN DONINCK Alec
5:48
45. be
BYLOOS Jeff
5:58
46. be
DE VOS Lenn
6:07
47. nl
KNOPPERT Martijn
6:08
48. nl
KELLER Jesper
6:10
49. jp
YOSHIMOTO Kenji
6:15
50. be
DHOORE Alessio
6:20
51. be
VANSTEENSEL Mats
6:26
52. nl
WIJFJE Tom
6:31
53. fi
TERäVä Simo
6:41
54. be
VAN MALDEREN Bjorn
6:55
55. nl
BOERSMA Sietse
7:31
56. fr
ANGONNET Romain
7:54
57. be
VAN STAEYEN Maarten
8:04
58. fr
HABERT Axel
8:27
59. nl
VAN DEN BROEK Floris
8:35
60. be
SERNEELS Dieter
8:44
61. ee
PRANGEL Kristo
8:49
62. be
KONINGS Frits
9:29
63. dk
EGHOLM Jakob
10:21
64. us
KNICKMAN Bo
10:46
65. tr
DILEK Halil Ibrahim
12:30
66. fi
UUSIPERHE Jesse
14:01
67. be
SCHELFHOUT Wies
14:15
68. tr
TIRYAKI Oguzhan
14:37
69. cy
POLYKARPOS Varellas
17:13

Teams Classification

1.
Balen BC
25:59:23
2.
Young Telenet Fidea Cycling
1:38
3.
WSV Emmen
2:49
4.
Verandas Willems Juniors
2:58
5.
Team KEL-BERG Rosklide Junior
4:15
6.
VAN MOER GROUP CYCLINGTEAM
4:41
7.
MONKEYTOWN Cycling Team
5:42
8.
Combinatie Zuid-Holland
5:52
9.
Steeds Vooraan
6:05
10.
UCM CYCLING TEAM
7:31
11.
TEAM CYCLING ELITE COPENHAGEN
7:39
12.
BC South East
8:39
13.
Wilton Cycling Team
8:43
14.
Westland Wil Vooruit
8:54
15.
Turkey
9:00
16.
Estonia
9:01
17.
TEAM ROKFORM JUNIOR DEVELOPMENT
9:07
18.
BOURGOGNE FRANCHE COMTE
9:26
19.
Davo Cyclingteam Tongeren
9:29
20.
Regio Zuid-West Nederland
9:31
21.
FINEST CYCLING Team
9:32
22.
KALAS CYCLING TEAM SCHRIEK
9:41
23.
W.A.C.TEAM HOBOKEN
10:38
24.
Sport en Moedig
11:38
25.
Dijlespurters
12:16