Gran Premio Bruno Beghelli

: Monteveglio > Monteveglio

Sunday 11th October (2015)

Classification: 1.HC

Category: Int. Men

Distance: 196km

1. it
COLBRELLI Sonny
Bardiani - CSF Pro Team
04:36:11
2. it
BELLETTI Manuel
Southeast
-
3. it
FERRARI Roberto
Lampre - Merida
-
4. it
PONZI Simone
Southeast
-
5. co
DUQUE Leonardo
Team Colombia
-
6. es
PRADES Eduard
Caja Rural - Seguros RGA
-
7. it
MONTAGUTI Matteo
AG2R La Mondiale
-
8. nl
LAMMERTINK Maurits
Team Roompot Oranje Peloton
-
9. it
GATTO Oscar
Androni Giocattoli - Sidermec
-
10. it
DE NEGRI Pier Paolo
Nippo - Vini Fantini
-
11. nl
KREDER Michel
Team Roompot Oranje Peloton
-
12. pt
GONçALVES José
Caja Rural - Seguros RGA
-
13. nl
VAN GINNEKEN Sjoerd
Team Roompot Oranje Peloton
-
14. be
SPRENGERS Thomas
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
15. es
MADRAZO RUIZ Ángel
Caja Rural - Seguros RGA
-
16. nl
DUYN Huub
Team Roompot Oranje Peloton
-
17. nl
TERPSTRA Mike
Team Roompot Oranje Peloton
-
18. fr
LATOUR Pierre
AG2R La Mondiale
-
19. er
BERHANE Natnael
MTN - Qhubeka
-
20. it
DI FRANCESCO Gian Marco
MG.Kvis Vega
-
21. it
SBARAGLI Kristian
MTN - Qhubeka
-
22. it
TECCHIO Marco
Unieuro Wilier Trevigiani
-
23. uy
FERRARI Fabricio
Caja Rural - Seguros RGA
-
24. fr
CAMPISTROUS Romain
AG2R La Mondiale
-
25. pl
HONKISZ Adrian
CCC Sprandi Polkowice
-
26. fr
BOULO Matthieu
Bretagne - Séché Environnement
-
27. it
FINETTO Mauro
Southeast
-
28. it
GAVAZZI Francesco
Southeast
-
29. er
KUDUS Merhawi
MTN - Qhubeka
-
30. co
RUBIANO Miguel Angel
Team Colombia
-
31. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Sprandi Polkowice
-
32. it
BARBIN Enrico
Bardiani - CSF Pro Team
-
33. it
REBELLIN Davide
CCC Sprandi Polkowice
-
34. it
PELLIZOTTI Franco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
35. fr
DUPONT Hubert
AG2R La Mondiale
-
36. be
BAKELANTS Jan
AG2R La Mondiale
-
37. it
MALAGUTI Alessandro
Nippo - Vini Fantini
-
38. it
FEDI Andrea
Southeast
0:04
39. it
BONO Matteo
Lampre - Merida
0:16
40. it
ROTA Lorenzo
Unieuro Wilier Trevigiani
0:29
41. it
BUSATO Matteo
Southeast
0:35
42. co
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo
Caja Rural - Seguros RGA
-
43. it
SIMION Paolo
Bardiani - CSF Pro Team
-
44. it
FRAPPORTI Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
45. it
CAPELLI Luca
Team Idea 2010 ASD
-
46. it
CARBONI Giovanni
Unieuro Wilier Trevigiani
-
47. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
48. co
TORRES AGUDELO Rodolfo Andres
Team Colombia
-
49. fr
GUILLOU Florian
Bretagne - Séché Environnement
-
50. fr
CAM Maxime
Bretagne - Séché Environnement
-
51. be
VANOVERBERGHE Arthur
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
52. be
PAUWELS Serge
MTN - Qhubeka
-
53. it
PARRINELLO Antonio
d\'Amico - Bottecchia
-
54. ru
MAIKIN Roman
RusVelo
-
55. za
MEINTJES Louis
MTN - Qhubeka
-
56. ru
POZDNYAKOV Kirill
RusVelo
0:40
57. ru
FIRSANOV Sergey
RusVelo
0:55
58. it
SPREAFICO Matteo
Team Idea 2010 ASD
1:07
59. fr
BRUN Frederic
Bretagne - Séché Environnement
-
60. pl
LATON Eryk
CCC Sprandi Polkowice
-
61. es
ARAMENDIA Javier
Caja Rural - Seguros RGA
-
62. it
SANTORO Antonio
MG.Kvis Vega
-
63. it
PETILLI Simone
Unieuro Wilier Trevigiani
-
64. co
DUARTE Fabio
Team Colombia
-
65. pl
MARYCZ Jaroslaw
CCC Sprandi Polkowice
-
66. co
RAMIREZ CHACON Brayan Steven
Team Colombia
-
67. nl
HONIG Reinier
Team Roompot Oranje Peloton
-
68. it
PETTITI Alessandro
Team Idea 2010 ASD
-
69. fr
LABORIE Christophe
Bretagne - Séché Environnement
-
70. it
FORTIN Filippo
GM Cycling Team
-
71. it
FILOSI Iuri
Nippo - Vini Fantini
-
72. it
CACCIOTTI Andrea
GM Cycling Team
-
73. pl
PLUCINSKI Leszek
CCC Sprandi Polkowice
1:45
74. it
ZARDINI Edoardo
Bardiani - CSF Pro Team
-
75. za
JANSE VAN RENSBURG Jacques
MTN - Qhubeka
-
76. co
VALENCIA Juan Pablo
Team Colombia
-
77. it
PEDRETTI Giovanni
Unieuro Wilier Trevigiani
-
78. be
DE TIER Floris
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
79. it
TONELLI Alessandro
Bardiani - CSF Pro Team
-
80. it
MALUCELLI Matteo
Team Idea 2010 ASD
-
81. pl
STEPNIAK Grzegorz
CCC Sprandi Polkowice
-
82. gb
CARTHY Hugh
Caja Rural - Seguros RGA
-
83. fr
BONNAFOND Guillaume
AG2R La Mondiale
-
84. ru
SOLOMENNIKOV Andrei
RusVelo
4:22
85. ru
BOEV Igor
RusVelo
-
86. fr
DOMONT Axel
AG2R La Mondiale
-
87. it
RUSCETTA Andrea
GM Cycling Team
-
88. si
POLANC Jan
Lampre - Merida
-
89. by
KOSHEVOY Ilia
Lampre - Merida
-
90. pt
VILELA Ricardo
Caja Rural - Seguros RGA
-
91. it
ZILIOLI Gianfranco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
92. it
BOCCHIOLA Giorgio
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
GAZZARA Michele
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
FAIETA Emiliano
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
GIORNI Silvio
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
BALDI Francesco
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
CIAVATTA Paolo
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
CAPOCCHI Thomas
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. it
BROGI Adriano
d\'Amico - Bottecchia
-
DNF. co
SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano
Team Colombia
-
DNF. co
CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
Team Colombia
-
DNF. it
GIAMPAOLO Moreno
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
MUFFOLINI Luca
MG.Kvis Vega
-
DNF. it
ROTONDI Matteo
GM Cycling Team
-
DNF. it
CAVASIN Daniele
GM Cycling Team
-
DNF. it
STAMEGNA Sebastian
GM Cycling Team
-
DNF. it
TIZZA Marco
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
DAMIANO Maurizio
Team Idea 2010 ASD
-
DNF. it
GASPARRINI Rino
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
FRAPPORTI Mattia
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
PLEBANI Davide
Unieuro Wilier Trevigiani
-
DNF. it
SCARTEZZINI Michele
MG.Kvis Vega
-
DNF. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
ONESTI Emanuele
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. ro
GROSU Eduard Michael
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. be
WALLAYS Jens
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. be
HELVEN Sander
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. be
VAN MEIRHAEGHE Jef
Topsport Vlaanderen - Baloise
-
DNF. cz
CERNY Josef
CCC Sprandi Polkowice
-
DNF. pl
NIEMIEC Przemyslaw
Lampre - Merida
-
DNF. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
DNF. it
PIRAZZI Stefano
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
RUFFONI Nicola
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
BERLATO Giacomo
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
NIBALI Antonio
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
TEDESCHI Mirko
Southeast
-
DNF. al
ZHUPA Eugert
Southeast
-
DNF. ru
SAVITSKIY Ivan
RusVelo
-
DNF. ru
NYCH Artem
RusVelo
-
DNF. ru
NIKOLAEV Sergey
RusVelo
-
DNF. it
BONGIORNO Francesco Manuel
Bardiani - CSF Pro Team
-
DNF. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-