Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames

: Plumelec > Plumelec

Saturday 28th May (2016)

Classification: 1.1

Category: Int. Woman

Distance: 108km

1. au
NEYLAN Rachel
Australia
03:03:41
2. lu
MAJERUS Christine
Luxembourg
-
3. fr
DELZENNE Elise
France
-
4. lt
TUSLAITE Daiva
Lithuania
-
5. es
SANTESTEBAN GONZáLEZ Ane
Spain
-
6. fr
CORDON RAGOT Audrey
France
-
7. es
SANCHIS CHAFER Anna
Spain
-
8. fr
RIVAT Amelie
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
0:04
9. pl
BUJAK Eugenia
BTC City Ljubljana
-
10. ru
VASILEVA Svetlana
Russia
0:07
11. be
DUYCK Ann-sophie
Belgium
-
12. si
BATAGELJ Polona
BTC City Ljubljana
-
13. lt
LELEIVYTE Rasa
Lithuania
-
14. be
VEKEMANS Anisha
Belgium
-
15. at
RITTER Martina
BTC City Ljubljana
-
16. fr
LABOUS Juliette
Vc Morteau Montbenoit
-
17. es
GARCIA Margarita Victoria
-
18. ch
BRäNDLI Nicole
Servetto Footon
0:13
19. ru
BOYARSKAYA Natalia
Russia
0:16
20. au
CROOKS Jenelle
Australia
-
21. fr
ERAUD Séverine
-
22. si
PINTAR Urša
BTC City Ljubljana
-
23. pt
REIS Daniela
DN-17- Poitou-Charentes
-
24. ru
ANTOSHINA Tatiana
Russia
-
25. ru
POTOKINA Anna
Servetto Footon
-
26. es
MERINO CORTAZAR Eider
Lointek
0:20
27. fr
PITEL Edwige
France
0:21
28. fr
BAZIN Marjolaine
DN-17- Poitou-Charentes
0:23
29. es
RAMíREZ BAUXEL Anna
Lointek
0:30
30. fr
GROSSETETE Maelle
Selection Rhone-alpes
-
31. es
LLAMAS Lorena
Spain
-
32. lu
MAES Elise
Luxembourg
-
33. fr
BIANNIC Aude
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
-
34. fr
LESUEUR Mélodie
-
35. be
DECROIX Lieselot
Belgium
0:33
36. fr
BIDEAU Sandrine
Team Feminin Region Centre
-
37. fr
ROCHEDY Emilie
Selection Rhone-alpes
-
38. nl
HOOGEBOOM Roos
0:38
39. za
OLIVIER Lise
-
40. lv
LAIZANE Lija
Servetto Footon
-
41. be
HANNES Kaat
Belgium
-
42. ru
KUCHINSKAYA Elena
Russia
-
43. es
GONZáLEZ BLANCO Lucía
Lointek
-
44. fr
BRAVARD Charlotte
-
45. fr
LE FOURN Aodez
Team Breizh Ladies
-
46. ru
TCYMBALIUK Kseniia
Russia
0:46
47. lt
LATOZAITE Silvija
Lithuania
-
48. fr
LELEU Fanny
France
0:48
49. fr
ALLIN Pauline
Vc Morteau Montbenoit
0:49
50. fr
ZAMBON Fanny
Selection Rhone-alpes
1:00
51. au
MALSEED Shannon
Australia
1:03
52. si
KERN Spela
BTC City Ljubljana
-
53. gb
WALKER Jessie
Servetto Footon
-
54. fr
DREVILLE Anabelle
1:13
55. ca
DUCHESNE Pascaline
Team Feminin Region Centre
1:17
56. fr
DUVAL Eugénie
Poitou-Charentes.Futuroscope.86
1:39
57. fr
JOUNIER Lucie
Team Breizh Ladies
1:58
58. gb
VAN TWISK Abigail
Drops Cycling Team
8:59
59. fr
HILD Amelie
Selection Rhone-alpes
-
60. ee
LANG Mae
Estonia
-
61. es
GARCIA DEL ALBA Rocio
Lointek
-
62. fr
CHAZAL Astrid
DN-17- Poitou-Charentes
9:06
63. ee
RIST Liisi
Estonia
9:30
64. za
DALTON Heidi
9:34
65. gb
CAMERON Laura
Drops Cycling Team
-
66. it
RAGUSA Katia
Servetto Footon
-
67. es
NUñO PALACIO Aida
Spain
-
68. lt
JANELIUNAITE Edita
Lithuania
-
69. fr
LE HUITOUZE Fanny
Team Breizh Ladies
9:43
70. fr
AUGER Agathe
Team Feminin Region Centre
-
71. es
ELBUSTO ARTEAGA Ainara
Spain
-
72. au
KINNEALY Erin
Australia
-
73. fr
LAURANCE Typhaine
Team Breizh Ladies
9:47
74. fr
GUEDON Mélanie
Team Feminin Region Centre
10:19
75. fr
CEYSSAT Loriane
Team Feminin Region Centre
11:27
76. fr
SOUYRIS Manon
France
-
77. au
ALLEN Jessica
Australia
-
DNF. gb
OSBORNE Rose
Drops Cycling Team
-
DNF. lt
JOVAISYTE Justina
Lithuania
-
DNF. lt
JAKUBONYTE Ieva
Lithuania
-
DNF. lu
HOFFMANN Chantal
Luxembourg
-
DNF. lu
THILL Laurence
Luxembourg
-
DNF. fr
LE BRIS Cécilia
Team Breizh Ladies
-
DNF. fr
RIMASSON Gabrielle
Team Breizh Ladies
-
DNF. fr
COURAULT Joy
Selection Rhone-alpes
-
DNF. fr
BOURDON Fanny
Selection Rhone-alpes
-
DNF. fr
EUSTACHE Esther
Vc Morteau Montbenoit
-
DNF. gb
WOMERSLEY Rebecca
Drops Cycling Team
-
DNF. gb
BARNES Alice
-
DNF. es
RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria
Lointek
-
DNF. es
FELIX Empar
Lointek
-
DNF. fr
LAMBOLEY Soline
France
-
DNF. be
CANT Sanne
Belgium
-
DNF. be
VERDONSCHOT Laura
Belgium
-
DNF. mu
LE COURT DE BILLOT Kimberley
-
DNF. si
SIMENC Laura
BTC City Ljubljana
-
DNF. ee
RIST Daisi
Estonia
-
DNF. ee
SIIMSON Ebe
Estonia
-
DNF. ee
SIIMSON Ele
Estonia
-
DNF. ch
HENZELIN Lise-marie
Vc Morteau Montbenoit
-