Latest Races

New

Tour de l'Ain (2.1) Stage 2 | Saint-Vulbas → Lagnieu

MARTIN Guillaume
New

Tour de l'Ain (2.1) Stage 2 | Saint-Vulbas → Lagnieu

1
2
SKJELMOSE JENSEN Mattias Trek - Segafredo
3
MOLARD Rudy Groupama - FDJ

MARTIN Guillaume

SKJELMOSE JENSEN Mattias

SKJELMOSE JENSEN Mattias

WILKSCH Hannes

New

National Championships France WU23 - Road Race (NC) Saint-Martin-de-Landelles → Saint-Martin-de-Landelles

FOUQUENET Amandine
New

National Championships France WU23 - Road Race (NC) Saint-Martin-de-Landelles → Saint-Martin-de-Landelles

1
FOUQUENET Amandine Arkéa Pro Cycling Team
New

Tour of Scandinavia (2.WWT) Stage 1 | Copenhagen → Helsingør

VOS Marianne
New

Tour of Scandinavia (2.WWT) Stage 1 | Copenhagen → Helsingør

1
VOS Marianne Team Jumbo-Visma
2
JASTRAB Megan Team DSM
3
BOSSUYT Shari Canyon//SRAM Racing

VOS Marianne

JACKSON Alison

JASTRAB Megan

KRAAK Amber

New

Tour de l'Ain (2.1) Stage 1 | Châtillon-Sur-Chalaronne → Val-Revermont

STEWART Jake
New

Tour de l'Ain (2.1) Stage 1 | Châtillon-Sur-Chalaronne → Val-Revermont

1
STEWART Jake Groupama - FDJ
2
CARDIS Romain St Michel - Auber93
3
VAN TRICHT Stan Quick-Step Alpha Vinyl Team

STEWART Jake

STEWART Jake

STEWART Jake

BENNETT George

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 4 | Guarda → Viseu

MATIAS João
1
MATIAS João Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados
2
MCGILL Scott Wildlife Generation Pro Cycling
3
LÓPEZ DE ABETXUKO Andoni Caja Rural - Seguros RGA

MOREIRA Mauricio

MATIAS João

MURGUIALDAY Jokin

MOREIRA Mauricio

CORDON-RAGOT Audrey
1
CORDON-RAGOT Audrey Trek - Segafredo
2
GEORGI Pfeiffer Team DSM
3
DEMEY Valerie Liv Racing Xstra

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 3 | Sertã → Alto da Torre

MOREIRA Mauricio

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 3 | Sertã → Alto da Torre

1
MOREIRA Mauricio Glassdrive Q8 Anicolor
2
FERNANDES Luís Rádio Popular - Paredes - Boavista
3
FIGUEIREDO Frederico Glassdrive Q8 Anicolor

MOREIRA Mauricio

MCGILL Scott

MOREIRA Mauricio

MURGUIALDAY Jokin

Sazka Tour (2.1) General classification

ROTA Lorenzo

Sazka Tour (2.1) General classification

1
ROTA Lorenzo Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
2
CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
3
COLLEONI Kevin Team BikeExchange - Jayco

ROTA Lorenzo

ROTA Lorenzo

STAUNE-MITTET Johannes

VAN DIJKE Tim

Sazka Tour (2.1) Stage 4 | Šumperk → Šternberk

GUERIN Alexis

Sazka Tour (2.1) Stage 4 | Šumperk → Šternberk

1
GUERIN Alexis Team Vorarlberg
2
KUKRLE Michael Elkov - Kasper
3
ROTA Lorenzo Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DOEBEL-HICKOK Krista
1
DOEBEL-HICKOK Krista EF Education-TIBCO-SVB
2
YONAMINE Eri Human Powered Health
3
BAUERNFEIND Ricarda Canyon//SRAM Generation

DOEBEL-HICKOK Krista

DOEBEL-HICKOK Krista

BAUERNFEIND Ricarda

DOEBEL-HICKOK Krista

ZANARDI Silvia
1
2
DEMAY Coralie St Michel - Auber93 WE
3
COSTON Morgane Arkéa Pro Cycling Team

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) General classification

1
ERMAKOV Roman Cannibal Team
2
VAN DER MEULEN Max Netherlands
3
MARIS Jesse LUX/CTS p/b Specialized

ERMAKOV Roman

STORM Theodor

STORM Theodor

ERMAKOV Roman

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 3 | Stavelot → Stavelot

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 3 | Stavelot → Stavelot

1
VAN DER MEULEN Max Netherlands
2
ERMAKOV Roman Cannibal Team
3
MARIS Jesse LUX/CTS p/b Specialized
1
Trek - Segafredo Trek - Segafredo
2
Team SD Worx Team SD Worx
3
Team DSM Team DSM

Vuelta a Burgos (2.Pro) Stage 5 | Lermas → Lagunas de Neila

ALMEIDA João

Vuelta a Burgos (2.Pro) Stage 5 | Lermas → Lagunas de Neila

1
ALMEIDA João UAE Team Emirates
2
LÓPEZ Miguel Ángel Astana Qazaqstan Team
3
SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers

Vuelta a Burgos (2.Pro) General classification

SIVAKOV Pavel
1
SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers
2
ALMEIDA João UAE Team Emirates
3
LÓPEZ Miguel Ángel Astana Qazaqstan Team

SIVAKOV Pavel

GUERREIRO Ruben

RODRÍGUEZ Carlos

LÓPEZ Miguel Ángel

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 2 | Badajoz → Castelo Branco

MATIAS João

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 2 | Badajoz → Castelo Branco

1
MATIAS João Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados
2
MCGILL Scott Wildlife Generation Pro Cycling
3
MOREIRA Mauricio Glassdrive Q8 Anicolor

REIS Rafael

MCGILL Scott

REES Oliver

TORRES Edwin

Sazka Tour (2.1) Stage 3 | Moravská Třebová → Dlouhé Stráně

BONNEU Kamiel

Sazka Tour (2.1) Stage 3 | Moravská Třebová → Dlouhé Stráně

1
BONNEU Kamiel Sport Vlaanderen - Baloise
2
CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
3
STAUNE-MITTET Johannes Jumbo-Visma Development Team

ROTA Lorenzo

ROTA Lorenzo

ONLEY Oscar

KAŠPAR Jan

CIC-Tour Féminin International des Pyrénées (2.1) Stage 2 | Pierrefitte-Nestalas → Col du Soulor

DOEBEL-HICKOK Krista

CIC-Tour Féminin International des Pyrénées (2.1) Stage 2 | Pierrefitte-Nestalas → Col du Soulor

1
DOEBEL-HICKOK Krista EF Education-TIBCO-SVB
2
BAUERNFEIND Ricarda Canyon//SRAM Generation
3
BIRIUKOVA Yuliia Arkéa Pro Cycling Team

DOEBEL-HICKOK Krista

DOEBEL-HICKOK Krista

BAUERNFEIND Ricarda

DOEBEL-HICKOK Krista

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 2a (TTT) | Thimister → Thimister

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 2a (TTT) | Thimister → Thimister

1
AG2R Citroën U19 Team AG2R Citroën U19 Team
2
NPV-Carl Ras Roskilde Junior NPV-Carl Ras Roskilde Junior
3
Germany Germany

LOZOUET Léandre

MOORE Viggo

BARHOUMI Ilian Alexandre

WALKER Zachary

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 2b | Thimister → Thimister

Aubel-Thimister-Stavelot (2.1) Stage 2b | Thimister → Thimister

1
STORM Theodor NPV-Carl Ras Roskilde Junior
2
ISIDORE Noa AG2R Citroën U19 Team
3
VANHAECKE Arno Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners

ISIDORE Noa

BARHOUMI Ilian Alexandre

STORM Theodor

TIJSSEN Viego

Tour de Pologne (2.UWT) General classification

HAYTER Ethan
1
HAYTER Ethan INEOS Grenadiers
2
ARENSMAN Thymen Team DSM
3
BILBAO Pello Bahrain - Victorious

HAYTER Ethan

DÉMARE Arnaud

DRIZNERS Jarrad

Tour de Pologne (2.UWT) Stage 7 | Valsir → Kraków

DÉMARE Arnaud

Tour de Pologne (2.UWT) Stage 7 | Valsir → Kraków

1
DÉMARE Arnaud Groupama - FDJ
2
KOOIJ Olav Jumbo-Visma
3
BAUHAUS Phil Bahrain - Victorious

Vuelta a Burgos (2.Pro) Stage 4 | Torresandino → Ciudad Romana de Clunia

GOVEKAR Matevž

Vuelta a Burgos (2.Pro) Stage 4 | Torresandino → Ciudad Romana de Clunia

1
GOVEKAR Matevž Bahrain - Victorious
2
RETAILLEAU Valentin AG2R Citroën Team
3
GOLDSTEIN Omer Israel - Premier Tech

SIVAKOV Pavel

GUERREIRO Ruben

BUITRAGO Santiago

ŘEPA Vojtěch

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 1 | Vila Franca de Xira → Elvas

MCGILL Scott

Volta a Portugal em Bicicleta (2.1) Stage 1 | Vila Franca de Xira → Elvas

1
MCGILL Scott Wildlife Generation Pro Cycling
2
REES Oliver Trinity Racing
3
MOREIRA Mauricio Glassdrive Q8 Anicolor

REIS Rafael

MCGILL Scott

REES Oliver

NUNES Hugo

Sazka Tour (2.1) Stage 2 | Olomouc → Pustevny

ROTA Lorenzo

Sazka Tour (2.1) Stage 2 | Olomouc → Pustevny

1
ROTA Lorenzo Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
2
ONLEY Oscar Development Team DSM
3
POZZOVIVO Domenico Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

ROTA Lorenzo

HERREGODTS Rune

ONLEY Oscar

DOUBLE Paul

DOEBEL-HICKOK Krista
1
DOEBEL-HICKOK Krista EF Education-TIBCO-SVB
2
BAUERNFEIND Ricarda Canyon//SRAM Generation
3
DEMAY Coralie St Michel - Auber93 WE

DOEBEL-HICKOK Krista

DOEBEL-HICKOK Krista

BAUERNFEIND Ricarda

DOEBEL-HICKOK Krista

CIC-Tour Féminin International des Pyrénées (2.1) Stage 1a (TTT) | Artiguelouve → Lacq

1
EF Education-TIBCO-SVB EF Education-TIBCO-SVB
2
Human Powered Health Human Powered Health
3
Bepink Bepink

NEWSOM Emily

BÄCKSTEDT Zoe