Go to:  Stage 1  Stage 2 (ITT) 

Trophée Centre Morbihan

Stage 2 (ITT)

: Reguiny > Naizin

Sunday 22nd May (2016)

Classification: 2.Ncup

Category: Int. Juniors

Distance: 7km


Stage Result

1. no
KNOTTEN Iver
00:09:12
2. fr
DAVY Clément
0:04
3. de
FLICKE Bastian
0:05
4. dk
EGHOLM Jakob
0:07
5. kz
GORBUSHIN Ilya
0:09
6. fr
FOURNIER Quentin
0:10
7. no
LEKNESSUND Andreas
-
8. be
WEEMAES Sasha
-
9. dk
PEDERSEN LUND Rasmus
0:11
10. dk
BJERG Mikkel
0:15
11. ru
GALEEV Aynur
0:16
12. nl
VAN ELZAKKER Wout
0:22
13. fr
LECAMUS LAMBERT Florentin
0:24
14. de
NOLDE Tobias
0:25
15. fr
HUENS Remi
0:27
16. be
VANHOOF Ward
0:29
17. kz
PRONSKIY Vadim
-
18. no
OGNEDAL Thomas
0:34
19. ru
KAZANOV Evgenii
-
20. kz
ULYSBAYEV Dinmukhammed
-

General Classification

1. dk
EGHOLM Jakob
02:41:09
2. kz
GORBUSHIN Ilya
0:15
3. fr
LECAMUS LAMBERT Florentin
0:17
4. kz
ULYSBAYEV Dinmukhammed
0:27
5. dk
JOHANSEN Julius
0:33
6. se
SANDERSSON Erik
0:38
7. no
KNOTTEN Iver
0:47
8. fr
DAVY Clément
0:51
9. be
REYNDERS Jens
0:54
10. kz
PRONSKIY Vadim
-
11. fr
FOURNIER Quentin
0:57
12. no
LEKNESSUND Andreas
-
13. be
WEEMAES Sasha
-
14. dk
PEDERSEN LUND Rasmus
0:58
15. dk
BJERG Mikkel
1:02
16. ru
GALEEV Aynur
1:03
17. de
RUTSCH Jonas
1:07
18. nl
VAN ELZAKKER Wout
1:09
19. de
NOLDE Tobias
1:12
20. de
MäRKL Niklas
1:14

Mountains Classification

1. dk
JOHANSEN Julius
00:00:00
2. sk
STOCEK Matus
-
3. kz
GORBUSHIN Ilya
-
4. kz
SOKOLOV Nikita
-
5. se
SANDERSSON Erik
-
6. pl
KONOFAL Sebastian
-
7. be
REYNDERS Jens
-
8. pl
KLIMKOWSKI Piotr
-
9. fr
LECAMUS LAMBERT Florentin
-
10. sk
FOLTAN Adrián
-

Points Classification

1. dk
EGHOLM Jakob
00:00:00
2. kz
ULYSBAYEV Dinmukhammed
-
3. kz
GORBUSHIN Ilya
-
4. be
REYNDERS Jens
-
5. fr
LECAMUS LAMBERT Florentin
-
6. dk
JOHANSEN Julius
-
7. no
KNOTTEN Iver
-
8. fr
DAVY Clément
-
9. de
MäRKL Niklas
-
10. kz
PRONSKIY Vadim
-
11. de
FLICKE Bastian
-
12. de
RUTSCH Jonas
-
13. mx
VILLALOBOS Luis
-
14. fr
FOURNIER Quentin
-
15. no
KJEMHUS Joakim
-
16. no
LEKNESSUND Andreas
-
17. dk
CHARMIG Anthon
-
18. be
WEEMAES Sasha
-
19. sk
OROS Samuel
-
20. dk
PEDERSEN LUND Rasmus
-

Youth Classification

1. fr
LECAMUS LAMBERT Florentin
02:41:26
2. dk
JOHANSEN Julius
0:16
3. no
LEKNESSUND Andreas
0:40
4. de
MäRKL Niklas
0:57
5. be
VANHOOF Ward
0:59
6. sk
STOCEK Matus
1:07
7. fr
MEUNIER Lucas
1:09
8. dk
LARSEN Mathias
1:11
9. lu
KOCKELMANN Raphael
1:13
10. nl
PETERS Tom
-
11. fr
TABELLION Valentin
1:14
12. ru
SHERSTNEV Timofei
1:21
13. sk
VARHANOVSKY Jakub
1:23
14. ru
NEKRASOV Konstantin
1:26
15. lu
PAROTTA Tristan
1:29
16. kz
ZAITSEV Ivan
1:34
17. pl
KUS Adam
1:38
18. mx
RESENDEZ Emiliano Mirafuentes
1:43
19. sy
ALI Ali
1:46
20. lu
LEYDER Misch
1:48

Teams Classification

1.
Denmark
08:04:37
2.
Kazakhstan
0:26
3.
France
0:55
4.
Germany
1:32
5.
Belgium
1:38
6.
Norway
1:55
7.
Russia
2:52
8.
Netherlands
3:03
9.
Slovakia
3:10
10.
Spain
3:15
11.
Luxembourg
3:55
12.
Poland
4:24
13.
Czech Republic
4:55
14.
Ireland
7:43
15.
Japan
11:25
16.
Sweden
15:06
17.
Mexico
15:44