Stage 1 (TTT): Bogotá > Bogotá - Stage Result

Sunday 2nd August 2015

No results available.

Stage 2: Bogotá > Paipa - Stage Result

Monday 3rd August 2015

1. co
RODRIGUEZ Wilmer Dario
04:11:39
2. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Orgullo Antiqueño
-
3. co
FORERO CARRENO Juan Pablo
0:04

Stage 3: Paipa > Cota - Stage Result

Tuesday 4th August 2015

1. co
JAIMES José De Jesus
03:58:13
2. co
CASTANEDA ORTEGA Jaime
EPM-UNE-Área Metropolitana
-
3. co
OSPINA Jhonatan
-

Stage 4: Guaduas > Guaduas - Stage Result

Wednesday 5th August 2015

1. co
SANCHEZ Edwin
05:29:33
2. co
CASTANEDA ORTEGA Jaime
EPM-UNE-Área Metropolitana
0:02
3. co
CHALAPUD Robinson
Orgullo Antiqueño
-

Stage 5: Mariquita > Ibagué - Stage Result

Thursday 6th August 2015

1. cr
BETANCOURT Paul
04:24:41
2. co
ORJUELA GUTIERREZ Fernando
0:16
3. ve
MENDOZA Gabriel
0:22

Stage 6: Ibagué > Salento - Stage Result

Friday 7th August 2015

1. co
SERNA Alejandro
04:00:30
2. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
Orgullo Antiqueño
0:19
3. co
GIRALDO Steven
0:25

Stage 7: Armenia > Riosucio - Stage Result

Saturday 8th August 2015

1. co
GOMEZ ARCHILA Camilo Andres
03:59:32
2. co
PENA Jose Flober
0:08
3. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
Orgullo Antiqueño
0:14

Stage 8 (ITT): Viterbo > La Virginia - Stage Result

Sunday 9th August 2015

1. co
INFANTINO ABREU Rafael
EPM-UNE-Área Metropolitana
00:25:50
2. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
Orgullo Antiqueño
0:27
3. co
OSPINA Jhonatan
0:31

Stage 9: Cartago > Alto Boquerón El Tambo - Stage Result

Tuesday 11th August 2015

1. es
SEVILLA RIBERA Oscar
EPM-UNE-Área Metropolitana
03:30:12
2. co
LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe
0:01
3. co
SERNA Alejandro
0:06

Stage 10: Villamaría > Alto de Minas - Stage Result

Wednesday 12th August 2015

1. co
RIVERA ALVAREZ Oscar Javier
04:08:23
2. es
SEVILLA RIBERA Oscar
EPM-UNE-Área Metropolitana
0:14
3. co
RAMIREZ CALDERON Alejandro
0:27

Stage 11: Don Matías > Ituango - Stage Result

Thursday 13th August 2015

1. co
SUAREZ SUAREZ Juan Pablo
EPM-UNE-Área Metropolitana
03:43:47
2. co
DUARTE Alvaro
1:04
3. co
SUAZA ARANGO Bernardo
1:19

Stage 12: Ituango > Bello - Stage Result

Friday 14th August 2015

1. co
LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe
04:13:51
2. es
SEVILLA RIBERA Oscar
EPM-UNE-Área Metropolitana
-
3. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
Orgullo Antiqueño
0:01

Stage 13 (ITT): Medellín > Alto de Las Palmas - Stage Result

Saturday 15th August 2015

1. es
SEVILLA RIBERA Oscar
EPM-UNE-Área Metropolitana
00:39:58
2. co
SERNA Alejandro
0:45
3. co
LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe
0:54