AG2R La Mondiale

. fr LATOUR Pierre-Roger
. fr DUPONT Hubert
. fr DUMOULIN Samuel
. fr PERAUD Jean-Christophe
. fr BERARD Julien
. fr BONNAFOND Guillaume

Bora-Argon 18

. at KONRAD Patrick
. gb THWAITES Scott
. de PFINGSTEN Christoph
. de SCHWARZMANN Michael
. de SELIG Rüdiger
. at MUHLBERGER Gregor

Cofidis, Solutions Crédits

. fr MOLARD Rudy
. fr ROSSETTO Stephane
. fr HARDY Romain
. fr BAGOT Yoann
. fr SIMON Julien
. fr TURGIS Anthony

Delko Marseille Provence KTM

. fr COMBAUD Romain
. lt SISKEVICIUS Edvaldas
. es FERNANDEZ CRUZ Delio
. fr GIRAUD Benjamin
. fr DI GRéGORIO Rémy
. fr HUPOND Thierry

Direct Energie

. fr NAULEAU Bryan
. fr GUILLEMOIS Romain
. fr CALMEJANE Lilian
. fr VOECKLER Thomas
. fr QUEMENEUR Perrig
. fr GRELLIER Fabien

Equipe Cycliste Armée de Terre

. fr BODIOT Alexis
. fr SINNER Benoit
. fr MAINARD Jerome
. fr LEBRETON Kévin
. fr FERASSE Thibault
. fr ALAPHILIPPE Bryan

Etixx - Quick Step

. pl WISNIOWSKI Lukasz
. lu JUNGELS Bob
. it TRENTIN Matteo
. fr BOUET Maxime
. be SERRY Pieter
. nl TERPSTRA Niki

FDJ

. fr LE GAC Olivier
. fr RéZA Kévin
. fr COURTEILLE Arnaud
. fr GENIEZ Alexandre
. fr MAISON Jérémy
. fr MANZIN Lorenzo

Fortuneo - Vital Concept

. fr LEDANOIS Kevin
. fr PERICHON Pierre-Luc
. fr MOUREY Francis
. dk SøRENSEN Chris Anker
. fr FEILLU Brice
. fr GERARD Arnaud

France

. fr PETERS Nans
. fr LE TURNIER Mathias
. fr MADOUAS Valentin
. fr VINCENT Léo
. fr PARET-PEINTRE Aurelien
. fr GAUDU David

HP BTP - Auber93

. fr VIMPERE Theo
. fr GOUAULT Pierre
. fr MALDONADO Anthony
. fr DASSONVILLE Flavien
. fr LEVARLET Guillaume
. fr FEILLU Romain

IAM Cycling

. fr CHEVRIER Clément
. ch LANG Pirmin
. ch WYSS Marcel
. ch HOLLENSTEIN Reto
. be VANGENECHTEN Jonas
. fr COPPEL Jérome

Lotto Soudal

. be DE CLERCQ Bart
. be VAN DER SANDE Tosh
. be MONFORT Maxime
. be ARMéE Sander
. be WALLAYS Jelle
. be VERVAEKE Louis

Movistar Team

. es PEDRERO Antonio
. es LOBATO Juan Jose
. it VISCONTI Giovanni
. es MORENO Javier
. es ARCAS Jorge
. es SOLER Marco

Rabobank Development Team

. nl MEIJERS Jeroen
. nl HOFSTEDE Lennard
. BUDDING Martijn
. nl BOL Cees
. nl LENDERINK Peter
. nl DE VRIES Hartthijs

Roubaix Lille Métropole

. fr BARBIER Rudy
. fr ANTOMARCHI Julien
. fr POUILLY Félix
. fr KOWALSKI Dylan
. fr PEREIRA Florent
. fr BARBIER Pierre

Stölting Service Group

. de MAGER Christian
. de KOEP Thomas
. fr LEMARCHAND Romain
. de GERDEMANN Linus
. de CIOLEK Gerald
. de KAMNA Lennard

Switzerland

. ch SPENGLER Lukas
. ch FRANKINY Kilian
. ch FRIESECKE Gian
. ch SCHÄPPI Martin
. ch MÜLLER Patrick
. ch MADER Gino

Team Giant - Alpecin

. nl OOMEN Sam
. se LUDVIGSSON Fredrik
. nl TUSVELD Martijn
. be DE BACKER Bert
. nl DE KORT Koen
. de KANTER Max

Team LottoNL - Jumbo

. be CAMPENAERTS Victor
. nl TEUNISSEN Mike
. it BATTAGLIN Enrico
. nl TANKINK Bram
. nl GESINK Robert
. us VERMEULEN Alexey

Wanty - Groupe Gobert

. fr MARTIN Guillaume
. be MEURISSE Xandro
. nl MINNAARD Marco
. be VEUCHELEN Frederik
. be BILLE Gaetan
. be DEGAND Thomas