Go to:  Stage 1  Stage 2  Stage 3  Stage 4 

Tour of Qinghai Lake

Stage 4

: Guide > Qinghai Lake

Wednesday 20th July (2016)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 147km


Stage Result

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
04:01:51
2. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
3. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
4. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
5. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
6. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
7. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
8. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
9. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
10. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
11. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
12. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
0:03
13. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
14. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
15. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
16. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
17. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
18. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
19. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
20. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
21. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
22. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
23. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
-
24. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
25. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
26. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
27. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
28. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
29. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
30. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
-
31. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
32. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
33. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
34. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
35. ir
KAZEMI Ahad
Tabriz Shahrdari Team
-
36. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
37. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
38. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
39. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
40. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
0:11
41. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
42. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
43. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
44. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
45. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
0:13
46. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
0:24
47. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
0:37
48. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
0:40
49. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
1:07
50. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
51. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
10:35
52. au
KERRISON Jesse
State of Matter MAAP Racing
-
53. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
10:36
54. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
55. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
56. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
57. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
58. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
59. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
-
60. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
-
61. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
62. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
-
63. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
64. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
65. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
-
66. ch
JAUN Lukas
Team Roth
-
67. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
-
68. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
69. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
70. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
71. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
72. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
73. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
74. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
75. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
76. ir
HAGHI Alireza
Tabriz Shahrdari Team
-
77. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
-
78. az
ASADOV Elchin
Synergy Baku Cycling Project
-
79. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
-
80. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
81. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
-
82. it
ZORDAN Andrea
Team Roth
-
83. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
84. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
85. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
86. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
87. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
88. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
89. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
90. it
ZILIOLI Gianfranco
Nippo - Vini Fantini
-
91. tr
SAYAR Mustafa
Torku Şekerspor
-
92. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
93. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
94. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
95. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
96. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
97. it
VACCHER Andrea
Team Roth
-
98. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
99. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
18:52
100. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
101. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
-
102. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
103. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
-
104. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
105. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
-
106. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
107. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
-
108. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
109. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
110. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
111. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
112. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
-
113. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
114. sk
BELLAN Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
115. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
116. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
117. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
118. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
119. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
120. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
121. gb
CUMING Michael
State of Matter MAAP Racing
-
122. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
123. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
124. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
125. sk
LAJCHA Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
126. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
127. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
128. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
129. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
130. fr
GUEZET Bruno
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
131. sk
KOVáC Maros
Dukla Banska Bystrica
-
132. gb
WHITEHOUSE Daniel
Terengganu Cycling Team
-
133. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-
134. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
DNF. it
D\' URBANO Marco
Team Roth
-
DNF. hr
RUMAC Josip
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. au
VAN DER PLOEG Paul
State of Matter MAAP Racing
-
DNF. au
SUNDERLAND Scott
Team Illuminate
-
DNS. it
DRAPERI Matteo
Wilier - Southeast
-

General Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
13:09:55
2. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
0:12
3. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
0:16
4. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
5. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
0:22
6. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
0:24
7. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
8. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
0:25
9. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
0:26
10. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
11. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
0:29
12. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
13. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
14. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
15. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
16. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
17. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
18. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
19. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
20. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
21. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
22. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
23. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
24. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
25. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
26. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
27. ir
KAZEMI Ahad
Tabriz Shahrdari Team
-
28. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
29. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
30. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
31. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
0:37
32. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-
33. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
0:39
34. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
0:40
35. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
0:43
36. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
0:46
37. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
0:50
38. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
1:03
39. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
1:06
40. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
1:33
41. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
5:55
42. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
8:28
43. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
8:31
44. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
45. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
8:39
46. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
11:02
47. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
48. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
49. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
50. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
12:35
51. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
13:16
52. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
13:50
53. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
16:20
54. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
16:23
55. ch
JAUN Lukas
Team Roth
-
56. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
57. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
16:27
58. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
16:43
59. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
19:04
60. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
61. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
62. it
ZILIOLI Gianfranco
Nippo - Vini Fantini
-
63. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
64. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
65. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
-
66. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
-
67. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
68. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
69. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
19:58
70. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
71. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
21:03
72. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
22:59
73. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
23:00
74. az
ASADOV Elchin
Synergy Baku Cycling Project
-
75. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
-
76. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
-
77. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
78. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
-
79. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
80. ir
HAGHI Alireza
Tabriz Shahrdari Team
-
81. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
23:07
82. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
23:12
83. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
23:20
84. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
24:58
85. au
KERRISON Jesse
State of Matter MAAP Racing
24:59
86. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
87. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
25:02
88. tr
SAYAR Mustafa
Torku Şekerspor
25:04
89. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
90. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
-
91. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
25:10
92. it
ZORDAN Andrea
Team Roth
-
93. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
27:20
94. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
29:25
95. gb
CUMING Michael
State of Matter MAAP Racing
31:16
96. gb
WHITEHOUSE Daniel
Terengganu Cycling Team
-
97. sk
KOVáC Maros
Dukla Banska Bystrica
31:35
98. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
31:36
99. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
31:37
100. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
101. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
102. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
103. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
32:05
104. it
VACCHER Andrea
Team Roth
32:55
105. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
33:40
106. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
39:43
107. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
39:49
108. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
39:52
109. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
39:53
110. sk
BELLAN Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
111. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
112. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
-
113. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
114. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
115. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
-
116. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
117. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
118. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
-
119. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
120. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-
121. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
122. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
123. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
124. fr
GUEZET Bruno
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
125. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
126. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
127. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
128. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
-
129. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
130. sk
LAJCHA Juraj
Dukla Banska Bystrica
40:13
131. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
40:15
132. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
40:44
133. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
41:11
134. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
41:31

Mountains Classification

1. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
00:00:00
2. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
3. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
4. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
5. ir
KAZEMI Ahad
Tabriz Shahrdari Team
-
6. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
7. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
8. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
9. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
10. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
11. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-

Points Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
00:00:00
2. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
3. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
4. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
5. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
6. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
7. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
8. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
9. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
10. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
11. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
12. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
13. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
14. au
KERRISON Jesse
State of Matter MAAP Racing
-
15. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
16. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
17. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
18. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
19. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
20. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
21. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
22. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
23. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
24. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
25. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
26. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
27. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
28. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
29. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
30. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
31. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
32. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
33. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
34. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
35. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
36. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
37. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
38. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-
39. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
40. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
41. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
42. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
43. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
44. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
45. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
46. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
47. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
39:31:06
2.
China Continental Team of Gansu Bank
0:03
3.
Meridiana Kamen Team
-
4.
RTS-Santic Racing Team
-
5.
Pishgaman Giant Team
0:06
6.
Tabriz Shahrdari Team
-
7.
Team Illuminate
0:40
8.
Vino 4ever SKO
0:45
9.
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
5:27
10.
Parkhotel Valkenburg CT
13:38
11.
Androni Giocattoli - Sidermec
22:37
12.
Kenyan Riders Downunder
31:12
13.
Synergy Baku Cycling Project
33:07
14.
Team Roth
34:32
15.
Lampre - Merida
37:13
16.
Stradalli - Bike Aid
41:33
17.
Qinghai Tianyoude Cycling Team
46:41
18.
State of Matter MAAP Racing
53:58
19.
Terengganu Cycling Team
55:38
20.
Nippo - Vini Fantini
57:06
21.
Dukla Banska Bystrica
1:26:10
22.
Torku Şekerspor
1:26:36
23.
Wilier - Southeast
1:45:45