Dookola Mazowsza

Final Classification

Saturday 1st August (2015)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
13:34:24
2. de
THIELE Kersten
Rad-Net Rose Team
0:12
3. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
0:15
4. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
0:19
5. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
0:20
6. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:24
7. pl
KIENDYS Tomasz
CCC Sprandi Polkowice
-
8. nl
VERMEULEN Jeff
Cyclingteam Jo Piels
0:27
9. kz
KULIMBETOV Nurbolat
Seven Rivers Cycling Team
0:29
10. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
0:30
11. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:33
12. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:38
13. pl
RęBIEWSKI Jarosław
Domin Sport
0:41
14. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
0:44
15. pl
HABA Grzegorz
0:46
16. kz
PANASSENKO Nikita
Seven Rivers Cycling Team
0:47
17. nl
JANSSEN Yannick
0:49
18. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
1:23
19. nl
POUTSMA Stefan
Cyclingteam Jo Piels
1:31
20. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:35
21. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
1:37
22. de
REINHARDT Theo
Rad-Net Rose Team
1:42
23. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
-
24. dk
AISTRUP Nikola
Riwal Platform Cycling Team
1:45
25. fi
MANNINEN Matti
1:47
26. pl
SKARZYNSKI Wojciech
1:48
27. dk
OLLEGAARD Morten
Riwal Platform Cycling Team
-
28. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
1:49
29. kz
NIKITIN Matvey
Seven Rivers Cycling Team
-
30. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
1:50
31. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
1:52
32. kz
GATSKIY Pavel
Seven Rivers Cycling Team
1:53
33. by
PIASETSKI Aliaksandr
1:55
34. pl
JANISZEWSKI Sylwester
Wibatech Fuji
1:57
35. pl
DETKO Artur
Domin Sport
2:01
36. kz
ZAKHAROV Artyom
Seven Rivers Cycling Team
2:04
37. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
2:08
38. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
2:10
39. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
2:12
40. sk
BRONIS Roman
Kemo Dukla Trencin
2:13
41. pl
NOWACZEK Mateusz
Kolss BDC Team
2:31
42. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
3:27
43. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
3:30
44. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
3:33
45. dk
SCHONNEMANN LARSEN Kaspar
Riwal Platform Cycling Team
4:09
46. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
4:41
47. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
6:10
48. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
6:58
49. pl
SOBIERAJ Przemyslaw
Wibatech Fuji
7:35
50. pl
SYKALA Wojciech
8:44
51. no
LUNDER TEFRE Nikolai
8:47
52. fr
MONCORGE Pierre
8:48
53. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
8:51
54. pl
SKARżYńSKI Piotr
Whistle Team Ziemia Brzeska
8:52
55. pl
GRABIS Mateusz
-
56. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
57. pl
GóRECKI Patryk
9:07
58. pl
KRZYWDA Patryk
9:13
59. pl
OBORSKI Dominik
Whistle Team Ziemia Brzeska
9:15
60. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
-
61. pl
FRANCZAK Wojciech
9:17
62. se
SVENSSON Johan
9:24
63. dk
JORGENSEN Kasper Linde
Riwal Platform Cycling Team
9:32
64. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
-
65. pl
WYPYCH Karol
9:38
66. pl
JAROMIN Piotr
9:39
67. pl
SOLINSKI Jakub
9:40
68. pl
KOHUT Slawomir
9:45
69. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
9:51
70. by
ZHYHUNOU Dzmitry
10:04
71. pl
WEWIÓR Patryk
10:10
72. de
BOMMEL Henning
Rad-Net Rose Team
10:21
73. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
10:25
74. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
10:29
75. by
BUDKEVICH Kanstantsin
10:43
76. pl
WEWIÓR Dominik
10:49
77. by
DUBOVSKI Vladzislau
11:06
78. de
SCHIEWER Franz
LKT Team Brandenburg
11:09
79. pl
SOLINSKI Patryk
-
80. pl
KORCZYNSKI Borys
11:10
81. by
STROKAU Vasili
11:14
82. pl
KISTOWSKI Kacper
11:20
83. pl
DOMAGANA Patryk
11:21
84. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
11:22
85. se
PöLDER Robert
11:30
86. pl
KASPEREK Michal
11:36
87. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
11:38
88. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
11:48
89. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
12:12
90. sk
KOVáC Maros
Kemo Dukla Trencin
12:35
91. pl
KUCIęBA Karol
12:48
92. pl
FURCZYK Maciej
13:15
93. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
13:24
94. pl
ZLOTOWICZ Patryk
13:28
95. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
13:31
96. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
13:34
97. pl
CZAJKOWSKI Mateusz
14:11
98. pl
LEWANDOWSKI Kamil
-
99. pl
BIJAK Marcin
14:18
100. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
14:29
101. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
16:13
102. pl
KRAKOWIAK Norbert
16:34
103. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
16:37

Mountains Classification

1. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
26
2. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
12
3. pl
KOMAR Mateusz
Whistle Team Ziemia Brzeska
10
4. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
7
5. se
SVENSSON Johan
7
6. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
7
7. pl
CHARUCKI Pawel
Domin Sport
6
8. dk
MøRKøV Jesper
Riwal Platform Cycling Team
6
9. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
5
10. pl
SKARZYNSKI Wojciech
5
11. pl
WITECKI Mariusz
Domin Sport
5
12. pl
TOMASIAK Konrad
Kolss BDC Team
3
13. pl
SOLINSKI Patryk
3
14. pl
NOWAK Mateusz
Domin Sport
1
15. pl
DETKO Artur
Domin Sport
1
16. pl
SYKALA Wojciech
1
17. fr
MONCORGE Pierre
1
18. pl
ZLOTOWICZ Patryk
1
19. by
STROKAU Vasili
1

Youth Classification

1. nl
BRUSSELMAN Twan
Cyclingteam Jo Piels
13:34:39
2. de
WEINSTEIN Dominic
Rad-Net Rose Team
0:09
3. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
0:15
4. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
0:18
5. de
WILLWOHL Willi
LKT Team Brandenburg
0:23
6. pl
BANASZEK Adrian
Kolss BDC Team
0:29
7. ua
BONDARENKO Pavlo
Kyiv Capital Racing
1:08
8. nl
JANSSEN Adriaan
Cyclingteam Jo Piels
1:22
9. nl
RODENBURG Tim
Cyclingteam Jo Piels
1:27
10. pl
PAWLAK Tobiasz
Domin Sport
1:35
11. ua
ASHUROV Konstantin
Kyiv Capital Racing
1:37
12. by
PIASETSKI Aliaksandr
1:40
13. ua
KOZACHENKO Sergiy
Kyiv Capital Racing
1:53
14. ua
SHUMILOV Iurii
Kyiv Capital Racing
1:57
15. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
3:12
16. ua
MORUGA Anton
Kyiv Capital Racing
3:15
17. kz
KUZMIN Anton
Seven Rivers Cycling Team
3:18
18. de
SCHOMBER Nils
Rad-Net Rose Team
4:26
19. pl
STOSZ Patryk
CCC Sprandi Polkowice
6:43
20. pl
SYKALA Wojciech
8:29
21. no
LUNDER TEFRE Nikolai
8:32
22. pl
GRABIS Mateusz
8:37
23. pl
GRONKIEWICZ Kacper
-
24. pl
GóRECKI Patryk
8:52
25. pl
KRZYWDA Patryk
8:58
26. by
HARAKHAVIK Uladzimir
Minsk Cycling Club
9:00
27. pl
FRANCZAK Wojciech
9:02
28. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
9:17
29. pl
WYPYCH Karol
9:23
30. pl
JAROMIN Piotr
9:24
31. pl
SOLINSKI Jakub
9:25
32. pl
SZCZEPANOWSKI Bartosz
9:36
33. by
ZHYHUNOU Dzmitry
9:49
34. pl
WEWIÓR Patryk
9:55
35. sk
LAJCHA Juraj
Kemo Dukla Trencin
10:10
36. pl
ZAWISTOWSKI Kamil
10:14
37. by
BUDKEVICH Kanstantsin
10:28
38. pl
WEWIÓR Dominik
10:34
39. by
DUBOVSKI Vladzislau
10:51
40. pl
SOLINSKI Patryk
10:54
41. pl
KORCZYNSKI Borys
10:55
42. by
STROKAU Vasili
10:59
43. pl
KISTOWSKI Kacper
11:05
44. ua
SKORENKO Mykyta
Kyiv Capital Racing
11:07
45. pl
KASPEREK Michal
11:21
46. dk
KONGSTAD Tobias
Riwal Platform Cycling Team
11:57
47. nl
VAN DER DUIN Patrick
Cyclingteam Jo Piels
13:09
48. pl
ZLOTOWICZ Patryk
13:13
49. pl
LEDUCHOWSKI Aleksander
13:16
50. pl
BIJAK Marcin
14:03
51. pl
SAMOL Pawel
Wibatech Fuji
15:58
52. pl
KRAKOWIAK Norbert
16:19
53. de
FRAHM Jasper
LKT Team Brandenburg
16:22

Teams Classification

No results available.