Tour of Qinghai Lake

Stage 7

: Qilian > Qingshizui

Saturday 23rd July (2016)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 150km


Stage Result

1. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
03:41:37
2. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
3. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
0:02
4. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
0:04
5. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
6. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
7. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
-
8. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
9. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
10. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
11. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
12. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
13. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
14. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
15. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-
16. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
17. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
18. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
19. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
0:09
20. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
2:45
21. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
22. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
23. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
24. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
25. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
-
26. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
27. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
28. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
29. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
-
30. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
31. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
32. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
-
33. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
-
34. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
35. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
36. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
37. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
38. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
39. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
40. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
41. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
42. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
-
43. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
44. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
45. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
46. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
47. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
48. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
49. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
-
50. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
51. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
52. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
53. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
54. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
55. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
56. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
57. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
58. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
59. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
60. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
-
61. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
62. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
63. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
-
64. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
65. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
66. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
67. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
-
68. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
-
69. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
-
70. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
-
71. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
-
72. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
73. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
74. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
75. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
76. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
77. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
-
78. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
79. cn
XU Gang
Lampre - Merida
-
80. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
81. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
82. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
83. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
3:05
84. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
3:12
85. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
3:26
86. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
5:16
87. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
-
88. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
13:31
89. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
90. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
91. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
92. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
93. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
-
94. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
95. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
96. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
97. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
98. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
99. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
100. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
101. it
VACCHER Andrea
Team Roth
-
102. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
-
103. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
104. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
13:37
105. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
19:38
106. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
107. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
108. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
109. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
110. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
111. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
21:40
112. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
113. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
114. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
115. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
DNF. gb
WHITEHOUSE Daniel
Terengganu Cycling Team
-
DNF. si
REPSE Uros
Meridiana Kamen Team
-
DNF. sk
LAJCHA Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
DNF. sk
BELLAN Juraj
Dukla Banska Bystrica
-
DNF. az
AVERIN Maksym
Synergy Baku Cycling Project
-
DNF. it
ZORDAN Andrea
Team Roth
-
DNS. cn
DONG Xiaoyong
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-

General Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
25:45:34
2. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
3. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
0:22
4. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
0:45
5. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
0:49
6. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
2:42
7. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
3:00
8. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
3:23
9. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
6:37
10. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
6:56
11. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
7:04
12. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
13. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
14. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
7:13
15. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
16. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
7:20
17. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
9:41
18. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
9:51
19. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
9:52
20. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
9:54
21. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
22. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
23. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
10:11
24. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
10:42
25. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
14:22
26. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
14:25
27. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
14:42
28. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
15:09
29. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
17:09
30. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
19:09
31. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
19:37
32. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
21:14
33. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
34. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
21:38
35. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
25:15
36. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
25:20
37. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
25:48
38. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
27:56
39. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
28:01
40. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
28:17
41. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
29:51
42. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
31:50
43. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
32:18
44. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
32:23
45. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
33:17
46. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
34:28
47. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
34:40
48. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
34:52
49. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
36:07
50. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
36:37
51. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
36:45
52. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
36:51
53. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
38:21
54. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
40:15
55. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
42:04
56. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
44:02
57. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
44:55
58. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
45:39
59. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
46:35
60. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
48:22
61. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
48:43
62. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
50:10
63. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
52:19
64. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
54:22
65. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
54:55
66. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
54:56
67. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
55:34
68. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
56:37
69. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
56:48
70. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
58:16
71. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
58:51
72. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
59:55
73. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
1:01:08
74. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:01:24
75. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
1:01:27
76. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
1:02:25
77. cn
XU Gang
Lampre - Merida
1:02:52
78. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
1:03:18
79. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:04:50
80. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
1:04:58
81. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:05:16
82. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:05:56
83. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
1:06:58
84. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
1:08:31
85. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
1:09:58
86. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
1:12:46
87. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
1:13:29
88. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
1:14:18
89. it
VACCHER Andrea
Team Roth
1:14:51
90. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:15:25
91. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
1:15:45
92. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
1:18:56
93. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
1:19:10
94. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
1:21:20
95. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
1:23:04
96. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
1:23:14
97. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
1:23:44
98. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:23:45
99. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:24:32
100. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
1:24:46
101. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:26:22
102. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:26:31
103. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
1:27:43
104. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
1:28:01
105. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
1:30:05
106. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:34:00
107. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
1:34:08
108. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
1:38:41
109. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
1:41:57
110. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
111. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
112. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
1:42:09
113. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:42:33
114. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
1:51:44
115. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
1:53:03

Mountains Classification

1. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
00:00:00
2. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
3. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
4. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
5. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
6. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
7. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
8. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
9. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
10. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
11. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
12. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-

Points Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
00:00:00
2. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
3. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
4. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
5. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
6. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
7. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
8. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
9. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
10. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
11. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
12. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
13. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
14. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
15. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
16. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
17. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
18. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
19. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
20. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
21. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
22. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
23. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
24. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
25. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
26. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
27. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
28. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
29. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
30. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
31. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
32. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
33. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
34. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
35. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
36. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
37. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-
38. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
39. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
40. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
41. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
42. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
43. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
44. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
45. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
46. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
47. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
48. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
49. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
50. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
51. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
52. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
53. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
54. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
55. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
56. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
57. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
58. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
59. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
60. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
77:20:40
2.
Vino 4ever SKO
8:31
3.
Parkhotel Valkenburg CT
17:55
4.
Meridiana Kamen Team
19:34
5.
Pishgaman Giant Team
20:02
6.
Team Illuminate
26:18
7.
Tabriz Shahrdari Team
26:39
8.
RTS-Santic Racing Team
27:22
9.
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
36:16
10.
China Continental Team of Gansu Bank
37:58
11.
Lampre - Merida
59:44
12.
Team Roth
1:15:11
13.
Androni Giocattoli - Sidermec
1:20:21
14.
Kenyan Riders Downunder
1:34:03
15.
Nippo - Vini Fantini
1:39:17
16.
Stradalli - Bike Aid
2:04:21
17.
Qinghai Tianyoude Cycling Team
2:37:05
18.
Wilier - Southeast
3:11:46
19.
State of Matter MAAP Racing
3:20:19
20.
Terengganu Cycling Team
3:24:14
21.
Dukla Banska Bystrica
4:21:50