Go to:  Stage 1  Stage 2  Stage 3 

Tour of Qinghai Lake

Stage 3

: Xining > Qinghai Lake

Tuesday 7th July (2015)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 148km


Stage Result

1. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
03:21:50
2. it
WACKERMANN Luca
Southeast
-
3. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
0:03
4. it
POZZO Mattia
Nippo - Vini Fantini
-
5. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
6. it
BUSATO Matteo
Southeast
-
7. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
8. fr
VAUBOURZEIX Thomas
Lupus Racing Team
-
9. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
10. fr
JEANNES Matthieu
Lupus Racing Team
0:14
11. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
1:01
12. it
MALAGUTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
1:08
13. it
TEDESCHI Mirko
Southeast
-
14. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
15. er
DEBESAY Mekseb
Bike Aid
-
16. it
CECCHINEL Giorgio
Southeast
-
17. ru
SAVITSKIY Ivan
RusVelo
-
18. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
19. ru
GORODNICHEV Ilya
RTS-Santic Racing Team
-
20. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
21. si
ROGLIč Primož
Adria Mobil
-
22. ru
ZAGORODNII Vladimir
RTS-Santic Racing Team
-
23. et
GRMAY Tsgabu
Lampre - Merida
-
24. si
FAJT Kristjan
Adria Mobil
1:20
25. mx
LEMUS Luis
Airgas Safeway Cycling
1:25
26. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
1:39
27. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
28. nz
JOWSEY Nick
Lupus Racing Team
1:41
29. nl
DE JONGE Maarten
Bike Aid
1:43
30. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
31. mx
MARTINS Uri
Amore
-
32. uz
AKPAROV Abdullojon
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
33. au
O\' CONNOR Ben
Navitas Satalyst Racing team
-
34. nz
JUDD James
Parkhotel Valkenburg CT
-
35. it
BANI Eugenio
Amore
1:48
36. co
LOPEZ Vladimir
China Continental Team of Gansu Bank
2:24
37. co
ROJAS ROJAS Mario Alberto
RTS-Santic Racing Team
-
38. mx
MEDINA Gerardo
Airgas Safeway Cycling
-
39. co
LINARES Oscar Alexander
China Continental Team of Gansu Bank
-
40. uz
HALMURATOV Muradjan
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
2:59
41. us
MURPHY Kyle
Lupus Racing Team
-
42. ch
CAMBIANICA Enea
Meridiana Kamen Team
-
43. cn
WU Shengjun
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
44. de
HOLLER Nikodemus
Bike Aid
3:43
45. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
3:58
46. by
KOSHEVOY Ilia
Lampre - Merida
-
47. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
48. au
COOPER Mitchell
Navitas Satalyst Racing team
-
49. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
50. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
51. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
52. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
53. uz
SUNNATOV Akramjon
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
54. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
5:42
55. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
56. us
EASTER Griffin
Airgas Safeway Cycling
-
57. it
FONZI Giuseppe
Southeast
-
58. ru
BOEV Igor
RusVelo
7:40
59. hk
HO Burr
HKSI Pro Cycling Team
-
60. gr
TAMOURIDIS Ioannis
Synergy Baku Cycling Project
-
61. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
62. jp
KUROEDA Shiki
Nippo - Vini Fantini
-
63. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
64. at
EIBEGGER Markus
Synergy Baku Cycling Project
-
65. hk
CHEUNG King Lok
HKSI Pro Cycling Team
-
66. ru
ERSHOV Artur
RusVelo
-
67. ru
SHPILEVSKY Boris
RTS-Santic Racing Team
-
68. it
BERTAZZO Liam
Southeast
-
69. si
KUMP Marko
Adria Mobil
-
70. si
STIMULAK Klemen
Adria Mobil
-
71. si
NOVAK Domen
Adria Mobil
-
72. si
PER David
Adria Mobil
-
73. it
GAVAZZI Mattia
Amore
-
74. it
LUNARDON Paolo
Amore
-
75. de
BICHLMANN Daniel
Bike Aid
8:19
76. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
8:30
77. az
ASADOV Elchin
Synergy Baku Cycling Project
8:41
78. cn
MING XING Xue
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
79. us
MCCUTCHEON Connor
Airgas Safeway Cycling
-
80. si
PIBERNIK Luka
Lampre - Merida
-
81. hk
KO Siu Wai
HKSI Pro Cycling Team
-
82. us
OLHEISER Michael
Lupus Racing Team
-
83. ru
KURBATOV Alexey
RusVelo
-
84. nl
KOOIJMAN Jaap
Parkhotel Valkenburg CT
-
85. hk
MOW Ching Ying
HKSI Pro Cycling Team
-
86. ua
DIUDIA Volodymyr
China Continental Team of Gansu Bank
8:47
87. cn
WANG Jiancai
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
8:52
88. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
89. cn
LIU Jiankun
Wildto Cycling Team
-
90. cn
ZHANG Chunlong
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
91. ru
EVTUSHENKO Alexander
RusVelo
-
92. uz
ABREKOV Yusup
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
93. hk
CHEUNG King Wai
HKSI Pro Cycling Team
-
94. co
WILCHES Norberto
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
95. hk
CHIU Ho San
HKSI Pro Cycling Team
-
96. ua
KOGUT Volodymyr
Amore
-
97. us
MAUCH Justin
Airgas Safeway Cycling
-
98. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
99. de
BECK Joschka
Bike Aid
-
100. us
MURPHY Evan
Lupus Racing Team
-
101. pl
JANIACZYK Blazej
Kolss BDC Team
-
102. nl
BLOKKER Joris
Parkhotel Valkenburg CT
-
103. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
-
104. ru
SEROV Alexander
RusVelo
-
105. it
VIOLA Antonio
Nippo - Vini Fantini
-
106. hk
CHAN Chun Hing
HKSI Pro Cycling Team
-
107. us
WINSTON David
Lupus Racing Team
-
108. ua
TESLER Artem
China Continental Team of Gansu Bank
-
109. nl
SCHOONBROODT Bob
Parkhotel Valkenburg CT
-
110. sk
VIGLASKY Ivan
CK Banska Bystrica
-
111. us
GOTTLIEB Kevin
Airgas Safeway Cycling
-
112. sk
DEBNAR Miroslav
CK Banska Bystrica
9:03
113. hr
FRANKOVIC Mateo
Meridiana Kamen Team
11:17
114. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
-
115. hr
MALTAR Bruno
Meridiana Kamen Team
-
116. jp
HISHINUMA Yukinori
Amore
-
117. au
LEONARD Matthew
Navitas Satalyst Racing team
-
118. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-
119. uz
DARMONOV Jakhongir
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
120. au
WALKER Kane
Navitas Satalyst Racing team
-
121. es
NOHALES NIETO Edgar
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
122. au
SULZBERGER Wesley
Navitas Satalyst Racing team
-
123. au
NAPIER Grayson
Navitas Satalyst Racing team
13:47
124. it
ZAMPARELLA Marco
Amore
-
125. cn
LIU Wei
Wildto Cycling Team
16:53
126. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
16:56
127. cn
YU Shi Jie
Wildto Cycling Team
17:01
128. de
FRITZ Fabian
Bike Aid
-
129. er
MERON MENGSTAB Amanuel
Bike Aid
-
130. sk
BATORA Lukáš
CK Banska Bystrica
-
131. ru
STASH Mamyr
RusVelo
-
132. sk
HARAG Tomáš
CK Banska Bystrica
-
133. de
THöMEL Tino
RTS-Santic Racing Team
-
134. sk
FRANO Martin
CK Banska Bystrica
-
DNF. sk
VANCO Jakub
CK Banska Bystrica
-
DNF. cn
LI Guanghui
Wildto Cycling Team
-
DNF. cn
YAN Zhipeng
Wildto Cycling Team
-
DNS. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
DNS. us
RODRIGUES Matt
Airgas Safeway Cycling
-
DNS. au
YATES Theodore
Navitas Satalyst Racing team
-
DNS. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-

General Classification

1. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
10:17:10
2. it
WACKERMANN Luca
Southeast
0:01
3. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
0:09
4. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
0:10
5. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
6. fr
VAUBOURZEIX Thomas
Lupus Racing Team
-
7. it
POZZO Mattia
Nippo - Vini Fantini
-
8. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
0:11
9. it
BUSATO Matteo
Southeast
0:13
10. fr
JEANNES Matthieu
Lupus Racing Team
0:24
11. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
1:11
12. ru
ZAGORODNII Vladimir
RTS-Santic Racing Team
1:17
13. ru
SAVITSKIY Ivan
RusVelo
1:18
14. er
DEBESAY Mekseb
Bike Aid
-
15. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
16. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
17. et
GRMAY Tsgabu
Lampre - Merida
-
18. si
ROGLIč Primož
Adria Mobil
-
19. it
TEDESCHI Mirko
Southeast
-
20. it
MALAGUTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
-
21. ru
GORODNICHEV Ilya
RTS-Santic Racing Team
-
22. it
CECCHINEL Giorgio
Southeast
-
23. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
24. si
FAJT Kristjan
Adria Mobil
1:30
25. mx
LEMUS Luis
Airgas Safeway Cycling
1:35
26. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
1:49
27. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
28. nz
JOWSEY Nick
Lupus Racing Team
-
29. nz
JUDD James
Parkhotel Valkenburg CT
1:52
30. nl
DE JONGE Maarten
Bike Aid
1:53
31. mx
MARTINS Uri
Amore
-
32. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
33. uz
AKPAROV Abdullojon
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
34. au
O\' CONNOR Ben
Navitas Satalyst Racing team
-
35. it
BANI Eugenio
Amore
1:58
36. co
LOPEZ Vladimir
China Continental Team of Gansu Bank
2:34
37. mx
MEDINA Gerardo
Airgas Safeway Cycling
-
38. co
LINARES Oscar Alexander
China Continental Team of Gansu Bank
-
39. co
ROJAS ROJAS Mario Alberto
RTS-Santic Racing Team
-
40. ch
CAMBIANICA Enea
Meridiana Kamen Team
3:09
41. us
MURPHY Kyle
Lupus Racing Team
-
42. uz
HALMURATOV Muradjan
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
43. cn
WU Shengjun
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
44. de
HOLLER Nikodemus
Bike Aid
3:53
45. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
4:00
46. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
4:08
47. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
48. by
KOSHEVOY Ilia
Lampre - Merida
-
49. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
50. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
51. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
52. au
COOPER Mitchell
Navitas Satalyst Racing team
-
53. uz
SUNNATOV Akramjon
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
54. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
5:52
55. us
EASTER Griffin
Airgas Safeway Cycling
-
56. it
FONZI Giuseppe
Southeast
-
57. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
58. si
KUMP Marko
Adria Mobil
7:30
59. it
GAVAZZI Mattia
Amore
7:40
60. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
7:46
61. gr
TAMOURIDIS Ioannis
Synergy Baku Cycling Project
7:50
62. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
63. it
LUNARDON Paolo
Amore
-
64. it
BERTAZZO Liam
Southeast
-
65. ru
BOEV Igor
RusVelo
-
66. hk
CHEUNG King Lok
HKSI Pro Cycling Team
-
67. hk
HO Burr
HKSI Pro Cycling Team
-
68. at
EIBEGGER Markus
Synergy Baku Cycling Project
-
69. jp
KUROEDA Shiki
Nippo - Vini Fantini
-
70. ru
ERSHOV Artur
RusVelo
-
71. si
NOVAK Domen
Adria Mobil
-
72. si
PER David
Adria Mobil
-
73. si
STIMULAK Klemen
Adria Mobil
-
74. ru
SHPILEVSKY Boris
RTS-Santic Racing Team
-
75. de
BICHLMANN Daniel
Bike Aid
8:29
76. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
8:40
77. cn
MING XING Xue
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
8:45
78. us
MCCUTCHEON Connor
Airgas Safeway Cycling
8:50
79. nl
KOOIJMAN Jaap
Parkhotel Valkenburg CT
8:51
80. si
PIBERNIK Luka
Lampre - Merida
-
81. us
OLHEISER Michael
Lupus Racing Team
-
82. hk
MOW Ching Ying
HKSI Pro Cycling Team
-
83. hk
KO Siu Wai
HKSI Pro Cycling Team
-
84. ru
KURBATOV Alexey
RusVelo
-
85. us
WINSTON David
Lupus Racing Team
8:55
86. ua
DIUDIA Volodymyr
China Continental Team of Gansu Bank
8:57
87. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
9:00
88. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
89. us
MURPHY Evan
Lupus Racing Team
9:02
90. it
VIOLA Antonio
Nippo - Vini Fantini
-
91. ua
TESLER Artem
China Continental Team of Gansu Bank
-
92. co
WILCHES Norberto
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
93. de
BECK Joschka
Bike Aid
-
94. us
GOTTLIEB Kevin
Airgas Safeway Cycling
-
95. cn
ZHANG Chunlong
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
96. us
MAUCH Justin
Airgas Safeway Cycling
-
97. uz
ABREKOV Yusup
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
98. hk
CHEUNG King Wai
HKSI Pro Cycling Team
-
99. pl
JANIACZYK Blazej
Kolss BDC Team
-
100. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
-
101. nl
SCHOONBROODT Bob
Parkhotel Valkenburg CT
-
102. hk
CHAN Chun Hing
HKSI Pro Cycling Team
-
103. cn
LIU Jiankun
Wildto Cycling Team
-
104. ru
EVTUSHENKO Alexander
RusVelo
-
105. cn
WANG Jiancai
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
106. nl
BLOKKER Joris
Parkhotel Valkenburg CT
-
107. ru
SEROV Alexander
RusVelo
-
108. hk
CHIU Ho San
HKSI Pro Cycling Team
-
109. sk
VIGLASKY Ivan
CK Banska Bystrica
-
110. az
ASADOV Elchin
Synergy Baku Cycling Project
9:11
111. sk
DEBNAR Miroslav
CK Banska Bystrica
9:13
112. ua
KOGUT Volodymyr
Amore
9:22
113. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
11:27
114. hr
MALTAR Bruno
Meridiana Kamen Team
-
115. au
SULZBERGER Wesley
Navitas Satalyst Racing team
-
116. uz
DARMONOV Jakhongir
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
-
117. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-
118. es
NOHALES NIETO Edgar
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
-
119. au
LEONARD Matthew
Navitas Satalyst Racing team
-
120. jp
HISHINUMA Yukinori
Amore
11:47
121. au
NAPIER Grayson
Navitas Satalyst Racing team
13:57
122. it
ZAMPARELLA Marco
Amore
-
123. cn
LIU Wei
Wildto Cycling Team
17:03
124. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
17:06
125. de
THöMEL Tino
RTS-Santic Racing Team
17:11
126. ru
STASH Mamyr
RusVelo
-
127. de
FRITZ Fabian
Bike Aid
-
128. er
MERON MENGSTAB Amanuel
Bike Aid
-
129. sk
BATORA Lukáš
CK Banska Bystrica
-
130. cn
YU Shi Jie
Wildto Cycling Team
-
131. sk
HARAG Tomáš
CK Banska Bystrica
18:46
132. hr
FRANKOVIC Mateo
Meridiana Kamen Team
30:52
133. au
WALKER Kane
Navitas Satalyst Racing team
31:17
134. sk
FRANO Martin
CK Banska Bystrica
32:35

Mountains Classification

1. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
9
2. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
7
3. ru
ZAGORODNII Vladimir
RTS-Santic Racing Team
5
4. co
ROJAS ROJAS Mario Alberto
RTS-Santic Racing Team
3
5. it
WACKERMANN Luca
Southeast
2
6. fr
VAUBOURZEIX Thomas
Lupus Racing Team
1

Points Classification

1. si
KUMP Marko
Adria Mobil
32
2. it
GAVAZZI Mattia
Amore
27
3. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
25
4. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
22
5. it
WACKERMANN Luca
Southeast
19
6. ru
SAVITSKIY Ivan
RusVelo
19
7. it
POZZO Mattia
Nippo - Vini Fantini
17
8. de
THöMEL Tino
RTS-Santic Racing Team
17
9. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
16
10. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
15
11. gr
TAMOURIDIS Ioannis
Synergy Baku Cycling Project
14
12. fr
VAUBOURZEIX Thomas
Lupus Racing Team
13
13. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
13
14. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
12
15. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
12
16. us
MURPHY Evan
Lupus Racing Team
12
17. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
12
18. us
WINSTON David
Lupus Racing Team
11
19. it
VIOLA Antonio
Nippo - Vini Fantini
11
20. cn
MING XING Xue
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
10
21. it
BUSATO Matteo
Southeast
10
22. it
BANI Eugenio
Amore
7
23. it
BERTAZZO Liam
Southeast
7
24. fr
JEANNES Matthieu
Lupus Racing Team
6
25. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
5
26. au
NAPIER Grayson
Navitas Satalyst Racing team
5
27. it
MALAGUTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
4
28. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
4
29. it
TEDESCHI Mirko
Southeast
3
30. nz
JOWSEY Nick
Lupus Racing Team
3
31. it
LUNARDON Paolo
Amore
3
32. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
3
33. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
2
34. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
2
35. ua
KOGUT Volodymyr
Amore
2
36. ru
ZAGORODNII Vladimir
RTS-Santic Racing Team
1
37. er
DEBESAY Mekseb
Bike Aid
1
38. nz
JUDD James
Parkhotel Valkenburg CT
1
39. us
MCCUTCHEON Connor
Airgas Safeway Cycling
1
40. si
PIBERNIK Luka
Lampre - Merida
1
41. de
BECK Joschka
Bike Aid
1

Teams Classification

1.
Southeast
30:53:11
2.
Kolss BDC Team
-
3.
Lupus Racing Team
0:47
4.
RTS-Santic Racing Team
1:08
5.
Adria Mobil
1:20
6.
Nippo - Vini Fantini
3:58
7.
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
4:33
8.
Bike Aid
5:23
9.
Beijing Yanqing Innova Cycling Team
7:29
10.
China Continental Team of Gansu Bank
7:35
11.
Airgas Safeway Cycling
8:20
12.
Synergy Baku Cycling Project
9:09
13.
Parkhotel Valkenburg CT
9:20
14.
Amore
10:00
15.
Meridiana Kamen Team
11:48
16.
Lampre - Merida
12:36
17.
Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
13:12
18.
RusVelo
15:17
19.
Navitas Satalyst Racing team
15:47
20.
HKSI Pro Cycling Team
22:50
21.
CK Banska Bystrica
33:45
22.
Wildto Cycling Team
41:35