East Bohemia Tour

Final Classification

Saturday 10th September (2016)

Classification: 2.2

Category: Int. Men


General Classification

1. si
TRATNIK Jan
Amplatz - BMC
07:37:37
2. es
ZURITA Francesc
Team Vorarlberg
0:15
3. de
KANTER Max
LKT Team Brandenburg
0:19
4. de
BALDAUF Sebastian
Team Hrinkow Advarics Cycleang
0:22
5. no
HAGEN Krister
Team Coop - ØsterHus
0:23
6. no
JENSEN August
Team Coop - ØsterHus
0:24
7. de
BISSINGER Florian
WSA-Greenlife
0:25
8. at
SCHöNBERGER Sebastian
Tirol Cycling Team
-
9. no
HAGEN Carl Fredrik
Team Sparebanken Sør
-
10. no
LUKKEDAHL Øivind
Team Coop - ØsterHus
-
11. ru
POZDNYAKOV Kirill
Synergy Baku Cycling Project
-
12. at
PAULUS Dennis
Tirol Cycling Team
-
13. at
GAUGL Florian
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
14. si
GOLCER Jure
Adria Mobil
-
15. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
-
16. at
KUEN Maximilian
Amplatz - BMC
0:37
17. ch
SCHELLING Patrick
Team Vorarlberg
0:38
18. cz
HUNAL Martin
Whirlpool Author
-
19. hu
KUSZTOR Peter
Amplatz - BMC
-
20. pl
MORAJKO Jacek
Wibatech Fuji
-

Mountains Classification

1. no
HAGEN Carl Fredrik
Team Sparebanken Sør
00:00:00
2. de
BALDAUF Sebastian
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
3. cz
KOVAR Jan
Whirlpool Author
-
4. at
SCHöNBERGER Sebastian
Tirol Cycling Team
-
5. si
GOLCER Jure
Adria Mobil
-
6. hu
KUSZTOR Peter
Amplatz - BMC
-
7. at
KUEN Maximilian
Amplatz - BMC
-
8. si
TRATNIK Jan
Amplatz - BMC
-
9. ru
POZDNYAKOV Kirill
Synergy Baku Cycling Project
-

Points Classification

1. si
TRATNIK Jan
Amplatz - BMC
00:00:00
2. es
ZURITA Francesc
Team Vorarlberg
-
3. de
KANTER Max
LKT Team Brandenburg
-
4. no
JENSEN August
Team Coop - ØsterHus
-
5. de
BISSINGER Florian
WSA-Greenlife
-
6. at
SCHöNBERGER Sebastian
Tirol Cycling Team
-
7. no
TRONDSEN Trond
Team Sparebanken Sør
-
8. no
LUKKEDAHL Øivind
Team Coop - ØsterHus
-
9. no
HAGEN Krister
Team Coop - ØsterHus
-
10. no
HAGEN Carl Fredrik
Team Sparebanken Sør
-
11. hr
ROGINA Radoslav
Adria Mobil
-
12. si
KATRAŠNIK Gašper
Adria Mobil
-
13. ru
POZDNYAKOV Kirill
Synergy Baku Cycling Project
-
14. de
BALDAUF Sebastian
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
15. at
GAUGL Florian
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
16. cz
STöHR Jan
CK Pribram Fany Gastro
-
17. at
PAULUS Dennis
Tirol Cycling Team
-
18. de
SCHACHMANN Maximilian
Klein Constantia
-
19. at
HOFER Andreas
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
20. cz
KOVAR Jan
Whirlpool Author
-

Youth Classification

1. de
KANTER Max
LKT Team Brandenburg
07:37:56
2. at
SCHöNBERGER Sebastian
Tirol Cycling Team
0:06
3. no
LUKKEDAHL Øivind
Team Coop - ØsterHus
-
4. at
PAULUS Dennis
Tirol Cycling Team
-
5. cz
KUKRLE Michael
Whirlpool Author
0:44
6. hu
PELIKÁN János
Amplatz - BMC
0:46
7. az
ILIASOV Ismail
Synergy Baku Cycling Project
1:48
8. de
SCHACHMANN Maximilian
Klein Constantia
6:10
9. no
TRONDSEN Trond
Team Sparebanken Sør
8:04
10. de
SOBALLA Carl
LKT Team Brandenburg
8:41
11. cz
KOVAR Jan
Whirlpool Author
9:55
12. cz
NEUMANN Dominik
9:57
13. at
SCHLEMMER Lukas
WSA-Greenlife
-
14. at
GAMPER Patrick
Tirol Cycling Team
-
15. si
KATRAŠNIK Gašper
Adria Mobil
10:07
16. az
JABRAYILOV Samir
Synergy Baku Cycling Project
10:12
17. az
GAHRAMANLI Kanan
Synergy Baku Cycling Project
-
18. cz
SIPOS Marek
SKC Tufo Prostējov
-
19. cz
SEKANINA Adam
-
20. de
SCHORMAIR Fabian
LKT Team Brandenburg
-

Teams Classification

1.
Team Coop - ØsterHus
22:54:06
2.
Amplatz - BMC
0:20
3.
Team Vorarlberg
0:47
4.
Tirol Cycling Team
9:51
5.
Team Hrinkow Advarics Cycleang
-
6.
Adria Mobil
10:01
7.
Synergy Baku Cycling Project
10:14
8.
Whirlpool Author
10:42
9.
Team Sparebanken Sør
17:49
10.
WSA-Greenlife
-
11.
LKT Team Brandenburg
18:14
12.
Favorit Brno
36:49
13.
Whirlpool Author
40:11