Go to:  Stage 1  Stage 2  Stage 3  Stage 4  Stage 5  Stage 6 

Tour of Qinghai Lake

Stage 6

: Xihai Town > Qilan

Friday 22nd July (2016)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 207km


Stage Result

1. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
04:51:16
2. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
0:02
3. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
0:09
4. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
0:13
5. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
6. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
7. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
8. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
9. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
10. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
11. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
12. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
13. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
0:22
14. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
15. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
16. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
17. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
18. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
19. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
20. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
21. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
-
22. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
23. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
24. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
25. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
-
26. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
27. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-
28. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
29. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
30. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
31. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
32. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
33. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
34. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
35. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
36. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
37. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
38. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
-
39. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
40. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
2:52
41. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
3:15
42. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
4:16
43. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
44. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
45. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
46. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
47. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
48. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
-
49. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
50. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
-
51. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
52. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
-
53. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
54. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
55. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
56. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
6:41
57. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
58. it
VACCHER Andrea
Team Roth
-
59. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
60. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
7:20
61. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
-
62. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
63. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
64. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
9:29
65. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
-
66. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
67. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
9:30
68. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
69. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
70. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
9:37
71. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
14:26
72. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
73. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
74. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
19:19
75. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
-
76. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
77. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
78. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
79. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
22:19
80. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
22:31
81. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
82. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
-
83. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
84. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
85. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
-
86. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
-
87. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
25:19
88. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
25:25
89. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
90. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
91. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
26:49
92. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
93. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
94. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
95. sk
BELLAN Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
96. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
97. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
98. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
99. sk
LAJCHA Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
100. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
101. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
102. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
-
103. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
104. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
-
105. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
106. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
107. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
108. it
ZORDAN Andrea
Team Roth
-
109. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
-
110. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
111. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
-
112. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
-
113. gb
WHITEHOUSE Daniel
Terengganu Cycling Team
-
114. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
115. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
116. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
-
117. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
118. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
119. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
-
120. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
121. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
122. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
29:52
DNF. ir
KAZEMI Ahad
Tabriz Shahrdari Team
-
DNF. ir
HAGHI Alireza
Tabriz Shahrdari Team
-
DNF. au
KERRISON Jesse
State of Matter MAAP Racing
-
DNF. tr
SAYAR Mustafa
Torku Şekerspor
-
DNF. az
ASADOV Elchin
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. ch
JAUN Lukas
Team Roth
-
DNF. it
ZILIOLI Gianfranco
Nippo - Vini Fantini
-
DNF. tw
FENG Chun Kai
Lampre - Merida
-
DNF. cn
YANG Zeng Tao
China Continental Team of Gansu Bank
-

General Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
22:03:53
2. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
3. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
0:01
4. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
0:19
5. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
0:22
6. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
0:42
7. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
0:45
8. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
0:49
9. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
6:47
10. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
6:56
11. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
7:00
12. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
7:04
13. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
14. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
15. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
7:10
16. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
7:13
17. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
18. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
19. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
20. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
21. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
7:20
22. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
7:27
23. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
7:30
24. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
8:01
25. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
12:28
26. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
13:36
27. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
14:25
28. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
14:28
29. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
30. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
14:42
31. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
16:28
32. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
16:56
33. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
18:34
34. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
18:36
35. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
18:57
36. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
21:01
37. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
22:36
38. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
22:39
39. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
22:49
40. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
23:07
41. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
23:13
42. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
25:15
43. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
25:36
44. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
26:48
45. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
27:10
46. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
29:09
47. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
48. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
29:37
49. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
29:42
50. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
30:36
51. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
31:51
52. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
31:59
53. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
33:26
54. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
34:04
55. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
34:10
56. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
35:40
57. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
39:23
58. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
42:14
59. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
42:58
60. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
44:02
61. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
44:49
62. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
45:16
63. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
45:24
64. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
45:41
65. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
46:35
66. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
47:29
67. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
47:57
68. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
48:00
69. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
49:38
70. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
51:41
71. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
51:49
72. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
52:14
73. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
52:15
74. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
52:53
75. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
53:56
76. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
54:07
77. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
56:10
78. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
57:14
79. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
58:00
80. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
59:44
81. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
-
82. cn
XU Gang
Lampre - Merida
1:00:11
83. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
1:00:37
84. it
VACCHER Andrea
Team Roth
1:01:24
85. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:03:15
86. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
1:04:17
87. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
1:05:44
88. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
1:05:50
89. it
ZORDAN Andrea
Team Roth
-
90. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:06:48
91. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
1:07:17
92. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
1:08:09
93. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
1:08:17
94. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
1:10:05
95. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:10:12
96. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
1:11:37
97. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
1:13:03
98. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:13:04
99. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
100. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
1:14:34
101. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:15:20
102. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
1:16:15
103. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
1:16:38
104. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
1:19:07
105. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
1:20:23
106. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:20:33
107. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
108. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
109. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:20:47
110. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
1:21:03
111. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
1:21:24
112. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:21:51
113. gb
WHITEHOUSE Daniel
Terengganu Cycling Team
1:22:50
114. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:27:05
115. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
1:28:30
116. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
117. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
118. sk
LAJCHA Juraj
Dukla Banska Bystrica
1:28:50
119. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
1:30:08
120. sk
BELLAN Juraj
Dukla Banska Bystrica
1:31:27
121. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
122. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-

Mountains Classification

1. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
00:00:00
2. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
3. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
4. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
5. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
6. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
7. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
8. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
9. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
10. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
11. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
12. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-

Points Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
00:00:00
2. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
3. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
4. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
5. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
6. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
7. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
8. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
9. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
10. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
11. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
12. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
13. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
14. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
15. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
16. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
17. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
18. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
19. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
20. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
21. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
22. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
23. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
24. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
25. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
26. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
27. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
28. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
29. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
30. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
31. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
32. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
33. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
34. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
35. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
36. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
37. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
38. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-
39. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
40. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
41. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
42. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
43. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
44. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
45. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
46. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
47. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
48. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
49. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
50. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
51. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
52. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
53. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
54. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
55. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
56. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
57. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
58. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
66:12:56
2.
Vino 4ever SKO
5:50
3.
Parkhotel Valkenburg CT
15:14
4.
Meridiana Kamen Team
19:34
5.
Pishgaman Giant Team
20:04
6.
Team Illuminate
20:56
7.
Tabriz Shahrdari Team
23:58
8.
RTS-Santic Racing Team
27:22
9.
China Continental Team of Gansu Bank
35:17
10.
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
36:15
11.
Synergy Baku Cycling Project
56:42
12.
Lampre - Merida
59:48
13.
Team Roth
1:01:44
14.
Androni Giocattoli - Sidermec
1:17:40
15.
Kenyan Riders Downunder
1:28:41
16.
Nippo - Vini Fantini
1:33:28
17.
Stradalli - Bike Aid
1:58:59
18.
Qinghai Tianyoude Cycling Team
2:10:11
19.
Terengganu Cycling Team
2:48:42
20.
State of Matter MAAP Racing
2:56:02
21.
Wilier - Southeast
3:06:24
22.
Dukla Banska Bystrica
3:55:02