Tour of Qinghai Lake

Stage 13

: Baiyin > Baiyin

Saturday 30th July (2016)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 95km


Stage Result

1. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
01:58:40
2. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
3. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
4. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
5. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
6. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
7. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
8. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
-
9. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
10. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
11. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
12. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
13. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
14. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
15. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
16. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
17. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
18. it
VACCHER Andrea
Team Roth
-
19. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
20. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
21. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
22. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
23. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
-
24. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
25. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
-
26. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
27. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
28. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
29. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
-
30. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
31. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
-
32. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
33. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
-
34. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
35. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
36. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
-
37. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
38. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
39. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
40. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
41. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
42. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
43. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
44. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
45. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
46. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
47. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
-
48. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
49. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
50. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
51. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
-
52. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
53. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
54. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
55. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
56. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
57. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
58. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
59. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
60. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
61. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
62. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
63. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
-
64. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
65. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
66. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
67. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
-
68. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
69. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
70. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
71. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
-
72. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
-
73. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
-
74. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
75. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
76. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
77. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
78. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
79. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
80. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
81. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
82. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
83. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
84. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
85. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
86. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
87. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
88. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
0:17
89. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
0:18
90. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
0:19
91. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
92. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
93. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
94. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
0:24
95. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
0:25
96. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
-
97. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
0:28
98. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
99. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
0:34
100. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
0:36
101. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
0:38
102. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
0:42
103. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
0:46
104. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
105. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
0:50
106. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
1:19
107. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
108. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
1:30
109. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
1:54
110. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
2:21
111. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-