Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques

Final Classification

Saturday 2nd July (2016)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. by
SOBAL Yauhen
Minsk Cycling Club
17:16:57
2. ua
MALEEV Tymur
ISD-Jorbi Continental Team
0:12
3. nl
HAMELINK Jasper
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
0:22
4. pl
PATERSKI Maciej
CCC Sprandi Polkowice
0:24
5. cz
SISR Frantisek
Klein Constantia
-
6. pl
BODNAR Lukasz
VERVA ActiveJet Pro Cycling Team
0:27
7. pl
ZIELIńSKI Kamil
Dare 2B
-
8. de
MEISEN Marcel
Team Kuota-Lotto
0:29
9. pl
KONWA Piotr
-
10. pl
WARCHOł Bartosz
Whirlpool Author
-
11. cz
SCHLEGEL Michal
Klein Constantia
-
12. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
13. pl
CHARUCKI Pawel
VERVA ActiveJet Pro Cycling Team
-
14. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
0:53
15. cz
BUCHáCEK Tomás
Whirlpool Author
-
16. de
KNAUP Tobias
Team Kuota-Lotto
-
17. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Sprandi Polkowice
-
18. pl
OBORSKI Dominik
Dare 2B
0:59
19. pl
DETKO Artur
Dare 2B
1:01
20. pl
SKARżYńSKI Piotr
1:29

Mountains Classification

1. by
SOBAL Yauhen
Minsk Cycling Club
00:00:00
2. cz
HACECKY Vojtech
Whirlpool Author
-
3. ua
MALEEV Tymur
ISD-Jorbi Continental Team
-
4. pl
PATERSKI Maciej
CCC Sprandi Polkowice
-
5. de
MEISEN Marcel
Team Kuota-Lotto
-
6. pl
ZIELIńSKI Kamil
Dare 2B
-
7. pl
OWSIAN Lukasz
CCC Sprandi Polkowice
-
8. pl
MATYSIAK Bartłomiej
CCC Sprandi Polkowice
-
9. cz
RYBA Jan
Ac Sparta Praha
-

Points Classification

1. pl
FRANCZAK Paweł
VERVA ActiveJet Pro Cycling Team
00:00:00
2. by
SOBAL Yauhen
Minsk Cycling Club
-
3. nl
HAMELINK Jasper
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
-
4. be
WOUTERS Enzo
Lotto - Soudal U23
-
5. pl
PATERSKI Maciej
CCC Sprandi Polkowice
-
6. ua
MALEEV Tymur
ISD-Jorbi Continental Team
-
7. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
8. cz
KANKOVSKY Alois
Whirlpool Author
-
9. es
GARCIA CORTINA Ivan
Klein Constantia
-
10. cz
HACECKY Vojtech
Whirlpool Author
-
11. cz
SISR Frantisek
Klein Constantia
-
12. pl
ZIELIńSKI Kamil
Dare 2B
-
13. pl
FRANCZAK Wojciech
-
14. lt
DZERVUS Darijus
Staki - Baltik Vairas Cycling Team
-
15. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
-
16. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
-
17. pl
BODNAR Lukasz
VERVA ActiveJet Pro Cycling Team
-
18. by
HARAKHAVIK Uladzimir
-
19. de
MEISEN Marcel
Team Kuota-Lotto
-
20. pl
DETKO Artur
Dare 2B
-

Youth Classification

1. ua
MALEEV Tymur
ISD-Jorbi Continental Team
17:17:09
2. pl
KONWA Piotr
0:17
3. cz
SCHLEGEL Michal
Klein Constantia
-
4. de
ROHDE Leon
LKT Team Brandenburg
0:41
5. nl
LINDENBURG Jim
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
1:41
6. de
SCHORMAIR Fabian
LKT Team Brandenburg
3:27
7. es
GARCIA CORTINA Ivan
Klein Constantia
4:00
8. fr
CAVAGNA Rémi
Klein Constantia
4:10
9. by
SHUMOV Nikolai
-
10. cz
KALOJIROS Tomas
Ac Sparta Praha
-
11. cz
KUKRLE Michael
Whirlpool Author
-
12. nz
SCHREURS Hamish
Klein Constantia
-
13. gb
BRAYBROOKE Alex
Lotto - Soudal U23
4:47
14. by
HARAKHAVIK Uladzimir
7:48
15. pl
GRABIS Mateusz
7:49
16. pl
KIETLINSKI Wojciech
-
17. de
HENN Luca
Team Kuota-Lotto
-
18. de
KESSLER Robert
LKT Team Brandenburg
8:46
19. ua
KLEPIKOV Illya
ISD-Jorbi Continental Team
8:47
20. be
CASTRIQUE Jonas
Lotto - Soudal U23
8:49

Teams Classification

1.
Domin Sport
51:53:24
2.
Klein Constantia
2:47
3.
Whirlpool Author
3:11
4.
CCC Sprandi Polkowice
-
5.
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
4:11
6.
VERVA ActiveJet Pro Cycling Team
6:26
7.
Team Kuota-Lotto
6:50
8.
ISD-Jorbi Continental Team
7:41
9.
Kolss BDC Team
10:19
10.
LKT Team Brandenburg
11:00
11.
Minsk Cycling Club
14:43
12.
Tc Chrobry Scott Glogow
14:58
13.
Krismar Big Silvant
15:58
14.
Staki - Baltik Vairas Cycling Team
18:01
15.
CK Pribram Fany Gastro
18:51
16.
Lotto Soudal
19:28
17.
Belarus
20:22
18.
De Rosa Rybnik
23:25
19.
Ac Sparta Praha
24:46
20.
Jbg-2
28:06
21.
Voster Cycling Team
42:46