Sint-Martinusprijs Kontich

Stage 3b

: Kontich > Kontich

Sunday 10th July (2016)

Classification: 2.1

Category: Int. Juniors

Distance: 114km


Stage Result

1. nl
WATTEZ Danilo
02:39:04
2. be
SIEBENS Gianni
-
3. tr
OZGUR Batuhan
-
4. nl
EEKHOFF Nils
-
5. mx
VILLALOBOS Hernan Luis
-
6. be
BEKAERT Yentl
-
7. gb
BULLEY Lewis
-
8. tr
DILEK Halil Ibrahim
-
9. dk
BIDSTRUP Soren
-
10. be
DRIESEN Jarne
-
11. nl
KLOESE Justin
-
12. nl
LAGENDIJK Jesse
-
13. nl
VERBOOM Minne
-
14. be
VAN MOER Brent
-
15. be
COMMISSARIS Lucas
-
16. tr
ORENCIK Ahmet
-
17. nl
VAN HELVOIRT Koen
-
18. be
VERBERCKMOES Fabio
-
19. nl
BOELE Niels
-
20. be
SERNEELS Dieter
-

General Classification

1. be
VAN MOER Brent
06:13:36
2. mx
VILLALOBOS Hernan Luis
0:03
3. nl
HOOLE Daan
0:19
4. nl
OREEL Lars
1:10
5. nl
VERBOOM Minne
1:34
6. us
NSEK Imeh
1:54
7. be
HERREGODTS Rune
-
8. nl
TULNER Rens
2:03
9. nl
PASTOOR Gerco
2:12
10. nl
PAAUWE Joris
2:16
11. be
GOEMAN Andreas
-
12. be
DRIESEN Jarne
2:24
13. us
LY Mathew
2:31
14. nl
LAGENDIJK Jesse
2:34
15. nl
VAN DEN DOOL Jens
2:39
16. nl
NABERMAN Tim
2:41
17. nl
ZIJLAARD Maikel
2:48
18. nl
WITTENBERG Wim
2:49
19. nl
KLOESE Justin
2:50
20. be
VAN DEN BERGH Tuur
2:52

Mountains Classification

1. be
LEFEBER Mathias
00:00:00
2. be
UALGASI Bram
-
3. nl
KLOESE Justin
-
4. be
VAN MOER Brent
-
5. tr
TURGUT Onur
-
6. us
NSEK Imeh
-

Points Classification

1. mx
VILLALOBOS Hernan Luis
00:00:00
2. be
VAN MOER Brent
-
3. nl
HOOLE Daan
-
4. nl
VERBOOM Minne
-
5. nl
OREEL Lars
-
6. nl
WATTEZ Danilo
-
7. gb
BULLEY Lewis
-
8. nl
TULNER Rens
-
9. be
SIEBENS Gianni
-
10. tr
OZGUR Batuhan
-
11. nl
EEKHOFF Nils
-
12. nl
LAGENDIJK Jesse
-
13. nl
PAAUWE Joris
-
14. be
DRIESEN Jarne
-
15. be
HERREGODTS Rune
-
16. nl
PASTOOR Gerco
-
17. be
VAN DEN BERGH Tuur
-
18. be
BEKAERT Yentl
-
19. us
NSEK Imeh
-
20. nl
SMIT Chiel
-

Youth Classification

No results available.

Youth Classification

1. nl
HOOLE Daan
06:13:55
2. nl
OREEL Lars
0:51
3. nl
VERBOOM Minne
1:15
4. be
GOEMAN Andreas
1:57
5. nl
NABERMAN Tim
2:22
6. nl
ZIJLAARD Maikel
2:29
7. nl
WITTENBERG Wim
2:30
8. be
VAN DEN BERGH Tuur
2:33
9. gb
TILLETT Samuel
2:58
10. nl
VAN ROSSEM Freek
3:11
11. lu
VODICKA Camden
3:12
12. be
BEKAERT Yentl
3:23
13. gb
TILLETT James
3:34
14. nl
KAAK Riss
3:35
15. nl
VAN DEN BERG Carlo
3:37
16. fi
JUNTUNEN Antti-jussi
3:49
17. de
GRABOWSKY Joe
3:58
18. nl
VAN HELVOIRT Koen
4:07
19. nl
WARNIER Timo
4:09
20. ee
MAIDRE Oskar
4:10

Teams Classification

1.
Van Moer Group
18:00:15
2.
Lux Stradling
1:30
3.
Rwc Ahoy
2:31