AG2R La Mondiale

11. fr KADRI Blel
12. fr GAUDIN Damien
13. fr BERARD Julien
14. fr DANIEL Maxime
15. de GRETSCH Patrick
16. ca HOULE Hugo
17. fr TURGOT Sébastien
18. fr COSNEFROY Benoit

Androni Giocattoli - Sidermec

131. it BANDIERA Marco
132. it BENFATTO Marco
133. it CHICCHI Francesco
134. it PACIONI Luca
135. it RATTO Daniele
136. it NARDIN Alberto
137. co TORRES AGUDELO Rodolfo Andres
138. it GASPARRINI Rino

Bardiani - CSF

121. it COLBRELLI Sonny
122. it RUFFONI Nicola
123. it MAESTRI Mirco
124. it BARBIN Enrico
125. it CICCONE Giulio
126. it PIRAZZI Stefano
127. it BONGIORNO Francesco Manuel
128. it CHIRICO Luca

Cofidis, Solutions Crédits

71. fr BOUHANNI Nacer
72. fr BOUHANNI Rayane
73. fr CHETOUT Loïc
74. fr COUSIN Jérôme
75. fr HOFSTETTER Hugo
76. ee JõEääR Gert
77. fr LAPORTE Christophe
78. be VAN STAEYEN Michael

Delko Marseille Provence KTM

91. es ARISTI GARDOKI Mikel
92. fr GIRAUD Benjamin
93. fr LABORIE Christophe
94. fr MARTINEZ Yannick
95. lt SISKEVICIUS Edvaldas
96. fr COMBAUD Romain
97. co DUQUE Leonardo
98. fr HUPOND Thierry

Direct Energie

61. fr CHAVANEL Sylvain
62. fr COQUARD Bryan
63. fr GENE Yohann
64. fr GUILLEMOIS Romain
65. fr PETIT Adrien
66. fr PICHOT Alexandre
67. fr THEVENOT Guillaume
68. fr VOECKLER Thomas

Equipe Cycliste Armée de Terre

171. fr ALAPHILIPPE Bryan
172. fr BODIOT Alexis
173. fr DUVAL Julien
174. fr LEVASSEUR Jordan
175. fr POULHIES Stéphane
176. fr ROSTOLLAN Thomas
177. fr SINNER Benoit
178. fr THOMAS Benjamin

FDJ

1. fr CHAVANEL Sébastien
2. fr DéMARE Arnaud
3. fr ROUX Anthony
4. fr DELAGE Mickaël
5. lt KONOVALOVAS Ignatas
6. fr OFFREDO Yoann
7. fr SARREAU Marc
8. fr VICHOT Arthur

Fortuneo - Vital Concept

81. fr GERARD Arnaud
82. no BREEN Vegard
83. fr CAM Maxime
84. fr FEILLU Brice
85. fr HIVERT Jonathan
86. by HUTAROVICH Yauheni
87. fr JARRIER Benoit
88. gb MCLAY Daniel

HP BTP - Auber93

151. fr FEILLU Romain
152. fr DASSONVILLE Flavien
153. fr GOUAULT Pierre
154. ee JAKIN Alo
155. fr LEVARLET Guillaume
156. fr MALDONADO Anthony
157. fr MENUT David
158. fr VIMPERE Theo

Movistar Team

21. it VISCONTI Giovanni
22. gb DOWSETT Alex
23. es LOBATO Juan Jose
24. es MORENO Javier
25. pt OLIVEIRA Nelson
26. es SOLER Marco
27. de SüTTERLIN Jasha
28. es VENTOSO Fran

Roubaix Lille Métropole

161. be VANTOMME Maxime
162. fr BARBIER Rudy
163. be BOUVRY Dieter
164. fr LEVEAU Jeremy
165. MONCOMBLE Nicolas
166. be VERHELST Louis
167. fr POUILLY Félix
168. fr BARBIER Pierre

Team Giant - Alpecin

51. be DE BACKER Bert
52. de GESCHKE Simon
53. se LUDVIGSSON Fredrik
54. nl OOMEN Sam
55. nl TIMMER Albert
56. VAN DER HAAR Lars
57. de WALSCHEID Max
58. de KANTER Max

Team LottoNL - Jumbo

41. be VANMARCKE Sep
42. be VAN ASBROECK Tom
43. nl CASTELIJNS Twan
44. nl VAN EMDEN Jos
45. nl LAMMERTINK Steven
46. si ROGLIC Primoz
47. de WAGNER Robert
48. nl VAN WINDEN Dennis

Team Sky

31. nl POELS Wout
32. us BOSWELL Ian
33. ie DEIGNAN Philip
34. gb FENN Andrew
35. co HENAO GOMEZ Sebastian
36. it MOSCON Gianni
37. gb ROWE Luke
38. it VIVIANI Elia

Topsport Vlaanderen - Baloise

111. DE PAUW Moreno
112. be HELVEN Sander
113. be POLS Ruben
114. be LIETAER Eliot
115. be SALOMEIN Jarl
116. be SPRENGERS Thomas
117. be VAN HECKE Preben
118. be VAN ROOY Kenneth

Wanty - Groupe Gobert

101. it ANTONINI Simone
102. be BILLE Gaetan
103. be DEHAES Kenny
104. be DRON Boris
105. be JANS Roy
106. nl MINNAARD Marco
107. it NAPOLITANO Danilo
108. be STENUIT Robin

Wilier - Southeast

141. it POZZATO Filippo
142. it BELLETTI Manuel
143. it BUSATO Matteo
144. it CONTI Samuele
145. it FEDI Andrea
146. it MARECZKO Jakub
147. co MARTINEZ Daniel Felipe
148. es SANZ Enrique