Tour of Qinghai Lake

Stage 9

: Tianshui > Tianshui

Tuesday 26th July (2016)

Classification: 2.HC

Category: Int. Men

Distance: 100km


Stage Result

1. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
02:00:13
2. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
3. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
4. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
5. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
6. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
7. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
8. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
9. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
10. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
11. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
12. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
13. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
14. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
15. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
16. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
17. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
18. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
-
19. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
20. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
-
21. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
22. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
-
23. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
24. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
-
25. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
26. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
27. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
28. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
29. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
-
30. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
31. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
32. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
33. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
34. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
-
35. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
36. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
37. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
38. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
39. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
-
40. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
41. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
-
42. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
43. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
-
44. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
45. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
46. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
-
47. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
48. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
49. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
50. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
-
51. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
-
52. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
53. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
-
54. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
55. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
-
56. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
57. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
58. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
59. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
-
60. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
61. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
-
62. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
63. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
-
64. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
65. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
66. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
67. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
68. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
69. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
70. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
71. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
-
72. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
-
73. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
74. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
75. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
-
76. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
77. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
78. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
79. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
80. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
81. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
82. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
83. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
84. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
-
85. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
-
86. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
-
87. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
-
88. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
-
89. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
-
90. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
91. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
-
92. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
93. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
-
94. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
95. cn
XU Gang
Lampre - Merida
0:14
96. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
97. it
VACCHER Andrea
Team Roth
-
98. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
0:17
99. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
0:26
100. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
0:31
101. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
0:40
102. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
1:00
103. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
104. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
105. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
1:07
106. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
1:09
107. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
-
108. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
-
109. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
110. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
1:16
111. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
112. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
2:00
113. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
2:01
114. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
4:01
DNF. kz
BIZHIGITOV Zhandos
Vino 4ever SKO
-

General Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
33:05:04
2. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
0:01
3. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
0:22
4. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
0:50
5. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
2:39
6. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
2:58
7. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
3:24
8. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
6:38
9. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
6:57
10. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
7:05
11. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
12. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
13. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
7:12
14. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
7:14
15. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
7:21
16. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
9:42
17. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
9:52
18. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
9:53
19. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
9:55
20. hr
KISERLOVSKI Emanuel
Meridiana Kamen Team
-
21. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
22. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
10:12
23. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
10:43
24. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
14:23
25. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
14:26
26. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
14:43
27. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
15:10
28. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
17:10
29. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
19:07
30. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
19:55
31. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
21:15
32. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
33. de
HOLLER Nikodemus
Stradalli - Bike Aid
21:39
34. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
25:16
35. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
25:46
36. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
26:21
37. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
27:57
38. id
SURYADI Dadi
Terengganu Cycling Team
28:02
39. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
28:32
40. us
EASTER Cullen
Team Illuminate
29:52
41. ke
KANGANGI Suleiman
Kenyan Riders Downunder
31:51
42. co
NIñO CORREDOR Victor
RTS-Santic Racing Team
32:19
43. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
32:24
44. kz
ZEMLYAKOV Oleg
Vino 4ever SKO
33:18
45. ua
PREVAR Oleksandr
Kolss BDC Team
34:53
46. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
35:38
47. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
36:08
48. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
36:38
49. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
36:42
50. it
CONTI Samuele
Wilier - Southeast
37:25
51. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
38:22
52. nl
OCKELOEN Jasper
Parkhotel Valkenburg CT
40:16
53. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
42:04
54. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
43:38
55. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
44:03
56. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
44:56
57. ke
KIPROTICH LANGAT Geffory
Kenyan Riders Downunder
45:40
58. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
46:36
59. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
48:18
60. au
ELLIOTT Nathan
Kenyan Riders Downunder
49:53
61. it
CATTANEO Mattia
Lampre - Merida
50:11
62. cn
JIAO Pengda
China Continental Team of Gansu Bank
52:20
63. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
54:20
64. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
54:56
65. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
55:33
66. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
55:57
67. au
CAVANAGH Ryan
State of Matter MAAP Racing
56:38
68. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
56:49
69. ir
KHORSHID Khalil
RTS-Santic Racing Team
58:17
70. tr
BAKIRCI Nazim
Torku Şekerspor
58:52
71. ir
POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad
Tabriz Shahrdari Team
59:56
72. it
STACCHIOTTI Riccardo
Nippo - Vini Fantini
1:01:09
73. ua
SURUTKOVICH Alex
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:01:25
74. ir
BEIKKHORMIZI Hamid
Pishgaman Giant Team
1:01:26
75. cn
XU Gang
Lampre - Merida
1:03:07
76. nl
BECKERINGH Derk Abel
Parkhotel Valkenburg CT
1:03:33
77. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
1:03:39
78. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:04:51
79. es
FERNANDEZ Alberto
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:05:17
80. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
1:05:57
81. jp
ISHIBASHI Manabu
Nippo - Vini Fantini
1:06:08
82. nz
CHRISTIE Jason
Kenyan Riders Downunder
1:06:59
83. ir
GHAFFARI Vahid
Tabriz Shahrdari Team
1:08:32
84. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
1:10:25
85. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
1:12:47
86. de
BICHLMANN Daniel
Stradalli - Bike Aid
1:14:19
87. sk
HARING Martin
Dukla Banska Bystrica
1:14:39
88. it
VACCHER Andrea
Team Roth
1:15:06
89. mn
ALTANSUKH Altanzul
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:15:26
90. it
TEDESCHI Mirko
Wilier - Southeast
1:17:47
91. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
1:18:41
92. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
1:19:11
93. nz
BULL Adam
State of Matter MAAP Racing
1:22:21
94. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
1:22:59
95. it
FONZI Giuseppe
Wilier - Southeast
1:24:45
96. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
1:24:47
97. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:26:23
98. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:27:17
99. au
MORTAGH Conor
State of Matter MAAP Racing
1:27:46
100. it
PACIONI Luca
Androni Giocattoli - Sidermec
1:28:42
101. sg
GOH Choon Huat
Terengganu Cycling Team
1:30:06
102. jp
YAMAMOTO Genki
Nippo - Vini Fantini
1:30:33
103. mn
ERDENESUREN Munkhtulga
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:30:58
104. cn
QIAO Feng
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
1:33:44
105. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
1:33:57
106. sk
MAHDAR Martin
Dukla Banska Bystrica
1:35:04
107. er
GHEBREINDRIAS Amanuel Mengis
Stradalli - Bike Aid
1:41:58
108. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
1:43:58
109. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
1:48:45
110. de
BECK Joschka
Stradalli - Bike Aid
1:49:10
111. tr
ATALAY Muhammed
Torku Şekerspor
1:49:22
112. cn
ZHANG Jinde
Qinghai Tianyoude Cycling Team
1:51:31
113. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
2:01:46
114. sk
PALCAK Jozef
Dukla Banska Bystrica
2:03:08

Mountains Classification

1. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
00:00:00
2. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
3. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
4. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
5. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
6. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
7. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
8. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
9. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
10. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
11. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
12. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
13. ir
EMAMI Rahim
Pishgaman Giant Team
-
14. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-

Points Classification

1. ua
BUTS Vitaliy
Kolss BDC Team
00:00:00
2. kz
GIDICH Yevgeniy
Vino 4ever SKO
-
3. it
COLLI Daniele
Nippo - Vini Fantini
-
4. co
RUBIANO Miguel Angel
China Continental Team of Gansu Bank
-
5. ua
KONONENKO Mykhaylo
Kolss BDC Team
-
6. si
KUMP Marko
Lampre - Merida
-
7. it
CECCHIN Alberto
Team Roth
-
8. ua
LAGKUTI Sergiy
Kolss BDC Team
-
9. it
ZURLO Federico
Lampre - Merida
-
10. it
MARECZKO Jakub
Wilier - Southeast
-
11. co
AVILA VANEGAS Edwin
Team Illuminate
-
12. si
MUGERLI Matej
Synergy Baku Cycling Project
-
13. ua
KULYK Andriy
Kolss BDC Team
-
14. it
MARINI Nicolas
Nippo - Vini Fantini
-
15. it
ZANOTTI Marco
Parkhotel Valkenburg CT
-
16. co
PEREZ Jahir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
17. it
VIOLA Michele
Meridiana Kamen Team
-
18. ir
POURHASHEMI Hamid
Pishgaman Giant Team
-
19. it
BENFATTO Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
20. it
CHICCHI Francesco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
21. gr
BOUGLAS Georgios
China Continental Team of Gansu Bank
-
22. ir
KOLAHDOZHAGH Amir
Pishgaman Giant Team
-
23. co
ORTEGA RAMIREZ Mauricio
RTS-Santic Racing Team
-
24. it
CONTI Valerio
Lampre - Merida
-
25. er
TESHOME Meron
Stradalli - Bike Aid
-
26. nl
TE BRAKE Remco
Parkhotel Valkenburg CT
-
27. it
RABOTTINI Matteo
Meridiana Kamen Team
-
28. co
COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley
RTS-Santic Racing Team
-
29. it
MUCELLI Davide
Meridiana Kamen Team
-
30. ir
SAFARZADEH Saeeid
Tabriz Shahrdari Team
-
31. ua
VASYLYUK Andriy
Kolss BDC Team
-
32. ro
TVETCOV Serghei
Androni Giocattoli - Sidermec
-
33. it
SANTORO Antonio
Meridiana Kamen Team
-
34. ua
POLIVODA Oleksandr
Kolss BDC Team
-
35. co
TAMAYO MARTINEZ Juan Sebastian
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
36. al
ZHUPA Eugert
Wilier - Southeast
-
37. it
NARDIN Alberto
Androni Giocattoli - Sidermec
-
38. kz
VOROPAYEV Taras
Vino 4ever SKO
-
39. de
LECHNER Patrick
Stradalli - Bike Aid
-
40. co
WILCHES RODRIGUEZ Juan Pablo
China Continental Team of Gansu Bank
-
41. kz
VOLOSHIN Alexey
Vino 4ever SKO
-
42. ir
MIZBANI IRANAGH Ghader
Tabriz Shahrdari Team
-
43. ir
ALIZADEH Hossein
RTS-Santic Racing Team
-
44. us
EASTER Griffin
Team Illuminate
-
45. it
TOFFALI Nicola
Team Roth
-
46. kz
SHUSHEMOIN Alexandr
Vino 4ever SKO
-
47. kz
ASTAFYEV Stepan
Vino 4ever SKO
-
48. co
LOPEZ Vladimir
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-
49. ir
MOAZEMI GOUDARZI Arvin
Pishgaman Giant Team
-
50. sk
HARAG Tomáš
Dukla Banska Bystrica
-
51. cn
ZHANG Zhishan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
-
52. it
BANDIERA Marco
Androni Giocattoli - Sidermec
-
53. ir
REZA Hossaini
Pishgaman Giant Team
-
54. co
QUINTERO Carlos
China Continental Team of Gansu Bank
-
55. mn
BATMUNKH Maral-erdene
Terengganu Cycling Team
-
56. co
HERRERA Pedro
RTS-Santic Racing Team
-
57. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
-
58. ir
SOHRABI Mehdi
Tabriz Shahrdari Team
-
59. mx
DE LUNA Flavio
Team Illuminate
-
60. nz
MILLER Nick
Kenyan Riders Downunder
-
61. us
MCCUTCHEON Connor
Team Illuminate
-
62. nl
NOLTEN Bram
Parkhotel Valkenburg CT
-
63. nl
VAN LUIJK Sven
Parkhotel Valkenburg CT
-
64. co
WILCHES Norberto
China Continental Team of Gansu Bank
-
65. ir
SEYED REZAEI KHORMIZI Seyed Moezeddin
Pishgaman Giant Team
-
66. it
GRAZIATO Massimo
Parkhotel Valkenburg CT
-
67. mn
BOLOR-ERDENE Enkhtaivan
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
-

Teams Classification

1.
Kolss BDC Team
99:19:13
2.
Vino 4ever SKO
8:31
3.
Parkhotel Valkenburg CT
17:55
4.
Meridiana Kamen Team
19:34
5.
Pishgaman Giant Team
20:02
6.
Team Illuminate
26:18
7.
Tabriz Shahrdari Team
26:39
8.
RTS-Santic Racing Team
27:22
9.
Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling team
36:16
10.
China Continental Team of Gansu Bank
37:58
11.
Lampre - Merida
59:44
12.
Team Roth
1:15:39
13.
Androni Giocattoli - Sidermec
1:20:21
14.
Kenyan Riders Downunder
1:34:03
15.
Nippo - Vini Fantini
1:39:17
16.
Stradalli - Bike Aid
2:04:21
17.
Qinghai Tianyoude Cycling Team
2:46:02
18.
Wilier - Southeast
3:11:46
19.
State of Matter MAAP Racing
3:25:20
20.
Terengganu Cycling Team
3:34:18
21.
Dukla Banska Bystrica
4:32:49