Sint-Martinusprijs Kontich

Stage 4

: Kontich > Kontich

Sunday 5th July (2015)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors

Distance: 112.5km


Stage Result

1. be
WEEMAES Sasha
02:18:48
2. dk
NORSGAARD CHRISTIANSEN Mathias
-
3. ee
LAUK Karl Patrick
-
4. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
-
5. be
MEEUS Jordi
-
6. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
-
7. be
BAUDE Arthur
-
8. nl
STRAVERS Jarri
-
9. nl
EEKHOFF Nils
-
10. be
VAN DONINCK Alec
-
11. fr
HABERT Axel
-
12. ee
KISKONEN Siim
-
13. be
DELBAEN Michael
-
14. be
DE PESTEL Sander
-
15. tr
ÖZTÜRK Faruk
-
16. be
LIJNEN Marnix
-
17. be
ISERBYT Eli
-
18. nl
RIJSDIJK Tristan
-
19. gb
JONES Harrison
-
20. be
BEULLENS Cedric
-
21. cy
CHRISTODOULOS Michael
-
22. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
-
23. be
DRIESEN Jarne
-
24. nl
VELT Marijn
-
25. gb
BULLEY Lewis
-
26. nl
VAN NUNSPEET Mike
-
27. tr
TIRYAKI Oguzhan
-
28. be
STAPPERS Dries
-
29. be
VAN MOER Brent
-
30. nl
SCHOONEWILLE Jon
-
31. be
DEVOS Han
-
32. be
LOOCKX Lander
-
33. be
GABRIELS Senne
-
34. dk
BIDSTRUP Soren
-
35. nl
FLOREN Wesley
-
36. dk
HONORE Mikkel Frolich
-
37. be
DHOORE Alessio
-
38. be
VERDONK Brent
-
39. be
AMELINCKX Stef
-
40. nl
DEKKER David
-
41. dk
DAMGAARD Christian
-
42. tr
OZGUR Batuhan
-
43. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
-
44. be
VANSTEENSEL Mats
-
45. nl
VAN DEEST Martijn
-
46. il
EINHORN Itmar
-
47. be
HOUBBEN Adrien
-
48. nl
WIJFJE Tom
-
49. be
GEERTS Kenneth
-
50. fr
SIMON Quentin
-
51. gb
QUARTERMAN Charlie
-
52. be
SERNEELS Dieter
-
53. jp
YOSHIMOTO Kenji
-
54. be
SMETS Gert
-
55. dk
VEJRE Phillip Christian
-
56. us
WILLETT Daniel
-
57. gb
HOGG Robert
-
58. be
SIEBENS Gianni
-
59. be
THERAIN Quentin
-
60. nl
NIEUWPOORT Jelle
-
61. nl
GRIEMINK Niels
-
62. nl
TULNER Rens
-
63. nl
KNOPPERT Martijn
-
64. nz
CARTER Tom
-
65. ee
JOHANSON Kristjan
-
66. be
SZEDELYI Tomas
-
67. be
ROMBOUTS Seppe
-
68. be
DE VOS Lenn
-
69. fi
HÄNNINEN Jaakko
-
70. ee
PRANGEL Kristo
-
71. be
DEKKERS Robin
-
72. fi
RELANTO Erik
-
73. cy
AGROTIS Alexandros
-
74. be
PANIS Thibaut
-
75. be
DE WINTER Gordon
-
76. be
REYNDERS Jens
-
77. be
JASPERS Ward
-
78. nl
BOELE Niels
-
79. nl
MENGOULAS Alex
-
80. fr
LOUVET Louis
-
81. nl
VAN DESSEL Djoerd
-
82. be
VERSTRAELEN Bert
-
83. fr
ANGONNET Romain
-
84. nl
RUIJMGAARD Yentl
-
85. fr
DESEURE Hugo
-
86. nl
ENGELE Rienk
-
87. nz
CANNINGS Cory
-
88. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
-
89. dk
VEBER William
-
90. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
-
91. tr
DILEK Halil Ibrahim
-
92. ee
LATTE Raimo
-
93. nl
SCHELLING Ide
-
94. be
BYLOOS Jeff
-
95. be
ROOSEN Glenn
-
96. be
GOOLAERTS Stijn
-
97. nl
PAAUWE Joris
-
98. fi
UUSIPERHE Jesse
-
99. fi
TERäVä Simo
-
100. nl
VAN NIEROP Dion
-
101. fr
DEBEUNNE Cesar
-
102. us
KNICKMAN Bo
-
103. be
CLEREBOUT Sven
-
104. dk
MIELKE Anders
-
105. be
LEMBRECHTS Toon
-
106. be
TORNU Valentin
-
107. nl
BOERSMA Sietse
-
108. nl
MOOK Marco
-
109. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
-
110. nl
KELLER Jesper
-
111. be
THEUNIS Bram
-
112. nl
WILDEBOER SCHUT Melvin
-
113. be
VAN STAEYEN Maarten
-
114. nl
GOSINK Stan
-
115. nl
VOLKERS Jorn
-
116. nl
DE VRIES Rick
-
117. be
VAN MALDEREN Bjorn
-
118. be
HERREGODTS Rune
-
119. be
VANDERMEER Laurens
-
120. be
VAN DEN BULCK Pelle
-
121. be
LEFEBER Mathias
-
122. nl
JORNA Gijs
-
123. dk
EGHOLM Jakob
0:15
124. nl
VAN DEN BROEK Floris
-
125. nl
GEIJS Vince
-
126. be
VERHEYEN Thomas
-
127. ee
REISENBUK Erik
-
128. be
SCHELFHOUT Wies
-
129. dk
CHRISTIANSEN Matias Kjeldmark
-
130. nl
MUIS Jesse
0:17
131. be
BREUGELMANS Michiel
1:07
132. cy
POLYKARPOS Varellas
1:52
133. fr
DONDAINE Brayan
-
134. be
KONINGS Frits
1:56
135. be
LEFEBER Cédric
2:10
136. gb
MARKING Garrett
6:50
137. fr
ROSEREAU Adrien
-
138. be
GOELEN Gert
7:30
139. dk
PRøDEL Thor Mørup
-
DNF. nl
KLOESE Justin
-
DNF. fr
DUMONT Clement
-
DNF. nl
ZEBEL Daan
-
DNF. us
MCMULLEN Gabriel
-
DNF. be
GIART Pieter
-
DNF. be
DECOCK Mathieu
-
DNF. nl
WATTEZ Danilo
-
DNF. be
DRUYTS Miquel
-
DNF. be
CLAESSEN Nick
-
DNF. tr
TURGUT Onur
-
DNF. nl
VAN DER MEER Noah
-
DNF. nl
VAN KOPPEN Wessel
-

General Classification

1. dk
HONORE Mikkel Frolich
05:52:11
2. be
DE PESTEL Sander
0:20
3. be
JASPERS Ward
0:41
4. be
ISERBYT Eli
0:55
5. nl
NIEUWPOORT Jelle
0:56
6. nl
TULNER Rens
1:21
7. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
1:29
8. be
DRIESEN Jarne
1:40
9. nl
SCHELLING Ide
1:41
10. nl
VAN DEEST Martijn
2:05
11. be
DELBAEN Michael
2:14
12. be
LEMBRECHTS Toon
2:15
13. be
PANIS Thibaut
2:19
14. ee
LAUK Karl Patrick
2:24
15. be
THERAIN Quentin
2:29
16. us
WILLETT Daniel
2:30
17. tr
OZGUR Batuhan
2:31
18. be
DE WINTER Gordon
2:32
19. nl
GOSINK Stan
2:43
20. nl
MOOK Marco
2:47
21. be
SMETS Gert
2:58
22. dk
HøJGAARD JENSEN Ari
3:03
23. be
BEULLENS Cedric
3:06
24. nl
EEKHOFF Nils
3:14
25. nl
MENGOULAS Alex
3:21
26. be
MEEUS Jordi
-
27. nl
SCHOONEWILLE Jon
3:27
28. be
GOOLAERTS Stijn
3:32
29. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:36
30. be
ROMBOUTS Seppe
3:40
31. be
DEKKERS Robin
3:45
32. be
VAN MOER Brent
3:46
33. nl
DE VRIES Rick
3:48
34. be
SIEBENS Gianni
3:49
35. fi
HÄNNINEN Jaakko
3:52
36. dk
MIELKE Anders
4:08
37. nl
WILDEBOER SCHUT Melvin
4:10
38. nl
BOELE Niels
4:11
39. be
DEVOS Han
-
40. nl
PAAUWE Joris
4:14
41. be
WEEMAES Sasha
4:17
42. be
HERREGODTS Rune
4:18
43. nl
DEKKER David
4:20
44. il
EINHORN Itmar
-
45. be
REYNDERS Jens
4:23
46. fr
LOUVET Louis
4:28
47. nl
VELT Marijn
4:33
48. be
GEERTS Kenneth
4:35
49. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
4:44
50. nl
RIJSDIJK Tristan
4:47
51. be
HOUBBEN Adrien
-
52. be
BAUDE Arthur
4:53
53. ee
LATTE Raimo
4:55
54. gb
QUARTERMAN Charlie
4:57
55. ee
JOHANSON Kristjan
5:02
56. ee
KISKONEN Siim
-
57. nl
GEIJS Vince
5:03
58. nl
VOLKERS Jorn
5:05
59. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
5:08
60. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
5:11
61. nz
CARTER Tom
5:17
62. nl
GRIEMINK Niels
5:18
63. gb
BULLEY Lewis
-
64. nz
CANNINGS Cory
5:24
65. nl
RUIJMGAARD Yentl
5:33
66. dk
BIDSTRUP Soren
5:38
67. fi
RELANTO Erik
-
68. be
VERDONK Brent
5:48
69. be
AMELINCKX Stef
5:49
70. dk
DAMGAARD Christian
5:50
71. dk
VEJRE Phillip Christian
5:51
72. be
LOOCKX Lander
5:53
73. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
5:54
74. nl
VAN DESSEL Djoerd
5:57
75. be
LEFEBER Mathias
-
76. be
SZEDELYI Tomas
6:02
77. nl
ENGELE Rienk
6:06
78. be
VAN DONINCK Alec
6:08
79. nl
FLOREN Wesley
6:09
80. be
BYLOOS Jeff
6:18
81. be
THEUNIS Bram
6:24
82. be
DE VOS Lenn
6:27
83. nl
KNOPPERT Martijn
6:28
84. nl
KELLER Jesper
6:30
85. be
VAN DEN BULCK Pelle
6:34
86. jp
YOSHIMOTO Kenji
6:35
87. be
CLEREBOUT Sven
6:36
88. be
DHOORE Alessio
6:40
89. be
VANSTEENSEL Mats
6:46
90. nl
STRAVERS Jarri
6:51
91. nl
WIJFJE Tom
-
92. be
STAPPERS Dries
6:56
93. nl
JORNA Gijs
-
94. fi
TERäVä Simo
7:01
95. nl
VAN NUNSPEET Mike
7:06
96. be
VAN MALDEREN Bjorn
7:15
97. cy
AGROTIS Alexandros
-
98. dk
VEBER William
7:19
99. be
VERHEYEN Thomas
7:22
100. gb
HOGG Robert
7:36
101. nl
BOERSMA Sietse
-
102. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
7:52
103. be
VANDERMEER Laurens
7:55
104. fr
ANGONNET Romain
8:02
105. be
VERSTRAELEN Bert
8:03
106. nl
VAN NIEROP Dion
8:04
107. be
VAN STAEYEN Maarten
8:05
108. ee
REISENBUK Erik
-
109. be
GABRIELS Senne
8:29
110. nl
VAN DEN BROEK Floris
8:36
111. fr
DEBEUNNE Cesar
8:42
112. fr
HABERT Axel
8:47
113. be
ROOSEN Glenn
9:00
114. be
SERNEELS Dieter
9:04
115. ee
PRANGEL Kristo
9:09
116. be
KONINGS Frits
9:37
117. be
BREUGELMANS Michiel
10:00
118. fr
SIMON Quentin
10:01
119. dk
EGHOLM Jakob
10:32
120. us
KNICKMAN Bo
11:06
121. be
LEFEBER Cédric
11:20
122. tr
ÖZTÜRK Faruk
12:19
123. nl
MUIS Jesse
12:29
124. dk
CHRISTIANSEN Matias Kjeldmark
12:38
125. tr
DILEK Halil Ibrahim
12:50
126. be
LIJNEN Marnix
13:00
127. cy
CHRISTODOULOS Michael
13:16
128. gb
MARKING Garrett
13:56
129. fi
UUSIPERHE Jesse
14:21
130. be
SCHELFHOUT Wies
14:35
131. tr
TIRYAKI Oguzhan
14:57
132. be
TORNU Valentin
16:20
133. fr
DESEURE Hugo
16:27
134. fr
ROSEREAU Adrien
16:44
135. be
GOELEN Gert
17:21
136. cy
POLYKARPOS Varellas
17:23
137. dk
PRøDEL Thor Mørup
19:26
138. fr
DONDAINE Brayan
20:40
139. gb
JONES Harrison
22:54

Mountains Classification

1. be
ISERBYT Eli
6
2. dk
VEJRE Phillip Christian
5
3. be
THERAIN Quentin
3
4. tr
DILEK Halil Ibrahim
3
5. nl
SCHELLING Ide
1

Points Classification

1. be
WEEMAES Sasha
60
2. dk
NORSGAARD CHRISTIANSEN Mathias
50
3. be
DE PESTEL Sander
48
4. dk
HONORE Mikkel Frolich
43
5. be
ISERBYT Eli
32
6. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
28
7. be
DELBAEN Michael
26
8. nl
EEKHOFF Nils
26
9. nl
SCHELLING Ide
22
10. ee
LAUK Karl Patrick
21
11. be
GOOLAERTS Stijn
21
12. fi
HÄNNINEN Jaakko
21
13. be
JASPERS Ward
20
14. be
MEEUS Jordi
20
15. nl
NIEUWPOORT Jelle
16
16. dk
EGHOLM Jakob
16
17. fr
LOUVET Louis
15
18. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
15
19. be
BAUDE Arthur
14
20. dk
LINDQUIST Christian Ingemann
13
21. nl
STRAVERS Jarri
13
22. be
SMETS Gert
12
23. nl
MENGOULAS Alex
12
24. be
LEMBRECHTS Toon
11
25. be
VAN DONINCK Alec
11
26. be
DE WINTER Gordon
10
27. fr
HABERT Axel
10
28. be
BEULLENS Cedric
9
29. be
PANIS Thibaut
9
30. ee
KISKONEN Siim
9
31. be
DRIESEN Jarne
8
32. be
THERAIN Quentin
8
33. nl
RIJSDIJK Tristan
8
34. nl
SCHOONEWILLE Jon
7
35. tr
ÖZTÜRK Faruk
6
36. us
WILLETT Daniel
5
37. be
LIJNEN Marnix
5
38. be
DEVOS Han
4
39. tr
OZGUR Batuhan
2
40. gb
JONES Harrison
2
41. nl
TULNER Rens
1
42. nl
VAN DESSEL Djoerd
1

Youth Classification

1. be
DE PESTEL Sander
05:52:31
2. nl
TULNER Rens
1:01
3. be
DRIESEN Jarne
1:20
4. nl
SCHELLING Ide
1:21
5. nl
VAN DEEST Martijn
1:45
6. be
DELBAEN Michael
1:54
7. us
WILLETT Daniel
2:10
8. tr
OZGUR Batuhan
2:11
9. nl
GOSINK Stan
2:23
10. nl
MOOK Marco
2:27
11. nl
EEKHOFF Nils
2:54
12. be
MEEUS Jordi
3:01
13. nl
SCHOONEWILLE Jon
3:07
14. nl
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan
3:16
15. be
ROMBOUTS Seppe
3:20
16. be
VAN MOER Brent
3:26
17. nl
DE VRIES Rick
3:28
18. be
SIEBENS Gianni
3:29
19. dk
MIELKE Anders
3:48
20. nl
BOELE Niels
3:51
21. nl
PAAUWE Joris
3:54
22. be
WEEMAES Sasha
3:57
23. be
HERREGODTS Rune
3:58
24. nl
DEKKER David
4:00
25. be
REYNDERS Jens
4:03
26. nl
VELT Marijn
4:13
27. be
VAN SCHAEYBROEK Jonas
4:24
28. be
HOUBBEN Adrien
4:27
29. be
BAUDE Arthur
4:33
30. gb
QUARTERMAN Charlie
4:37
31. nl
GEIJS Vince
4:43
32. nl
VOLKERS Jorn
4:45
33. fr
DEBEAUMARCHE Nicolas
4:48
34. fr
DEGARNDCOURT Hadrien
4:51
35. nl
GRIEMINK Niels
4:58
36. gb
BULLEY Lewis
-
37. nl
RUIJMGAARD Yentl
5:13
38. dk
BIDSTRUP Soren
5:18
39. be
AMELINCKX Stef
5:29
40. dk
DAMGAARD Christian
5:30
41. dk
VEJRE Phillip Christian
5:31
42. be
VAN HAUWERMEIREN Michiel
5:34
43. be
LEFEBER Mathias
5:37
44. be
SZEDELYI Tomas
5:42
45. be
VAN DONINCK Alec
5:48
46. be
BYLOOS Jeff
5:58
47. be
DE VOS Lenn
6:07
48. nl
KNOPPERT Martijn
6:08
49. nl
KELLER Jesper
6:10
50. jp
YOSHIMOTO Kenji
6:15
51. be
DHOORE Alessio
6:20
52. be
VANSTEENSEL Mats
6:26
53. nl
WIJFJE Tom
6:31
54. fi
TERäVä Simo
6:41
55. be
VAN MALDEREN Bjorn
6:55
56. cy
AGROTIS Alexandros
-
57. nl
BOERSMA Sietse
7:16
58. cy
ODYSSEAS Patsalosavvis
7:32
59. fr
ANGONNET Romain
7:42
60. be
VAN STAEYEN Maarten
7:45
61. be
GABRIELS Senne
8:09
62. nl
VAN DEN BROEK Floris
8:16
63. fr
HABERT Axel
8:27
64. be
SERNEELS Dieter
8:44
65. ee
PRANGEL Kristo
8:49
66. be
KONINGS Frits
9:17
67. dk
EGHOLM Jakob
10:12
68. us
KNICKMAN Bo
10:46
69. tr
DILEK Halil Ibrahim
12:30
70. gb
MARKING Garrett
13:36
71. fi
UUSIPERHE Jesse
14:01
72. be
SCHELFHOUT Wies
14:15
73. tr
TIRYAKI Oguzhan
14:37
74. be
TORNU Valentin
16:00
75. fr
DESEURE Hugo
16:07
76. fr
ROSEREAU Adrien
16:24
77. be
GOELEN Gert
17:01
78. cy
POLYKARPOS Varellas
17:03

Teams Classification

1.
Balen BC
16:52:53
2.
Young Telenet Fidea Cycling
1:38
3.
WSV Emmen
2:49