Sint-Martinusprijs Kontich

Stage 2

: Antwerpen > Antwerpen

Saturday 4th July (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors

Distance: 125.6km


Stage Result

1. be
DE PESTEL Sander
02:55:32
2. dk
HONORE Mikkel Frolich
0:03
3. fi
HÄNNINEN Jaakko
-
4. be
DELBAEN Michael
-
5. nl
NIEUWPOORT Jelle
-
6. be
ISERBYT Eli
-
7. be
JASPERS Ward
-
8. nl
SCHELLING Ide
0:06
9. be
SMETS Gert
0:08
10. be
LEMBRECHTS Toon
0:15
11. be
DE WINTER Gordon
0:16
12. be
PANIS Thibaut
-
13. be
THERAIN Quentin
-
14. nl
SCHOONEWILLE Jon
-
15. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
-
16. be
DRIESEN Jarne
-
17. be
DEVOS Han
-
18. us
WILLETT Daniel
-
19. tr
OZGUR Batuhan
-
20. nl
TULNER Rens
-
21. nl
VAN DEEST Martijn
-
22. nl
MOOK Marco
-
23. be
SIEBENS Gianni
-
24. be
DEKKERS Robin
-
25. be
ROMBOUTS Seppe
-
26. nl
GOSINK Stan
-
27. gb
HOGG Robert
0:20
28. nl
VAN DER MEER Noah
0:31
29. ee
LAUK Karl Patrick
0:45
30. be
MEEUS Jordi
2:32
31. nl
ZEBEL Daan
-
32. be
BAUDE Arthur
-
33. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
-
34. be
BEULLENS Cedric
-
35. nl
KNOPPERT Martijn
-
36. nl
WIJFJE Tom
-
37. be
VAN DONINCK Alec
-
38. nl
DEKKER David
-
39. be
HOUBBEN Adrien
-
40. gb
BULLEY Lewis
-
41. be
VERDONK Brent
-
42. be
GEERTS Kenneth
-
43. nl
EEKHOFF Nils
-
44. be
VAN MOER Brent
2:46
45. fr
HABERT Axel
3:00
46. ee
KISKONEN Siim
-
47. nl
MENGOULAS Alex
-
48. il
EINHORN Itmar
-
49. nl
WATTEZ Danilo
-
50. tr
TURGUT Onur
-
51. nl
KLOESE Justin
-
52. be
WEEMAES Sasha
-
53. be
GABRIELS Senne
-
54. fr
LOUVET Louis
-
55. jp
YOSHIMOTO Kenji
-
56. be
STAPPERS Dries
-
57. tr
ÖZTÜRK Faruk
-
58. nl
BOERSMA Sietse
-
59. nl
VAN NUNSPEET Mike
-
60. gb
JONES Harrison
-
61. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
-
62. be
AMELINCKX Stef
-
63. nl
FLOREN Wesley
-
64. fi
RELANTO Erik
-
65. dk
BIDSTRUP Soren
-
66. tr
DILEK Halil Ibrahim
-
67. be
SERNEELS Dieter
-
68. be
VAN DEN BULCK Pelle
-
69. gb
QUARTERMAN Charlie
-
70. nl
ENGELE Rienk
-
71. nz
CARTER Tom
-
72. be
GOELEN Gert
-
73. nl
RIJSDIJK Tristan
-
74. be
VANSTEENSEL Mats
-
75. be
DHOORE Alessio
-
76. ee
PRANGEL Kristo
-
77. be
SZEDELYI Tomas
-
78. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
-
79. be
ROOSEN Glenn
-
80. be
DRUYTS Miquel
-
81. dk
VEJRE Phillip Christian
-
82. be
LEFEBER Mathias
-
83. dk
VEBER William
-
84. nl
VOLKERS Jorn
-
85. be
LEFEBER Cédric
-
86. us
MCMULLEN Gabriel
-
87. be
GIART Pieter
-
88. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
-
89. be
LOOCKX Lander
-
90. nl
BOELE Niels
-
91. be
CROLLET Yari
-
92. ee
LATTE Raimo
-
93. nl
VELT Marijn
-
94. be
CLEREBOUT Sven
-
95. nl
STRAVERS Jarri
-
96. nl
PAAUWE Joris
-
97. be
VANDERMEER Laurens
-
98. be
REYNDERS Jens
-
99. be
BYLOOS Jeff
-
100. be
DE VOS Lenn
-
101. be
BREUGELMANS Michiel
-
102. be
HERREGODTS Rune
-
103. nz
CANNINGS Cory
-
104. nl
RUIJMGAARD Yentl
-
105. ee
JOHANSON Kristjan
-
106. cy
AGROTIS Alexandros
-
107. ee
REISENBUK Erik
-
108. dk
MIELKE Anders
-
109. nl
WILDEBOER SCHUT Melvin
-
110. be
GOOLAERTS Stijn
-
111. nl
DE VRIES Rick
-
112. fr
ANGONNET Romain
3:08
113. fi
TERäVä Simo
-
114. be
VAN STAEYEN Maarten
-
115. nl
GRIEMINK Niels
-
116. fr
DEBEUNNE Cesar
-
117. nl
GEIJS Vince
-
118. dk
NORSGAARD CHRISTIANSEN Mathias
-
119. nl
KELLER Jesper
-
120. be
KONINGS Frits
-
121. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
-
122. be
VERHEYEN Thomas
-
123. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
-
124. nl
JORNA Gijs
-
125. be
VAN MALDEREN Bjorn
3:12
126. nl
VAN DEN BROEK Floris
3:22
127. fr
ROSEREAU Adrien
-
128. be
THEUNIS Bram
3:35
129. be
LIJNEN Marnix
-
130. nl
VAN NIEROP Dion
-
131. dk
DAMGAARD Christian
3:45
132. nl
VAN DESSEL Djoerd
4:04
133. be
DECOCK Mathieu
4:08
134. gb
MARKING Garrett
4:11
135. nl
VAN KOPPEN Wessel
-
136. fr
SIMON Quentin
6:30
137. us
KNICKMAN Bo
8:00
138. dk
CHRISTIANSEN Matias Kjeldmark
-
139. fi
UUSIPERHE Jesse
9:59
140. be
CLAESSEN Nick
-
141. cy
CHRISTODOULOS Michael
-
142. fr
DUMONT Clement
-
143. nl
MUIS Jesse
-
144. be
SCHELFHOUT Wies
-
145. dk
PRøDEL Thor Mørup
-
146. be
TORNU Valentin
10:40
147. be
DOMEN Kasper
-
148. fr
DESEURE Hugo
-
149. cy
POLYKARPOS Varellas
-
150. fr
DONDAINE Brayan
12:20
151. tr
TIRYAKI Oguzhan
-
DNF. be
MOONS Rik
-
DNF. be
JEURISSEN Sander
-
DNF. fr
ASSELBERGHS Bjarne
-
DNF. us
ECKLES Bailey
-
DNF. us
LY Mathew
-
DNF. be
VERSTRAELEN Bert
-
DNF. fi
KELONEVA Aku
-
DNF. be
NIEZING Stef
-
DNF. gb
GEOTGI Etinne
-
DNF. gb
REDFERN Elliot
-
DNF. dk
EGHOLM Jakob
-
DNF. nl
OVERSTEGEN Rutger
-
DNF. dk
LJUNGDAHL Jannik
-
DNF. nl
KOOREMAN Damian
-
DNF. nl
DUIJVESTEIJN Jim
-
DNF. tr
KAL Celalettin
-
DNF. be
VAN DEN BORNE Karl
-
DNF. nl
MEIJER Gijs
-
DNS. be
VERBEECK Glenn
-

General Classification

1. dk
HONORE Mikkel Frolich
03:18:23
2. be
DE PESTEL Sander
0:09
3. nl
NIEUWPOORT Jelle
0:13
4. be
JASPERS Ward
0:20
5. nl
TULNER Rens
0:39
6. be
ISERBYT Eli
0:49
7. be
PANIS Thibaut
0:54
8. be
THERAIN Quentin
-
9. be
DE WINTER Gordon
1:03
10. be
DRIESEN Jarne
1:06
11. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
1:10
12. be
DELBAEN Michael
1:23
13. ee
LAUK Karl Patrick
1:25
14. nl
VAN DEEST Martijn
1:27
15. nl
GOSINK Stan
-
16. nl
SCHELLING Ide
1:30
17. nl
SCHOONEWILLE Jon
1:32
18. nl
MOOK Marco
1:34
19. be
LEMBRECHTS Toon
1:35
20. tr
OZGUR Batuhan
1:36
21. be
SMETS Gert
1:43
22. nl
VAN DER MEER Noah
1:51
23. us
WILLETT Daniel
1:56
24. be
DEKKERS Robin
2:07
25. be
SIEBENS Gianni
2:16
26. fi
HÄNNINEN Jaakko
2:44
27. be
ROMBOUTS Seppe
-
28. be
DEVOS Han
2:45
29. be
BEULLENS Cedric
2:50
30. be
MEEUS Jordi
2:53
31. dk
MIELKE Anders
3:03
32. be
VAN MOER Brent
3:05
33. nl
EEKHOFF Nils
3:06
34. be
BAUDE Arthur
3:10
35. nl
MENGOULAS Alex
3:11
36. nl
VELT Marijn
-
37. nl
DE VRIES Rick
-
38. dk
HøJGAARD JENSEN Ari
-
39. nl
ZEBEL Daan
3:17
40. nl
DEKKER David
-
41. be
HERREGODTS Rune
3:19
42. be
HOUBBEN Adrien
3:20
43. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:23
44. nl
BOELE Niels
-
45. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
3:34
46. nl
PAAUWE Joris
-
47. be
REYNDERS Jens
-
48. be
GOOLAERTS Stijn
-
49. nl
WILDEBOER SCHUT Melvin
-
50. be
GEERTS Kenneth
3:36
51. il
EINHORN Itmar
3:38
52. gb
BULLEY Lewis
-
53. be
VERDONK Brent
-
54. ee
KISKONEN Siim
3:40
55. ee
LATTE Raimo
-
56. ee
JOHANSON Kristjan
-
57. nl
VOLKERS Jorn
3:45
58. be
CROLLET Yari
3:50
59. nl
GEIJS Vince
3:53
60. be
LEFEBER Mathias
4:04
61. gb
JONES Harrison
4:06
62. gb
QUARTERMAN Charlie
-
63. dk
BIDSTRUP Soren
4:10
64. nl
KLOESE Justin
4:11
65. nl
FLOREN Wesley
4:18
66. nl
RIJSDIJK Tristan
-
67. nl
GRIEMINK Niels
4:19
68. tr
TURGUT Onur
4:20
69. be
CLEREBOUT Sven
-
70. be
BYLOOS Jeff
-
71. nl
RUIJMGAARD Yentl
-
72. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
4:21
73. fr
LOUVET Louis
4:22
74. be
VAN DONINCK Alec
4:23
75. nz
CARTER Tom
4:25
76. be
DE VOS Lenn
-
77. nz
CANNINGS Cory
-
78. dk
VEJRE Phillip Christian
4:26
79. nl
ENGELE Rienk
4:27
80. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
4:30
81. be
VAN DEN BULCK Pelle
4:35
82. be
SZEDELYI Tomas
-
83. be
LOOCKX Lander
-
84. be
STAPPERS Dries
4:36
85. be
DRUYTS Miquel
-
86. nl
KELLER Jesper
-
87. be
WEEMAES Sasha
4:37
88. be
AMELINCKX Stef
-
89. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
-
90. jp
YOSHIMOTO Kenji
4:40
91. dk
DAMGAARD Christian
4:41
92. be
THEUNIS Bram
4:44
93. be
VERHEYEN Thomas
4:46
94. be
VANSTEENSEL Mats
4:51
95. fi
RELANTO Erik
4:57
96. be
KONINGS Frits
4:59
97. be
DHOORE Alessio
5:00
98. fi
TERäVä Simo
5:05
99. nl
WIJFJE Tom
5:06
100. nl
VAN NUNSPEET Mike
5:11
101. cy
AGROTIS Alexandros
5:12
102. be
VAN MALDEREN Bjorn
5:13
103. nl
KNOPPERT Martijn
5:14
104. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
5:21
105. nl
VAN DESSEL Djoerd
5:22
106. be
VANDERMEER Laurens
5:37
107. be
GIART Pieter
5:45
108. be
BREUGELMANS Michiel
5:51
109. nl
JORNA Gijs
5:52
110. gb
MARKING Garrett
5:53
111. fr
DEBEUNNE Cesar
5:58
112. dk
VEBER William
6:02
113. nl
STRAVERS Jarri
-
114. nl
VAN NIEROP Dion
6:04
115. ee
REISENBUK Erik
6:06
116. us
MCMULLEN Gabriel
6:07
117. nl
BOERSMA Sietse
6:10
118. fr
ROSEREAU Adrien
6:12
119. fr
HABERT Axel
6:20
120. nl
VAN DEN BROEK Floris
6:21
121. gb
HOGG Robert
6:24
122. be
VAN STAEYEN Maarten
6:27
123. fr
ANGONNET Romain
6:28
124. be
GABRIELS Senne
6:30
125. be
SERNEELS Dieter
-
126. be
LEFEBER Cédric
6:41
127. nl
VAN KOPPEN Wessel
6:53
128. be
DECOCK Mathieu
-
129. ee
PRANGEL Kristo
7:04
130. be
GOELEN Gert
7:13
131. be
ROOSEN Glenn
7:21
132. fr
SIMON Quentin
7:52
133. nl
WATTEZ Danilo
9:10
134. us
KNICKMAN Bo
9:40
135. tr
ÖZTÜRK Faruk
10:02
136. tr
DILEK Halil Ibrahim
-
137. be
LIJNEN Marnix
10:53
138. dk
PRøDEL Thor Mørup
10:55
139. dk
CHRISTIANSEN Matias Kjeldmark
11:02
140. nl
MUIS Jesse
11:17
141. cy
CHRISTODOULOS Michael
12:11
142. fi
UUSIPERHE Jesse
12:44
143. be
SCHELFHOUT Wies
-
144. fr
DUMONT Clement
12:49
145. cy
POLYKARPOS Varellas
12:52
146. fr
DESEURE Hugo
13:30
147. be
TORNU Valentin
-
148. tr
TIRYAKI Oguzhan
13:40
149. be
CLAESSEN Nick
14:51
150. fr
DONDAINE Brayan
15:10
151. be
DOMEN Kasper
16:01

Mountains Classification

1. be
ISERBYT Eli
5
2. be
THERAIN Quentin
3
3. nl
SCHELLING Ide
1

Points Classification

1. be
DE PESTEL Sander
30
2. dk
HONORE Mikkel Frolich
25
3. fi
HÄNNINEN Jaakko
21
4. be
DELBAEN Michael
18
5. nl
NIEUWPOORT Jelle
16
6. be
ISERBYT Eli
15
7. be
JASPERS Ward
14
8. nl
SCHELLING Ide
13
9. be
SMETS Gert
12
10. be
LEMBRECHTS Toon
11
11. be
DE WINTER Gordon
10
12. be
PANIS Thibaut
9
13. be
THERAIN Quentin
8
14. nl
SCHOONEWILLE Jon
7
15. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
6
16. be
DRIESEN Jarne
5
17. be
DEVOS Han
4
18. us
WILLETT Daniel
3
19. tr
OZGUR Batuhan
2
20. nl
TULNER Rens
1

Youth Classification

1. be
DE PESTEL Sander
03:18:32
2. nl
TULNER Rens
0:30
3. be
DRIESEN Jarne
0:57
4. be
DELBAEN Michael
1:14
5. nl
VAN DEEST Martijn
1:18
6. nl
GOSINK Stan
-
7. nl
SCHELLING Ide
1:21
8. nl
SCHOONEWILLE Jon
1:23
9. nl
MOOK Marco
1:25
10. tr
OZGUR Batuhan
1:27
11. us
WILLETT Daniel
1:47
12. be
SIEBENS Gianni
2:07
13. be
ROMBOUTS Seppe
2:35
14. be
MEEUS Jordi
2:44
15. dk
MIELKE Anders
2:54
16. be
VAN MOER Brent
2:56
17. nl
EEKHOFF Nils
2:57
18. be
BAUDE Arthur
3:01
19. nl
VELT Marijn
3:02
20. nl
DE VRIES Rick
-
21. nl
ZEBEL Daan
3:08
22. nl
DEKKER David
-
23. be
HERREGODTS Rune
3:10
24. be
HOUBBEN Adrien
3:11
25. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:14
26. nl
BOELE Niels
-
27. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
3:25
28. nl
PAAUWE Joris
-
29. be
REYNDERS Jens
-
30. gb
BULLEY Lewis
3:29
31. nl
VOLKERS Jorn
3:36
32. nl
GEIJS Vince
3:44
33. be
LEFEBER Mathias
3:55
34. gb
QUARTERMAN Charlie
3:57
35. dk
BIDSTRUP Soren
4:01
36. nl
KLOESE Justin
4:02
37. nl
GRIEMINK Niels
4:10
38. tr
TURGUT Onur
4:11
39. be
BYLOOS Jeff
-
40. nl
RUIJMGAARD Yentl
-
41. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
4:12
42. be
VAN DONINCK Alec
4:14
43. be
DE VOS Lenn
4:16
44. dk
VEJRE Phillip Christian
4:17
45. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
4:21
46. be
SZEDELYI Tomas
4:26
47. be
DRUYTS Miquel
4:27
48. nl
KELLER Jesper
-
49. be
WEEMAES Sasha
4:28
50. be
AMELINCKX Stef
-
51. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
-
52. jp
YOSHIMOTO Kenji
4:31
53. dk
DAMGAARD Christian
4:32
54. be
VANSTEENSEL Mats
4:42
55. be
KONINGS Frits
4:50
56. be
DHOORE Alessio
4:51
57. fi
TERäVä Simo
4:56
58. nl
WIJFJE Tom
4:57
59. cy
AGROTIS Alexandros
5:03
60. be
VAN MALDEREN Bjorn
5:04
61. nl
KNOPPERT Martijn
5:05
62. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
5:12
63. be
GIART Pieter
5:36
64. gb
MARKING Garrett
5:44
65. nl
BOERSMA Sietse
6:01
66. fr
ROSEREAU Adrien
6:03
67. fr
HABERT Axel
6:11
68. nl
VAN DEN BROEK Floris
6:12
69. be
VAN STAEYEN Maarten
6:18
70. fr
ANGONNET Romain
6:19
71. be
GABRIELS Senne
6:21
72. be
SERNEELS Dieter
-
73. nl
VAN KOPPEN Wessel
6:44
74. ee
PRANGEL Kristo
6:55
75. be
GOELEN Gert
7:04
76. nl
WATTEZ Danilo
9:01
77. us
KNICKMAN Bo
9:31
78. tr
DILEK Halil Ibrahim
9:53
79. fi
UUSIPERHE Jesse
12:35
80. be
SCHELFHOUT Wies
-
81. fr
DUMONT Clement
12:40
82. cy
POLYKARPOS Varellas
12:43
83. fr
DESEURE Hugo
13:21
84. be
TORNU Valentin
-
85. tr
TIRYAKI Oguzhan
13:31

Teams Classification

1.
Balen BC
09:10:23
2.
Young Telenet Fidea Cycling
0:29
3.
Verandas Willems Cycling Team
0:30