AG2R La Mondiale

11. fr BERARD Julien
12. fr DANIEL Maxime
13. de DENZ Nico
14. fr DUMOULIN Samuel
15. fr GAUDIN Damien
16. fr JAUREGUI Quentin
17. fr TURGOT Sébastien
18. fr MINARD Sébastien

Bridgestone Anchor Cycling Team

151. fr LEBAS Thomas
152. fr MONIER Damien
153. jp HATSUYAMA Sho
154. jp UCHIMA Kohei
155. jp SUZUKI Ryu
156. jp TSUBAKI Hiroshi
157. jp ICHIMARU Shogo

Cofidis, Solutions Crédits

51. fr CHETOUT Loïc
52. fr EDET Nicolas
53. fr HARDY Romain
54. fr JEANNESSON Arnold
55. fr PEREZ Anthony
56. fr ROSSETTO Stephane
57. fr SIMON Julien
58. fr TURGIS Anthony

Cycling Academy Team

131. ca BOIVIN Guillaume
132. na CRAVEN Dan
133. il GUY Gabay
134. MIGDAL Wociech
135. pl PIASKOWY Emanuel
136. ee RAIM Mihkel
137. il SAGIV Gay
138. il YECHEZKEL Aviv

Delko Marseille Provence KTM

81. ar DIAZ Daniel
82. fr DI GRéGORIO Rémy
83. fr EL FARES Julien
84. fr LABORIE Christophe
85. fr MARTINEZ Yannick
86. fr PACHER Quentin
87. es FERNANDEZ CRUZ Delio
88. co DUQUE Leonardo

Direct Energie

31. fr CALMEJANE Lilian
32. fr CORNU Jeremy
33. fr GUILLEMOIS Romain
34. fr JEANDESBOZ Fabrice
35. fr NAULEAU Bryan
36. fr QUEMENEUR Perrig
37. fr SICARD Romain
38. fr THEVENOT Guillaume

Equipe Cycliste Armée de Terre

101. fr BARBAS Yoann
102. fr FERASSE Thibault
103. fr GUYOT Yann
104. fr LEBRETON Kévin
105. LE ROUX Romain
106. fr MAINARD Jerome
107. fr PENVEN Clément
108. fr RAIBAUD Jimmy

Euskadi Basque Country - Murias

111. es BRAVO OIARBIDE Garikoitz
112. es TXOPERENA Beñat
113. es INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander
114. es BAGüES KALPARSORO Aritz
115. es BIZKARRA Mikel
116. es ESTEVEZ SALAS Imanol
117. es LIZARRALDE Eneko
118. es BARRENETXEA Ander

FDJ

21. fr COURTEILLE Arnaud
22. fr ELISSONDE Kenny
23. fr FOURNIER Marc
24. fr GENIEZ Alexandre
25. fr MAISON Jérémy
26. fr PICHON Laurent
27. fr PINEAU Cédric
28. fr ROY Jérémy

Fortuneo - Vital Concept

41. fr BIDEAU Jean Marc
42. fr CAM Maxime
43. fr FEDRIGO Pierrick
44. fr FEILLU Brice
45. fr FONSECA Armindo
46. fr LEDANOIS Kevin
47. fr LOUBET Julien
48. fr DELAPLACE Anthony

HP BTP - Auber93

61. fr FEILLU Romain
62. fr BIHEL César
63. fr GOUAULT Pierre
64. fr GUAY Julien
65. fr LEVARLET Guillaume
66. fr MALDONADO Anthony
67. fr RENAULT Maxime
68. fr VIMPERE Theo

Roubaix Lille Métropole

71. fr ANTOMARCHI Julien
72. be BOUVRY Dieter
73. fr LEVEAU Jeremy
74. be MYNGHEER Daan
75. fr PEREIRA Florent
76. fr POUILLY Félix
77. fr TURGIS Jimmy
78. be VANTOMME Maxime

Team Kuota-Lotto

141. de BACKOFEN Moritz
142. de BENOIT Andre
143. de HATZ Christopher
144. de HUPPERTZ Joshua
145. de KNAUP Tobias
146. de MEISEN Marcel
147. RAPPS Dario
148. de WEINZHEIMER Richard

Team Roth

91. fr BALDO Nicolas
92. de JANORSCHKE Grischa
93. ch KOHLER Martin
94. ch MARGUET Tristan
95. ch PAGE Dylan
96. ch PASCHE Frank
97. ch STüSSI Colin
98. it ZORDAN Andrea

Team3M

161. be DE VOS Gertjan
162. be EVRARD Laurent
163. be GODERIS Jelle
164. nl HAVIK Piotr
165. JANSSEN Dick
166. be JANSSENS Jimmy
167. nl SCHOONBROODT Bob
168. be CAMMAERTS Edwig

Wallonie - Bruxelles

121. be DELFOSSE Sebastien
122. be CHEVALIER Olivier
123. be STASSEN Julien
124. be HABEAUX Gregory
125. be DERNIES Tom
126. be PARDINI Olivier
127. be DE WINTER Ludwig
128. be PLANCKAERT Baptiste

Wanty - Groupe Gobert

1. be BACKAERT Frederik
2. be BAUGNIES Jerome
3. be CLAEYS Dimitri
4. be DEVRIENDT Tom
5. be JANS Roy
6. fr MARTIN Guillaume
7. gb MCNALLY Mark
8. be STENUIT Robin