La Coupe du President de la Ville de Grudziadz

Final Classification

Tuesday 3rd May (2016)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors


General Classification

1. pl
CZUBAK Dawid
Ktk Kalisz - Sms Torun
08:58:06
2. pl
KRAWCZYK Szymon
Ktk Kalisz - Sms Torun
0:26
3. pl
MACIEJUK Filip
Sms Zyrardow
0:29
4. nl
HOPPEZAK Vincent
Rwc Ahoy
-
5. nl
ZIJLAARD Maikel
Rwc Ahoy
-
6. pl
RUDYK Bartosz
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
0:31
7. pl
KUCIO Krzysztof
Sms Zyrardow
0:41
8. de
AMBROSIUS Carlos
Rsc Cottbus
-
9. de
HOLLMANN Juri
Rsc Cottbus
0:42
10. nl
HOOLE Daan
Rwc Ahoy
0:50
11. de
MüLLER Tom
Rsc Cottbus
0:52
12. pl
BRZOZOWSKI Adrian
Ktk Kalisz - Sms Torun
0:56
13. lt
ROJUS Adomaitis
Lithuania
0:58
14. de
HEINSCHKE Leon
Rsc Cottbus
1:07
15. gb
PECKOVER Ollie
JLT Condor
1:08
16. pl
CASTALDO Alex
Sms Zyrardow
-
17. pl
KUSWIK Przemysław
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
18. pl
RUMINSKI Kamil
Ktk Kalisz - Sms Torun
1:10
19. pl
PAZIK Patryk
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
1:15
20. ua
SHCHERBAN Vladyslav
Ukraine
1:19

Points Classification

1. de
HAPPKE Luca Felix
Germany
00:00:00
2. pl
CZUBAK Dawid
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
3. pl
MACIEJUK Filip
Sms Zyrardow
-
4. pl
RUDYK Bartosz
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
-
5. nl
HOPPEZAK Vincent
Rwc Ahoy
-
6. nl
ZIJLAARD Maikel
Rwc Ahoy
-
7. de
KASSMANN Fabian
Stevens Juniorenteam Thuringen
-
8. pl
KRAWCZYK Szymon
Ktk Kalisz - Sms Torun
-
9. sk
ZEMAN Alex
Slovakia
-
10. pl
KONIECZNY Mikolaj
Kks Gostyn
-
11. gb
PECKOVER Ollie
JLT Condor
-
12. pl
KUCIO Krzysztof
Sms Zyrardow
-
13. nl
KLOESE Justin
Wsv Emmen
-
14. lt
ROJUS Adomaitis
Lithuania
-
15. pl
CASTALDO Alex
Sms Zyrardow
-
16. pl
LACZKOWSKI Sylwester
Kujawsko - Pomorskie
-
17. de
PETEREIT Janik
Rsc Cottbus
-
18. ua
SHCHERBAN Vladyslav
Ukraine
-
19. pl
KLOC Dawid
Silesia Team
-
20. by
BIALIAUSKI Kanstantsin
Belarus
-

Youth Classification

1. pl
MACIEJUK Filip
Sms Zyrardow
08:58:35
2. nl
HOPPEZAK Vincent
Rwc Ahoy
-
3. nl
ZIJLAARD Maikel
Rwc Ahoy
-
4. de
HOLLMANN Juri
Rsc Cottbus
0:13
5. nl
HOOLE Daan
Rwc Ahoy
0:21
6. de
HEINSCHKE Leon
Rsc Cottbus
0:38
7. pl
RUMINSKI Kamil
Ktk Kalisz - Sms Torun
0:41
8. de
ASCHENBRENNER Michel
Stevens Juniorenteam Thuringen
0:57
9. pl
BURCZAK Dawid
Sms Swidnica
1:00
10. lt
MASIULIS Denas
Lithuania
1:07
11. de
PETEREIT Janik
Rsc Cottbus
1:14
12. ua
SHYMKO Svyatoslav
Ukraine
1:16
13. pl
POMASKI Mateusz
Sms Zyrardow
1:18
14. fi
JUNTUNEN Antti-jussi
Finland
-
15. by
BARAVIK Nikita
Belarus
-
16. pl
LEWANDOWSKI Artur
Uks Copernicus
1:30
17. ru
STEPANOV Andrei
Guor Shchelkowo
1:38
18. pl
KONIECZNY Mikolaj
Kks Gostyn
1:41
19. ru
SHISHMINTCEV Roman
Guor Shchelkowo
1:55
20. sk
CHREN Martin
Slovakia
1:56

Teams Classification

1.
Rwc Ahoy
26:24:23
2.
Sms Zyrardow
0:38
3.
Ktk Kalisz - Sms Torun
1:05
4.
Rsc Cottbus
1:12
5.
Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziadz
1:22
6.
Lithuania
1:29
7.
Sms Swidnica
1:50
8.
Belarus
1:55
9.
Ukraine
2:14
10.
Guor Shchelkowo
2:28
11.
Slovakia
2:31
12.
Lks Baszta Golczewo
3:18
13.
Silesia Team
3:43
14.
Kks Gostyn
3:52
15.
Wsv Emmen
4:11
16.
Riga Cycling School
4:19
17.
Kujawsko - Pomorskie
5:40
18.
Uks Copernicus
6:49
19.
Czech Republic
8:40
20.
Kltc Konin - Sms Torun
11:32
21.
JLT Condor
13:01
22.
Estonia
21:17
23.
Georgia
25:45