AG2R La Mondiale

21. fr BARDET Romain
22. fr BERARD Julien
23. fr DANIEL Maxime
24. fr DUMOULIN Samuel
25. fr DUPONT Hubert
26. fr GAUDIN Damien
27. fr JAUREGUI Quentin
28. fr RIBLON Christophe

Androni Giocattoli - Sidermec

181. it PELLIZOTTI Franco
182. it BANDIERA Marco
183. it CHICCHI Francesco
184. it FRAPPORTI Marco
185. it GATTO Oscar
186. it TALIANI Alessio
187. it ZILIOLI Gianfranco
188. it ZORDAN Andrea

Astana Pro Team

11. nl BOOM Lars
12. kz AYAZBAYEV Maxat
13. be DE VREESE Laurens
14. kz FOMINYKH Daniil
15. it GUARDINI Andrea
16. kz KAMYSHEV Arman
17. it MALACARNE Davide
18. nl WESTRA Lieuwe

Auber 93

61. fr TRONET Steven
62. fr DASSONVILLE Flavien
63. fr GOUAULT Pierre
64. ee JAKIN Alo
65. fr LEVARLET Guillaume
66. fr MALDONADO Anthony
67. fr MENUT David
68. fr RENAULT Maxime

Bora-Argon 18

161. pl HUZARSKI Bartosz
162. de BAUHAUS Phil
163. au DEMPSTER Zakkari
164. at KONRAD Patrick
165. de MATZKA Ralf
166. de SCHILLINGER Andreas
167. at SCHORN Daniel
168. de SCHWARZMANN Michael

Bretagne - Séché Environnement

81. fr FEILLU Romain
82. fr BIDEAU Jean Marc
83. fr CAM Maxime
84. fr DELAPLACE Anthony
85. fr GERARD Arnaud
86. by HUTAROVICH Yauheni
87. fr JARRIER Benoit
88. fr LEDANOIS Kevin

Cofidis, Solutions Crédits

101. fr PETIT Adrien
102. se AHLSTRAND Jonas
103. fr CHETOUT Loïc
104. fr LAPORTE Christophe
105. fr SENECHAL Florian
106. fr VENTURINI Clément
107. be VERHELST Louis
108. fr HOFSTETTER Hugo

Equipe Cycliste Armée de Terre

211. fr DUVAL Julien
212. fr BODIOT Alexis
213. fr CANAL Fabien
214. fr CHERBONNET David
215. fr COMBAUD Romain
216. fr LEVASSEUR Jordan
217. fr RAIBAUD Jimmy
218. fr SINNER Benoit

Etixx - Quick Step

1. pl KWIATKOWSKI Michal
2. be BOONEN Tom
3. fr ALAPHILIPPE Julian
4. de MARTIN Tony
5. be LAMPAERT Yves
6. it SABATINI Fabio
7. be VANDENBERGH Stijn
8. pl WISNIOWSKI Lukasz

FDJ

41. fr DéMARE Arnaud
42. be BOUCHER David
43. fr CHAVANEL Sébastien
44. fr LECUISINIER Pierre-Henri
45. ch MORABITO Steve
46. fr MOUREY Francis
47. fr SARREAU Marc
48. fr VICHOT Arthur

Lampre - Merida

31. it MODOLO Sacha
32. it BONIFAZIO Niccolo
33. pt COSTA Mário
34. tw FENG Chun Kai
35. it FERRARI Roberto
37. it PACIONI Luca
38. cn XU Gang

Nippo - Vini Fantini

191. it CUNEGO Damiano
192. it DE NEGRI Pier Paolo
193. jp ISHIBASHI Manabu
194. jp KUROEDA Shiki
195. it MALAGUTI Alessandro
196. it MARINI Nicolas
197. it POZZO Mattia
198. jp YAMAMOTO Genki

Roth – Skoda

201. it PASQUALON Andrea
202. ch BRüNGGER Nico
203. it CECCHIN Alberto
204. ch LUKAS Jaun
205. ch MARGUET Tristan
206. ch STüSSI Colin
207. er TEKLEHAYMANOT Temesgen
208. it VACCHER Andrea

Roubaix Lille Métropole

151. be PLANCKAERT Baptiste
152. fr ANTOMARCHI Julien
153. fr BARBIER Rudy
154. fr DAMUSEAU Thomas
155. fr LEVEAU Jeremy
156. fr PILLON Romain
157. fr TURGIS Jimmy
158. be VANTOMME Maxime

RusVelo

91. ru MAIKIN Roman
92. ru BALYKIN Ivan
93. ru BOEV Igor
94. ru FIRSANOV Sergey
95. ru NIKOLAEV Sergey
96. ru POZDNYAKOV Kirill
97. ru RYBAKOV Alexander
98. ru SOLOMENNIKOV Andrey

Southeast

131. it BELLETTI Manuel
132. br ANDRIATO DE MATTAS Rafael
133. it FAVILLI Elia
134. it FEDI Andrea
135. it FINETTO Mauro
136. it GAVAZZI Francesco
137. it PONZI Simone
138. it WACKERMANN Luca

Team Europcar

121. fr VOECKLER Thomas
122. fr COQUARD Bryan
123. fr BERNAUDEAU Giovanni
124. na CRAVEN Dan
125. fr GENE Yohann
126. fr MEDEREL Maxime
127. fr QUEMENEUR Perrig
128. fr TULIK Angelo

Team Marseille 13 KTM

111. fr BLAIN Alexandre
112. fr DI GRéGORIO Rémy
113. fr EL FARES Julien
114. fr GIRAUD Benjamin
115. fr PENVEN Clément
116. fr SAINT MARTIN Clément
117. lt SISKEVICIUS Edvaldas
118. ee LAAS Martin

Team Roompot Oranje Peloton

171. nl HOOGERLAND Johnny
172. cw DE MAAR Marc
173. nl DUYN Huub
174. nl HONIG Reinier
175. nl KREDER Wesley
176. nl KREDER Michel
177. nl LAMMERTINK Maurits
178. nl VAN GINNEKEN Sjoerd

Topsport Vlaanderen - Baloise

71. be WALLAYS Jens
72. be DE TIER Floris
73. be JACOBS Pieter
74. RICKAERT Jonas
75. be SALOMEIN Jarl
76. be SPRENGERS Thomas
77. be VAN HOECKE Gijs
78. VERGAERDE Otto
79. be THEUNS Edward

Trek Factory Racing

51. it NIZZOLO Giacomo
52. it ALAFACI Eugenio
53. jp BEPPU Fumiyuki
54. be DEVOLDER Stijn
55. it FELLINE Fabio
56. nz ROULSTON Hayden
57. pt SILVESTRE Fábio
58. it BASSO Leonardo

Wanty - Groupe Gobert

141. be BAUGNIES Jerome
142. be DE GREEF Francis
143. it GASPAROTTO Enrico
144. it MARCATO Marco
145. nl MINNAARD Marco
146. be STENUIT Robin
147. it NAPOLITANO Danilo