Go to:  Stage 1a (TTT) 

La Coupe du President de la Ville de Grudziadz

Stage 1a (TTT)

: Gruta > Lasin

Saturday 30th April (2016)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors

Distance: 12.5km


Stage Result

1.
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
AMBROSIUS Carlos
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
MüLLER Tom
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
PETEREIT Janik
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
HEINSCHKE Leon
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
HOLLMANN Juri
Rsc Cottbus
00:15:20
1. de
KULISCH Erik
Rsc Cottbus
00:15:20
2.
Ktk Kalisz - Sms Torun
00:15:23
2. pl
KRAWCZYK Szymon
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
2. pl
CZUBAK Dawid
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
2. pl
BRZOZOWSKI Adrian
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
2. pl
KUSWIK Przemysław
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
2. pl
KWIATKOWSKI Maciej
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
2. pl
RUMINSKI Kamil
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
3.
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
00:15:47
3. pl
MICHALSKI Piotr
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
3. pl
OKUNIEWSKI Sebastian
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
3. pl
RUDYK Bartosz
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
3. pl
PAZIK Patryk
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
3. cy
AGROTIS Alexandros
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
3. pl
ALBANOWSKI Kajetan
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
4.
Lithuania
00:15:49
4. lt
BIRENIS Arvydas
Lithuania
-
4. lt
ROJUS Adomaitis
Lithuania
-
4. lt
RUOKIS Mantias
Lithuania
-
4. lt
PUNKRYS Kasparas
Lithuania
-
4. lt
DERKINTIS Zigmas
Lithuania
-
4. lt
MASIULIS Denas
Lithuania
-
5.
Rwc Ahoy
00:15:51
5. nl
GELEIJNSE Marco
Rwc Ahoy
-
5. nl
CELI Harm
Rwc Ahoy
-
5. nl
ZIJLAARD Maikel
Rwc Ahoy
-
5. nl
HOOLE Daan
Rwc Ahoy
-
5. nl
ZEESTRATEN Stef
Rwc Ahoy
-
5. nl
HOPPEZAK Vincent
Rwc Ahoy
-
6.
JLT Condor
00:15:55
6. gb
MOSES Alfie
JLT Condor
-
6. gb
WILLIAMSON Max
JLT Condor
-
6. gb
GRAY Rob
JLT Condor
-
6. gb
REDFERN Elliot
JLT Condor
-
6. gb
PECKOVER Ollie
JLT Condor
-
7.
Sms Zyrardow
00:15:56
7. pl
PEKALA Piotr
Sms Zyrardow
-
7. pl
KUCIO Krzysztof
Sms Zyrardow
-
7. pl
DEJA Filip
Sms Zyrardow
-
7. pl
MACIEJUK Filip
Sms Zyrardow
-
7. pl
CASTALDO Alex
Sms Zyrardow
-
7. pl
POMASKI Mateusz
Sms Zyrardow
-
8.
Germany
00:16:05
8. de
BRüCKNER Rico
Germany
-
8. de
BANZER Johannes
Germany
-
8. de
KAMLOT Tom
Germany
-
8. de
HAPPKE Luca Felix
Germany
-
9.
Stevens Juniorenteam Thuringen
00:16:13
9. de
KASSMANN Fabian
Stevens Juniorenteam Thuringen
-
9. de
PLUNTKE Moritz
Stevens Juniorenteam Thuringen
-
9. de
ZIERENNER Louis
Stevens Juniorenteam Thuringen
-
9. de
ASCHENBRENNER Michel
Stevens Juniorenteam Thuringen
-
10.
Ukraine
00:16:15
10. ua
SHCHERBAN Vladyslav
Ukraine
-
10. ua
SHYMKO Svyatoslav
Ukraine
-
10. ua
STROGUSH Viktor
Ukraine
-
10. ua
KRYVYCH Oleksander
Ukraine
-
10. ua
KOZHUSHKO Dmytro
Ukraine
-
10. ua
LUCHYN Maksym
Ukraine
-
11.
Sms Swidnica
00:16:16
11. pl
MURIAS Jakub
Sms Swidnica
-
11. pl
JAGIELA Adam
Sms Swidnica
-
11. pl
KUS Adam
Sms Swidnica
-
11. pl
SZOSTKA Pawel
Sms Swidnica
-
11. pl
WISNIEWSKI Kacper
Sms Swidnica
-
11. pl
BURCZAK Dawid
Sms Swidnica
-
12.
Belarus
00:16:17
12. by
BIALIAUSKI Kanstantsin
Belarus
-
12. by
BARAVIK Nikita
Belarus
-
12. by
BRICIS Dainis
Belarus
-
12. by
KHARLANAU Mikita
Belarus
-
12. by
MIRONAU Uladzislau
Belarus
-
12. by
SHAUCHENKA Siarhei
Belarus
-
13.
Uks Copernicus
00:16:19
13. pl
KACZMAREK Przemysław
Uks Copernicus
-
13. pl
OCHOCKI Lukasz
Uks Copernicus
-
13. pl
WALECKI Adrian
Uks Copernicus
-
13. pl
TONCZYK Tobiasz
Uks Copernicus
-
13. pl
LEWANDOWSKI Artur
Uks Copernicus
-
13. pl
KOSTANSKI Mateusz
Uks Copernicus
-
14.
Estonia
00:16:36
14. ee
STALDE Aaron
Estonia
-
14. ee
PRANGEL Kristo
Estonia
-
14. ee
VARIK Joan Markus
Estonia
-
14. ee
PREMET Karl-brent
Estonia
-
14. ee
JOEAAR Marten
Estonia
-
14. ee
NOMM Karel Georg
Estonia
-
15.
Wsv Emmen
00:16:40
15. nl
VELT Marijn
Wsv Emmen
-
15. nl
GOSINK Stan
Wsv Emmen
-
15. nl
KLOESE Justin
Wsv Emmen
-
15. nl
SCHOONEWILLE Jon
Wsv Emmen
-
15. nl
MEIJER Stefan
Wsv Emmen
-
15. nl
VAN DEEST Martijn
Wsv Emmen
-
16.
Riga Cycling School
00:16:47
16. lv
PLUTO Martin
Riga Cycling School
-
16. lv
KORBERGS Horens
Riga Cycling School
-
16. lv
TROFIMOVS Deniss
Riga Cycling School
-
16. lv
KULAKOVS Aleksandrs
Riga Cycling School
-
16. lv
OZOLS Hermanis
Riga Cycling School
-
16. lv
VECMANIS Arnis Mareks
Riga Cycling School
-
17.
Guor Shchelkowo
00:16:54
17. ru
BONDAREV Aleksandr
Guor Shchelkowo
-
17. ru
DUMCHEV Vladimir
Guor Shchelkowo
-
17. ru
KORCHAGIN Roman
Guor Shchelkowo
-
17. ru
MARKOV Maksim
Guor Shchelkowo
-
17. ru
SHISHMINTCEV Roman
Guor Shchelkowo
-
17. ru
STEPANOV Andrei
Guor Shchelkowo
-
18.
Finland
00:16:55
18. fi
UUSIPERHE Jesse
Finland
-
18. fi
JUNTUNEN Antti-jussi
Finland
-
18. fi
TASKINEN Julius
Finland
-
18. fi
VAINIO Roope
Finland
-
18. fi
ITKONEN Jonne
Finland
-
19.
Kltc Konin - Sms Torun
00:16:56
19. pl
MAKSEL Michal
Kltc Konin - Sms Torun
-
19. pl
KOSINSKI Michał
Kltc Konin - Sms Torun
-
19. pl
RAJCH Bartlomiej
Kltc Konin - Sms Torun
-
19. pl
GANKO Antoni
Kltc Konin - Sms Torun
-
19. pl
LORENC Adrian
Kltc Konin - Sms Torun
-
19. pl
WOJCIECHOWSKI Piotr
Kltc Konin - Sms Torun
-
20.
Slovakia
00:16:57
20. sk
VOJTEK Miloš
Slovakia
-
20. sk
PERSON Tomáš
Slovakia
-
20. sk
ZEMAN Alex
Slovakia
-
20. sk
VARHANOVSKY Jakub
Slovakia
-
20. sk
JANUS Pavol
Slovakia
-
20. sk
CHREN Martin
Slovakia
-
21.
Kks Gostyn
-
21. pl
ZDUN Karol
Kks Gostyn
-
21. pl
KONIECZNY Mikolaj
Kks Gostyn
-
21. pl
GIERACKI Patryk
Kks Gostyn
-
21. pl
JATCZAK Artur
Kks Gostyn
-
21. pl
KORDUS Artur
Kks Gostyn
-
21. pl
KORDUS Kamil
Kks Gostyn
-
22.
Sweden
00:17:09
22. se
ANDERSSON Andreas
Sweden
-
22. se
WALL Christoffer
Sweden
-
22. se
LUNDMARK Emil
Sweden
-
22. se
JOHANSSON Gustav
Sweden
-
23.
Georgia
00:17:18
23. ge
AGLADZE Tornike
Georgia
-
23. ge
AMIRIDZE Lasha
Georgia
-
23. ge
KUKHIANIDZE Davit
Georgia
-
23. ge
KVAKHADZE Vano
Georgia
-
23. ge
TSERETELI Tamaz
Georgia
-
24.
Lks Baszta Golczewo
00:17:21
24. pl
KRAZEWSKI Franciszek
Lks Baszta Golczewo
-
24. pl
KUBOWICZ Jakub
Lks Baszta Golczewo
-
24. pl
KULAS Krystian
Lks Baszta Golczewo
-
24. pl
PERKOWSKI Mariusz
Lks Baszta Golczewo
-
24. pl
WOSIK Piotr
Lks Baszta Golczewo
-
25.
Kujawsko - Pomorskie
00:17:22
25. pl
ZAMOLSKI Bartosz
Kujawsko - Pomorskie
-
25. pl
MADRZEJEWSKI Damian
Kujawsko - Pomorskie
-
25. pl
LACZKOWSKI Sylwester
Kujawsko - Pomorskie
-
25. pl
MICHALSKI Mateusz
Kujawsko - Pomorskie
-
25. pl
MIGAS Dawid
Kujawsko - Pomorskie
-
25. pl
PROC Bartlomiej
Kujawsko - Pomorskie
-
26.
Silesia Team
00:17:23
26. pl
ZABLOCKI Szymon
Silesia Team
-
26. pl
FABIAN Marcel
Silesia Team
-
26. pl
KLOC Dawid
Silesia Team
-
26. pl
NOWAK Mateusz
Silesia Team
-
26. pl
STEFANEK Michal
Silesia Team
-
26. pl
TYNDEL Eryk
Silesia Team
-
27.
Wojewodztwo Lubelskie
00:17:40
27. pl
SLOMSKI Pawel
Wojewodztwo Lubelskie
-
27. pl
KONOFAL Sebastian
Wojewodztwo Lubelskie
-
27. pl
KANCZUGOWSKI Mateusz
Wojewodztwo Lubelskie
-
27. pl
TARASIUK Jacek
Wojewodztwo Lubelskie
-
28.
Czech Republic
00:17:45
28. cz
KABRHEL Milan
Czech Republic
-
28. cz
ROZEHNAL Jan
Czech Republic
-
28. cz
RYBIN Daniel
Czech Republic
-
28. cz
SIMEK Jan
Czech Republic
-
28. cz
SMIDA Martin
Czech Republic
-
28. cz
TVRZ Matej
Czech Republic
-

General Classification

1. de
AMBROSIUS Carlos
Rsc Cottbus
00:15:20
2. de
HEINSCHKE Leon
Rsc Cottbus
-
3. de
HOLLMANN Juri
Rsc Cottbus
-
4. de
MüLLER Tom
Rsc Cottbus
-
5. pl
KRAWCZYK Szymon
Ktk Kalisz - Sms Torun
0:03
6. pl
CZUBAK Dawid
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
7. pl
KUSWIK Przemysław
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
8. pl
RUMINSKI Kamil
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
9. pl
BRZOZOWSKI Adrian
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
10. pl
RUDYK Bartosz
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
0:27
11. pl
PAZIK Patryk
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
12. pl
OKUNIEWSKI Sebastian
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
13. lt
BIRENIS Arvydas
Lithuania
0:29
14. lt
ROJUS Adomaitis
Lithuania
-
15. lt
MASIULIS Denas
Lithuania
-
16. nl
HOOLE Daan
Rwc Ahoy
0:31
17. nl
ZIJLAARD Maikel
Rwc Ahoy
-
18. nl
HOPPEZAK Vincent
Rwc Ahoy
-
19. gb
PECKOVER Ollie
JLT Condor
0:35
20. gb
REDFERN Elliot
JLT Condor
-