Tre Valli Varesine

: Busto Arsizio > Varese

Wednesday 30th September (2015)

Classification: 1.HC

Category: Int. Men

Distance: 198.5km

1. it
NIBALI Vincenzo
Astana Pro Team
04:44:09
2. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
0:08
3. it
NIZZOLO Giacomo
Trek Factory Racing
-
4. it
PONZI Simone
Southeast
-
5. it
FELLINE Fabio
Trek Factory Racing
-
6. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
-
7. fr
ELISSONDE Kenny
FDJ
-
8. it
CUNEGO Damiano
Nippo - Vini Fantini
-
9. it
PARRINELLO Antonio
d\'Amico - Bottecchia
-
10. it
GAVAZZI Francesco
Southeast
-
11. it
REBELLIN Davide
CCC Sprandi Polkowice
-
12. fr
PINOT Thibaut
FDJ
-
13. si
POLANC Jan
Lampre - Merida
-
14. it
PETILLI Simone
Unieuro Wilier Trevigiani
-
15. it
CANOLA Marco
UnitedHealthcare
0:12
16. co
ARREDONDO MORENO Julián David
Trek Factory Racing
0:22
17. it
FRAPPORTI Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
0:34
18. fr
ROUX Anthony
FDJ
0:35
19. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
20. it
TALIANI Alessio
Androni Giocattoli - Sidermec
-
21. it
TIZZA Marco
Team Idea 2010 ASD
-
22. co
RUBIANO Miguel Angel
Team Colombia
-
23. za
MEINTJES Louis
MTN - Qhubeka
0:36
24. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
25. si
BRAJKOVIč Janez
UnitedHealthcare
-
26. it
BONGIORNO Francesco Manuel
Bardiani - CSF Pro Team
0:39
27. it
FEDI Andrea
Southeast
1:08
28. it
CAPELLI Luca
Team Idea 2010 ASD
-
29. it
BENEDETTI Cesare
Bora-Argon 18
1:22
30. lu
SCHLECK Fränk
Trek Factory Racing
3:31
31. it
TIRALONGO Paolo
Astana Pro Team
-
32. it
ARU Fabio
Astana Pro Team
-
33. fr
VICHOT Arthur
FDJ
3:38
34. fr
JEANNESSON Arnold
FDJ
-
35. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
3:44
36. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Sprandi Polkowice
-
37. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
38. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
5:14
39. it
RAVASI Edward
Lampre - Merida
-
40. it
BONO Matteo
Lampre - Merida
-
41. it
CATALDO Dario
Astana Pro Team
-
42. it
ROSA Diego
Astana Pro Team
-
43. co
MARTINEZ Daniel Felipe
Team Colombia
-
44. it
TECCHIO Marco
Unieuro Wilier Trevigiani
-
45. er
BERHANE Natnael
MTN - Qhubeka
-
46. fr
GENIEZ Alexandre
FDJ
-
47. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
-
48. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
-
49. de
SCHUMACHER Stefan
CCC Sprandi Polkowice
5:19
50. za
VAN ZYL Johann
MTN - Qhubeka
-
51. it
BISOLTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
-
52. it
TONELLI Alessandro
Bardiani - CSF Pro Team
5:24
53. it
STORTONI Simone
Androni Giocattoli - Sidermec
-
54. it
CHIRICO Luca
Bardiani - CSF Pro Team
6:57
55. ru
POZDNYAKOV Kirill
RusVelo
-
56. it
NIBALI Antonio
Nippo - Vini Fantini
-
57. it
BAZZANA Alessandro
UnitedHealthcare
7:23
58. it
SALERNO Cristiano
Bora-Argon 18
-
59. it
CARBONI Giovanni
Unieuro Wilier Trevigiani
-
60. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
-
61. it
CIAVATTA Paolo
d\'Amico - Bottecchia
-
62. it
SCARTEZZINI Michele
MG.Kvis Vega
-
63. it
CACCIOTTI Andrea
GM Cycling Team
-
64. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
65. za
JANSE VAN RENSBURG Jacques
MTN - Qhubeka
-
66. by
KOSHEVOY Ilia
Lampre - Merida
-
67. it
ZILIOLI Gianfranco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
-
DNF. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
DE NEGRI Pier Paolo
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
FILOSI Iuri
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
TODARO Manuel
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
MARIANI Alessandro
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
TORTA Mirko
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
PETTITI Alessandro
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
SPREAFICO Matteo
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
BERLATO Giacomo
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. es
RODRíGUEZ MARTIN Cristian
Southeast
-
DNF. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
DNF. co
RAMIREZ Carlos Mario
Team Colombia
-
DNF. co
RAMIREZ CHACON Brayan Steven
Team Colombia
-
DNF. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
-
DNF. it
BELLETTI Manuel
Southeast
-
DNF. it
BUSATO Matteo
Southeast
-
DNF. it
CONTI Samuele
Southeast
-
DNF. it
WACKERMANN Luca
Southeast
-
DNF. it
PERETTO Maria Giacomo
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
FRAPPORTI Mattia
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
BALLERINI Davide
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
CAVASIN Daniele
GM Cycling Team
-
DNF. it
ROTONDI Matteo
GM Cycling Team
-
DNF. it
RUSCETTA Andrea
GM Cycling Team
-
DNF. it
BOCCHIOLA Giorgio
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
BROGI Adriano
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
CAPOCCHI Thomas
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
LEONE Davide
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
GIORNI Silvio
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
D\' URBANO Marco
GM Cycling Team
-
DNF. co
HERNANDEZ Jose Tito
GM Cycling Team
-
DNF. it
PEDRETTI Giovanni
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
ROTA Lorenzo
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
PLEBANI Davide
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
GAFFURINI Nicola
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
MUFFOLINI Luca
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
OCCHIALINI Matteo
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
FORTIN Filippo
GM Cycling Team
-
DNF. al
NIKA Iltjan
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
VANOTTI Alessandro
Astana Pro Team
-
DNF. de
BUCHMANN Emanuel
Bora-Argon 18
-
DNF. at
KONRAD Patrick
Bora-Argon 18
-
DNF. pt
MENDES José
Bora-Argon 18
-
DNF. de
NERZ Dominik
Bora-Argon 18
-
DNF. at
PöSTLBERGER Lukas
Tirol Cycling Team
-
DNF. us
EUSER Lucas
UnitedHealthcare
-
DNF. us
PUTT Tanner
UnitedHealthcare
-
DNF. it
RATTO Daniele
UnitedHealthcare
-
DNF. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
-
DNF. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
DNF. it
AGNOLI Valerio
Astana Pro Team
-
DNF. it
SCARPONI Michele
Astana Pro Team
-
DNF. ch
MORABITO Steve
FDJ
-
DNF. fr
ROY Jérémy
FDJ
-
DNF. it
ALAFACI Eugenio
Trek Factory Racing
-
DNF. it
BASSO Leonardo
Trek Factory Racing
-
DNF. us
BUSCHE Matthew
Trek Factory Racing
-
DNF. ua
POPOVYCH Yaroslav
Trek Factory Racing
-
DNF. us
REIJNEN Kiel
UnitedHealthcare
-
DNF. it
ZURLO Federico
UnitedHealthcare
-
DNF. cz
HIRT Jan
CCC Sprandi Polkowice
-
DNF. za
JIM Songezo
MTN - Qhubeka
-
DNF. er
TEKLEHAIMANOT Daniel
MTN - Qhubeka
-
DNF. ru
ARSLANOV Ildar
RusVelo
-
DNF. ru
BOEV Igor
RusVelo
-
DNF. ru
MAIKIN Roman
RusVelo
-
DNF. ru
NIKOLAEV Sergey
RusVelo
-
DNF. ru
SAVITSKIY Ivan
RusVelo
-
DNF. ru
NYCH Artem
RusVelo
-
DNF. za
VENTER Jaco
MTN - Qhubeka
-
DNF. it
ZARDINI Edoardo
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
PIRAZZI Stefano
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
DELLE STELLE Cristian
CCC Sprandi Polkowice
-
DNF. pl
SZMYD Sylwester
CCC Sprandi Polkowice
-
DNF. it
DALL\'ANTONIA Tiziano
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. it
VIOLA Michele
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. it
RUFFONI Nicola
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
BARBIN Enrico
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
STERBINI Simone
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNS. ro
GROSU Eduard Michael
Nippo - Vini Fantini
-
DNS. at
MüHLBERGER Gregor
Team Felbermayr - Simplon Wels
-